Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Afrodita
Afrodita
Vloženo 11. 11. 2016
Líbí se mi

Když se zhmotní sen

Afrodita
Afrodita
Vloženo 11. 11. 2016
Líbí se mi
Když se zhmotní sen

Když se zhmotní sen

V pondělí jsem měla čtení v Prostějově .... a budu z něj dloooooouho žít  . Před 10 lety byl pro mě Prostějov jenom místem na mapě a věděla jsem o něm maximálně to, že tam mají Ópéčko . Dneska tam mám hodně svých lásek. Hlubokých, pevných a nezrušitelných. A na tomhle čtení to bylo enormně znát. Plakala jsem několikrát. Koncentrované štěstí a radost a přátelství a láska to byla. 
Děkujííííííí:
Ivě Procházkové, zvané Anděl, za úplně všechno. Ne, že to dokonale zorganizovala, ale těch překvapení .... šmarjájosef ..... mám z toho zástavu srdce ještě teď. 
Jirkovi Palánovi za to, že vážil cestu až z Letovic a ačkoliv klarinetista, zahrál na kytaru a všechny rozezpíval.
Janě Dosedělové za krásný flétnový dárek.
Ondřeji Jiráčkovi za přenádherné průvodní slovo celým večerem. Asi už nikdy nebudu mít tu čest, aby mě večerem provázel pedagog JAMU.
Liborovi Olšanovi za to, že za sebe poslal Ondřeje Jiráčka
 Líp to nemohl vymyslet!!!
Vlaďce Lexové alias Kuřeti, Jitce Mráčkové a Ivě Procházková, že se staly dobrými sudičkami Naděje. Lepší sudičky bych si ani nevymyslela ani nenamalovala.
Lilian Amann  a Sylvě Lauerové za nečekaná, milá, osobní a povzbuzující písmenka, při kterých mi šly do očí slzy (ten večer několikrát). 
Ondráškovi Procházkovi a Ivě Procházkové za překrásného anděla. Jenom mého. Už má své místo v mé ložnici. 
Yvoně Kotrysové za krásné fotky, ze kterých se můžete těšit stejně jako já. 
A všem, co přišli, za báječnou a krásnou atmosféru, ze které budu dlouho čerpat. 
    
 
Protože zrovna v těchto dnech přednáším ve Stuttgartu, přijala jsem s potěšením nápad Ivanky Procházkové, vyjádřit se jejím prostřednictvím k literární prvotině naší společné spřízněné duše, Martiny Jiříkové.
Abych pravdu řekla, novina, že Martině vyšla kniha, mě vůbec nepřekvapila. Celou dobu jsem totiž měla podezření, že jich už napsala hromadu a já se jen o tom - jsa z dosahu - nedozvěděla.
Mám ohromnou radost, že literární trh obohatila kniha ženy, která je nejen, jak všichni víme, inteligentní a charismatická, ale také úžasně lidská. Z našich setkání, i když časoprostorově limitovaných, jsem velice intenzivně vnímala člověka výjimečného, který sleduje život kolem sebe jinou optikou, než běžný smrtelník a má navíc k němu co říct.
Neočekávejte však pouhá konstatování. Humor a jemná ironie patří k životu, jako vzácné koření, bez kterého by vše zůstalo takřka bez chuti.
Martina dokáže člověka rozesmát vtipnými a nezvyklými postřehy a názory na situace, které často vlastně k smíchu vůbec nejsou. Je to umění ulomit ostří nože, zastavit kulku v letu a ze slz utkat perlový náhrdelník. A právě tohle umění Martina ovládá dokonale.
Ostatně, důkazem je dnes její literární dílo!
Blahopřeji Martino. Srdečně.
Lilian Amann, Stuttgart, září 2016 

 
Moje drahá Martino,
zpovzdálí Vás sleduji a mám velkou radost!
Konečně opět někdo, kdo si i v současné šedé a povrchní době jde za svým snem, kdo si dokáže hrát a nechá se vést srdcem a tvůrčími ideály.
Kromě štěstí a úspěchu Vám přeji, ať Vaše spisovatelské nadšení trvá věčně, ať naleznete mnoho oddaných čtenářek i čtenářů, kteří ve Vašich knihách objeví odpovědi na své otázky, ať je Vaše knihy baví, straší, těší, hladí i zlobí, ať se Váš talent precizuje k dokonalosti a hlavně, ať touha ve Vaší duši nikdy nepohasne.
Sylva Lauerová, Váš vzdálený bělouš, který Vás i nadále neztrácí z dohledu 
 
Naděje není jen slovo! je k mání jenom u mě. Pokud vás zajímá a chtěly byste ji pro sebe nebo jako dárek, napište mi, ráda vám ji pošlu i s osobním věnováním.
Vaše Martina alias Afrodita  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 11. 6. 2020

Krásné.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 12. 4. 2019

Odpovědět
Ovace
Ovace 16. 12. 2016

Moc pěkné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 158
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.