Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Monika Amaee Trckova
Vloženo 30. 3. 2017
Líbí se mi

Když miluji sám sebe, roste vášeň ve vztahu

avatar
Monika Amaee Trckova
Vloženo 30. 3. 2017
Líbí se mi
Když miluji sám sebe, roste vášeň ve vztahu

Když miluji sám sebe, roste vášeň ve vztahu

Pokud jste právě nezadaní, tak vezte, že to, co vám může přivést do života toho správného a kvalitního partnera je, že budete milovat sami sebe. Čím víc se naučíte milovat sami sebe, tím bezpečněji se budete ve vztahu cítit. A tím pravděpodobněji budete přitahovat protějšky, kteří také milují sami sebe a být s nimi ve vztahu bude pro vás emocionálně bezpečné. Pokud se naučíte nejdříve milovat sami sebe,  máte mnohem větší šanci vytvořit milující vztah, než když sami sebe odmítáte.

Co znamená milovat sám sebe?

  • Být zodpovědný / zodpovědná za své emoce tak, že se budete učit být přítomní ve svém těle se svými pocity a vědomě se budete snažit být otevření tomu, abyste se o svých pocitech naučili a dozvěděli o nejvíce
  • Být zodpovědný / zodpovědná za své fyzické zdraví. Jíst dobrou a vyváženou stravu, která tělo vyživuje
  • Být zodpovědný / zodpovědná za své finance. Snažit se mít svoje finance pod kontrolou a mít tolik peněz, kolik potřebuji
  • Být zodpovědný / zodpovědná za své vztahy tím, že budu mluvit pravdu bez obviňování druhých a budu otevřený / otevřená tomu, abych se o druhých dozvěděl / dozvěděla co nejvíce
  • Být zodpovědný / zodpovědná za svůj čas a prostor. Snažit se chodit na čas, abych nebyl stále stresovaný a uhoněný. Mít čas pro sebe. Druhou oblastí je tvoření harmonického prostoru kolem sebe (domov, práce..)
  • Být zodpovědný za svůj duchovní rozvoj. Mít čas na modlitbu nebo meditaci, ptát se své duše, co je pro ni nejlepší, ztišit se během dne a napojovat se na svou intuici, která mě vede.  

Milovat sám sebe znamená být za sebe zodpovědný ve všech těchto oblastech. Většinou každý z nás má jednu nebo dvě (i více) oblasti, které mu až tolik, nebo vůbec nefungují, nebo na které se nesoustřeďuje, nebo kde se mu nedaří být úspěšný. To znamená, že v této oblasti byste měli trénovat svou sebelásku tím, že se na danou oblast budete více soustřeďovat a směrovat tam svou pozornost.

Můžete si to postavit například takto: „když si vážím sám/sama sebe, chci jíst jídlo plné éček? Je to dobré pro moje tělo? Co je dobré a výživné pro moje tělo, aby se mu dobře dařilo? Jak mohu ještě lépe než dosud, projevit sám/sama sobě lásku v této oblasti?“ Nebo: „ty stejné situace ve mně stále probouzejí stejné emocionální reakce. Pokud s tím nic nedělám, ubližuji tím jen sám / sama sobě. Cítím se ve stresu a není mi dobře. Jak mohu své reakce lépe pochopit a vyléčit, aby se mi to už nestávalo?“.

Když miluji sám sebe, roste vášeň ve vztahu

Aby mezi partnery byla sexuální vášeň, musí být přítomna sexuální chemie. Chemie je důležitá na začátku, aby vůbec dva partneři měli motivaci se k sobě vracet, nicméně nestačí pro udržení vášně v dlouhodobém vztahu. Aby vášeň vydržela a rostla, musí být partneři spolu emocionálně propojeni. Abychom se mohli emocionálně propojit s partnerem, musíme se nejdříve spojit se sebou. A se sebou se spojíme, když se budeme učit milovat sami sebe.

Přeji všem krásnou cestu k sobě

S láskou

Monika Trčková

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

zajímavé

Odpovědět
avatar

Děkuji vám milé ženy za souhlasné komentáře! je to super vidět, že více a více lidí začíná žít zdravý a vyvážený život ve všech oblastech. Jste krásnou inspirací pro své okolí

Odpovědět
Glady
Glady 3. 4. 2017

pěkný článek

Odpovědět
konatovka
konatovka 2. 4. 2017

Jsem moc ráda, že uvedené podmínky splňuji, protože mi záleží jak na zdravé stravě, tak i na ostatních uvedených pravidlech. Pěkný článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 166
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.