Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi

Když se nedaří, usměj se!

LenyaS
LenyaS
Vloženo 2. 5. 2018
Líbí se mi
Když se nedaří, usměj se!

Když se nedaří, usměj se!

Na tehnhle článek jsem se těšila již delší dobu. Nosím v hlavě toto téma a říkám si, že poznám, až na něj bude ten správný čas. A čas dozrál a je zralý jako dobré víno.  Připadá Vám nadpis šílený? To věřím. Ale vysvětlím Vám na něm jednu hrozně důležitou praktiku, kterou když zařadíte do svého života, najednou se vše otevře a rozzáří.

 

NIC se mi nedaří…

Znáte tuto větu? Říkáte si ji občas nebo často? Tak chybujete hned 2x:

  1. Zobecňujete! Vážně se Vám nedaří NIC? A co takto: „Je něco, co se Vám daří?“ – Nezobecňujte to špatné, ani to dobré. Buďte konkrétní. Nedaří se to a to a daří se to a to.
  2. Takové vyjadřování znamená špatný úhel pohledu na věc.

 

Ten špatný úhel pohledu je něco, co se dá změnit velice rychle. Chvíli si na to budete muset dávat pozor, ale i to se jednou zlomí a najednou to ve Vás prostě bude a už to nezmizí. Dneska mluvím konkrétně o tom, že to neustálé omýlání, jak je všechno na pendrek, Vás tak akorát udržuje ve stavu, že to na pendrek je a brzy můžete mít i pocit, že to už ani nikdy lepší nebude. A ono to lepší nebude, protože sami sebe v tomto stavu držíte jako vězně.

 

Tak co s tím? A teď přijde právě to šílené:

„Mějte z toho špatného radost!!!“

Já už jsem to možná někdy v nějakém článku psala, ale cítím, že je potřeba si tuto techniku prostě připomenout!

 

Jak mít radost ze smůly

Já osobně všechno negativní, a to především to, co končí, vnímám takto:

„Jupí, tohle nedopadlo, to znamená, že na mě čeká něco ještě lepšího a to od teď začínám nedočkavě a s radostí vyhlížet!!!“

 

Funguje to naprosto neskutečně!!!  I teď, když Vám píšu tento článek, tak se musím smát, jak báječně tento přístup funguje.

 

Vím, že je těžké takto změnit úhel pohledu na něco, co Vás očividně trápí, protože se nedaří, něco končí a nebo už si ze všeho prostě zoufáte. Jenže ono stále platí, že:

„Je plně v naší moci, jak se budeme cítit.“

A to, že ovládnete své city, je první krok k tomu, zvládnout Vaše činy a Vaše krásná a růžová budoucnost se v tu chvíli okamžitě formuje. Svou budoucnost totiž formujete teď. A to, co je teď, je výsledkem Vaší minulosti.

„To teď nejste Vy – To jste byli Vy.“

 

Nebuďte proto už nikdy smutní z toho, že něco končí, ale radujte se, že se uvolnilo místo pro něco mnohem lepšího, dokonalejšího a nádhernějšího! Vyhlížejte s otevřenou náručí i myslí všechno, co se k Vám přiblíží a vesele se pusťte i do toho, co možná na začátku nevypadá jako úplné terno. Vždy Vás všechno může překvapit a rozvinout se tak, jak jste na začátku ani nedoufali.  A protože to je to, co nedokážeme často dohlédnout, míjí kolem nás hromada příležitostí, které nedokážeme využít.

Proto když se otevřete tomu, co přichází a vykašlete se na to, co končí, uvidíte, že se naplní staré známe pořekadlo:

„Když něco končí, něco začíná.“

 

Tak co? Je to lepší? Čemu novému a lepšímu jste právě uvolnili místo a na co všechno se těšíte? V čem tkví Vaše růžová budoucnost?  Máte své cíle?  Chcete jít kupředu? Pojďte! A to třeba s mým velkým e-book Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Nezapomeňte, že pro Vás vždycky něco mám.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

souhlas

Odpovědět
Clairest
Clairest 5. 5. 2018

S tím souhlasím

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 4. 5. 2018

Včera jsou pokazila zkoušku a jsem za to ráda....nikdy není pozdě zkusit to znovu a lépe

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 142
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.