Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zlata
Zlata
Vloženo 27. 2. 2017
Líbí se mi

Když nesouhlasím s druhými. Co mám dělat?

Zlata
Zlata
Vloženo 27. 2. 2017
Líbí se mi
Když nesouhlasím s druhými. Co mám dělat?

Když nesouhlasím s druhými. Co mám dělat?

Když jsem byla před 2 lety na koučovacím výcviku u Magdaleny Vokáčové, dělali jsme cvičení, které souviselo s nasloucháním. Seděli jsme ve dvojicích a střídali jsme se po 5 minutách v povídání (a na druhé straně v naslouchání). To byl první okamžik, kdy jsem si uvědomila, že povídat bez zpětné vazby od druhého, je docela hustý. Hustý v tom slova smyslu, že povídáte tak, že si za tím co říkáte, na 100% stojíte. Od druhého nemáte potvrzení typu “hmm,… ahaaa…., jo to chápu,… no nekecej,.. to je teda síla,… “ Prostě mluvíte a je vám jedno, co si o tom druhý myslí. Stojíte si za tím.

A to mě vlastně přimělo dívat se úplně jinak na situace, kdy si člověk zdánlivě s druhým nerozumí, protože s ním nesouhlasí…

Každý z nás má jinou minulost, zažil jiné zkušenosti, má jiné myšlenky, jinou úroveň vědomí a tudíž je naprosto pochopitelné, že s druhými někdy nesouhlasíme, nebo oni nesouhlasí s námi.

Ale víte co?

Nemusí to být důvod k tomu, abychom se cítili nějak ukřivděně, nebo nazlobeně. Je přece jasné, že člověk, který má úplně jiné zkušenosti by reagoval ve vaší situaci jinak. A je pochopitelné, že vy jste svojí situaci řešili způsobem, jakým jste ji řešili.

Taaakže… nemusíte s druhými souhlasit, ani oni s vámi.

Je potřeba souhlasit sám se sebou. Být se sebou v souladu.

Tím dáváte svobodu sobě i druhým. Nepotřebujete druhé měnit. Proč taky. Proč bychom všichni měli být stejní a reagovat stejně? Jestli někdo přistupuje k určitým situacím nějak, je to jeho věc. Pokud s tím chce poradit, je jasné, že ho bude zajímat váš názor. Pokud si je ale jistý a ví, co potřebuje, cítí se v tom silný a cítí se dobře,… pak ho nechte a řekla bych snad až obdivujte. Našel souhlas sám se sebou a věří v sebe i sobě. Žije v souladu.

Když něco budete druhým vyprávět, říkejte to opravdu na stoprocent, nehledě na to, jestli druzí přitakávají, nebo se mračí a nechápavě kroutí hlavou. Jenom si užívejte tu rozmanitost 

Krásný den, přeji Zlata

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

je to těžké ..

Odpovědět
Majina
Majina 28. 2. 2017

Krasny,zaujimavy a putavy clanok.

Odpovědět
k.eva
k.eva 28. 2. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 2. 2017

je to tak, musím souhlasit sami se sebou, pak najdeme to správné řešení

Odpovědět
Glady
Glady 28. 2. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 690
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.