Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Jelínková
Vloženo 2. 9. 2021
Líbí se mi

Keto dieta - o co jde a jak funguje?

avatar
Jana Jelínková
Vloženo 2. 9. 2021
Líbí se mi
Keto dieta - o co jde a jak funguje?

Keto dieta - o co jde a jak funguje?

Základy keto
Ketogenní dieta je velmi nízkosacharidová dieta s vysokým obsahem tuku, která sdílí mnoho podobností s dietou Atkins a low carb.

Zahrnuje drastické omezení příjmu sacharidů a jeho nahrazení tukem. Toto snížení sacharidů přivádí vaše tělo do metabolického stavu zvaného ketóza.

Když se to stane, vaše tělo začne neuvěřitelně účinně spalovat tuky na energii. V játrech také mění tuk na ketony, které mohou dodávat energii pro mozek (6).

Ketogenní diety mohou způsobit významné snížení hladiny cukru v krvi a inzulínu. To má spolu se zvýšenými ketony určité zdravotní výhody (6, 7, 8, 8).

SOUHRN
Keto dieta je dieta s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem tuku. Snižuje hladinu cukru v krvi a inzulínu a přesouvá metabolismus těla od sacharidů k ​​tuku a ketonům.

Existuje několik verzí ketogenní diety, včetně:

Standardní ketogenní dieta (SKD): Jedná se o dietu s velmi nízkým obsahem sacharidů, s mírným obsahem bílkovin a vysokým obsahem tuků. Obvykle obsahuje 70% tuku, 20% bílkovin a pouze 10% sacharidů (9).
Cyklická ketogenní dieta (CKD): Tato dieta zahrnuje období s vyšším obsahem sacharidů, jako je 5 ketogenních dnů, po nichž následují 2 dny s vysokým obsahem sacharidů.
Cílená ketogenní dieta (TKD): Tato dieta vám umožňuje přidat sacharidy kolem tréninku.
Ketogenní dieta s vysokým obsahem bílkovin: Je podobná standardní ketogenní dietě, ale obsahuje více bílkovin. Poměr je často 60% tuku, 35% bílkovin a 5% sacharidů.
Byly však rozsáhle studovány pouze standardní a vysoce proteinové ketogenní diety. Cyklické nebo cílené ketogenní diety jsou pokročilejší metody a používají je především kulturisté nebo sportovci.

Informace v tomto článku se většinou vztahují na standardní ketogenní dietu (SKD), ačkoli mnoho stejných zásad platí i pro ostatní verze.

Ketóza je metabolický stav, ve kterém vaše tělo používá místo sacharidů tuk jako palivo.

K tomu dochází, když výrazně snížíte spotřebu uhlohydrátů a omezíte přísun glukózy (cukru) do těla, což je hlavní zdroj energie pro buňky.

Pokud chcete začít s keto dietou, doporučujeme Ketofit slevový kód abyste ušetřili při vaší cestě za hubenějším tělem.

Dodržování ketogenní diety je nejúčinnějším způsobem vstupu do ketózy. Obecně to zahrnuje omezení spotřeby sacharidů na přibližně 20 až 50 gramů denně a doplnění tuků, jako je maso, ryby, vejce, ořechy a zdravé oleje.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 3. 9. 2021

Tato dieta prý skutečně funguje.

Odpovědět
Li
Li 2. 9. 2021

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 2. 9. 2021

moc tomu nevěřím a pro mne tato dieta není vhodná

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 2. 9. 2021

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 424
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.