Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 4. 4. 2020
Líbí se mi

Kde brát inspiraci

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 4. 4. 2020
Líbí se mi
Kde brát inspiraci

Kde brát inspiraci

 

Kde brát inspiraci – návod pro kreativce

 Patří Vaše práce ke kreativní? Očekávají se od Vás stále nové a nové nápady?
Ať už Vaše práce spadá do oboru psaní článků, receptů, malování či pracujete s lidmi, jedna věc spojuje všechny tyto odvětví – musíte pořád mít „nějaký nápad“. Jenže, kde pořád brát ty nové nápady? Přece jich nemůžeme mít v hlavě nekonečno. Určitě máte pocit, že už jste vytvořili úplně všechno a už není co vymýšlet. Nebo zkrátka na nic přijít nemůžete, i když se snažíte sebevíc.

 

Věřte mi, nevadí. Do podobného bodu mrazu se dostane čas od času snad úplně každý „umělec“ a opravdu na tom není nic neobvyklého. Nemusíte se za to lynčovat a už vůbec nesmíte propadat černým myšlenkám, jakože „vy na to nemáte“.

 

Pojďme se podívat jak rozproudit myšlenky a kde načerpat energii pro oživení Vaší kreativity.
Nejprve je potřeba se zamyslet nad tím, zda nás nebrzdí nějaké negativní myšlenky, starosti, obavy či jiné nepříjemnosti. Pokud ano, zkuste slíbit svému já, že se k těmto myšlenkám či starostem (aby vás zase netrápilo Vaše svědomí, že odkládáte důležité problémy) za hodinku či za dvě zase vrátíte, ale teď si od nich chcete dát pauzu. Zkrátka, pokud Vás něco trápí, není žádným překvapením, že se Vám nedaří vymyslet nic kreativního.

 

A jak se negativních myšlenek alespoň na chvíli zbavit? Každý člověk to má trochu odlišné a vyhovuje mu něco jiného. Někomu pomáhá třeba jízda autem, nebo procházka v parku, jinému zase udělá radost poslech hudby. Říkáte, že ani to Vám nepomáhá?

 

Dobrá, v tom případě je čas se na chvilku zastavit. Pokud jste doma, uvařte si dobrý čaj nebo kávu, zapalte si vonnou svíčku či, pokud máte, aromalampu – doporučuji vůni levandule nebo jehličnatých lesů, které jsou svěží – pohodlně se usaďte, ujistěte se že Vás nebude nikdo rušit a vnímejte vůni proudící kolem.

 

V tento moment tu nejsou ani Vaše krásné hlučné děti, ani tchýně, která chce abyste ji šli nakoupit. Jste tu jen Vy a Vaše hodinka jen pro Vás ????
Podívejte se kolem sebe a u uvědomte si absolutní neomezenost, kterou máte. Zamyslete se nad tím, co by se Vám líbilo a sáhněte do šuplíčku jménem srdce. Už Vás nic nelimituje a nikam nespěcháte. Vypněte si sociální sítě, které by Vás mohly láhat a dovolte si být sami se sebou.

 

Kreativní práce by měla obsahovat kousek z Vás, je pod ní přeci jen Váš podpis, a nemělo by se jednat o napodobeninu někoho jiného. Věřte mi, že lidé vždy vycítí a ocení Vaši práci hlavně díky tomu, že je z ní cítit Vaše já. ????

 

Možná Vás nenapadne nic hned po Vaší klidové hodince, ale poctivým tréninkem se Vám to jistě podaří. Naučíte se uklidnit Vaši mysl a nechat proudit energii zpět k Vám. Pro mnohé může být inspirací úplně jiné odvětí a může mu být vzorem někdo, ke komu vzhlíží. Proč ne, jen aplikujte svou duši, do toho co děláte, protože to je to nejdůlěžitější.

 

Důležitým klíčem je nacítit sebe a své já.
Věřím, že se Vám to podaří a jistě něco krásného vytvoříte.
????

 

Staňková Táňa

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Monulka
Monulka 20. 5. 2020

Pěkné

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 29. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Táňa Staňková
Táňa Staňková 9. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 182
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.