Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Kde brát fotky zdarma a nekrást

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Kde brát fotky zdarma a nekrást

Kde brát fotky zdarma a nekrást

Každý si tím prošel, děláte blog post sociální síť nebo web, text dáte dohromady, ale potřebujete fotky.

A hle, co s tím.

Takže otevřete google, dáte obrázky a vyhledáváte, aneb co je na googlu je pro všechny.

Tak teď se zastavme, plácáte si na čelo, že to přeci nemůžete, že fotky na googlu nejsou všech. Možná vás to překvapí, ale stále se to děje.

Neuplyne měsíc kdy narazím na facebooku, nebo i jinde na fotky mého fotografa. Samozřejmě je užívají bez povolení.

Na co si dát pozor při užívání free foto bank: podívejte se na podmínky užití, kde, kdy a jak můžete použít fotografie zdarma. Někdy free fotobanky nedovolují komerční užití a někdy vyžadují označit autora nebo fotobanku.

Takže z googlu ne, kde tedy.

Pokud nemáte kapacitu, je jedno jestli finanční, časovou nebo kreativní, na to si fotky vyfotit sami, tak máte překvapivě dost možností jak to vyřešit jinak.

Oslovit fotografa

Na googlu nebo na soc. sítích jste viděli super fotku, napíšete fotografovi, zda jí můžete užit s tím že ho označíte nebo přidáte odkaz na web. Věřím, že mnoho fotografů vám svolení dá, všichni jsme rádi za reklamu zdarma.

Freepik.com

Můj nejoblíbenější web pro fotky nebo grafiku zdarma. Protože si chci život usnadnit najdete tam i mnoho šablon na letáky a různé materiály. Při stažení si stáhnete i licenci, ve většině případů chtějí zmínit jméno autora a že to je z freepiku. Je tu velký výběr, jen si dávejte pozor občas vás to hodí na shutterstock.

Pixabay.com

Také pěkný výběr fotek, najdete tu mnoho landscape a lifestyle fotek. Jednoduché vyhledávání, můžete proklikávat skrz kategorie. Za mě je mnohem přehlednější než freepik.com

Canva.com

Pokud už něco vytváříte v canvě, tak můžete využít i jejich free fotobanku. Kvalita fotek na canvě se mi zdá více konzistentní než na freepiku. Jen pozor, když pracujete v canvě některé obrázky i grafika jsou placené. Chce si to jen pohlídat, kam klikáte.

Gratisography.com

I pro komerční užití nabízí zdarma fotky tahle fotobanka. Najdete zde hodně vystajlované fotky i kompozity. Myslím, že v čechách to není zas tak známá fotobanka, tak by se vám nemuselo stát, že fotku bude mít i někdo jiný.

Pexels.com

Povedená fotobanka, která nabízí fotky pro soukromé užití zdarma. U některých fotek se může stát, že budou zdarma i pro komerční užití.

Zde seznam dalších free fotobank:

unsplash.com

stocksnap.io

burst.shopify.com

www.freeimages.co.uk

makerbook.net

kaboompics.com

isorepublic.com

negativespace.co

Určitě najdete mnoho a mnoho pěkných stránek s fotkami zdarma. Fotobanky nám hodně usnadňují práci, a jako blogeři nebo správci sociálních sítí menších firem si můžeme dovolit fotky stahovat.

Pokud se, ale chcete posunout a vyčnívat z davu měli bychom si fotky vyfotit sami nebo si je nechat nafotit profesionálem. Protože se vám pak nestane, že konkurenční firma má ty samé fotky jako máte vy.

Fotíte si sami nebo hledáte na fotobankách?

Já když nemám čas tak pro své malé projekty hledám ve free bankách.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.