Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 28. 7. 2017
Líbí se mi

Každý cestovatel potřebuje cestovní mapu

Kateřina Málková
Kateřina Málková
Vloženo 28. 7. 2017
Líbí se mi
Každý cestovatel potřebuje cestovní mapu

Každý cestovatel potřebuje cestovní mapu

Po 20 letech pracovní činnosti jsem naprosto přesvědčená o tom, že každý člověk má svoje poslání. Štěstí a životní spokojenost, schopnost realizovat svůj potenciál je přímo odvozena od toho, nakolik se mu podaří najít oblast nebo oblasti, ve kterých bude schopen své vlohy a nadání rozvíjet, nakolik výsledky jeho práce, jeho okolí a prostředí budou nápomocné tomu, aby ho přiblížily k tomu životnímu stylu, o kterém sní nebo který si představuje.

Realita od ideálu se velmi často liší. A tak denně potkáváme lidi, kteří ani náhodou nejsou na svém místě, ze kterých necítíte zájem o to, co dělají, kteří nedokáží vidět pozitivní dopady své činnosti, kteří zkrátka chodí do práce "jen pro peníze". Nemá smysl vyjmenovávat oblasti, kde se s nimi můžeme potkat. Zapátrejte ve své paměti a určitě se vám někdo takový vybaví. 

Archetypálně období, kdy si člověk vybírá povolání (střední nebo vysokou školu) patří Cestovateli, Hledači, Průzkumníkovi. V Jungiánské psychologii archetyp, nebo vzorec psychického vnímání, hraje důležitou roli pro pochopení podvědomých tendencí, kterými se člověk řídí, když prožívá různé situace, hraje různé životní role. 

V kariérovém poradenství doba, kdy se člověk připravuje na povolání, a první pracovní zkušenosti, období adaptace na nové pracovní podmínky (cca do 30 let) plně patří Průzkumníkovi. Možná i vy v sobě cítíte touhu co nejvíce na vlastní oči poznat svět, pochopit jak funguje, co vás oslovuje a zajímá, a tak najít svoje vlastní místo v tomto komplikovaném a otevřeném světě. Tato energie, toto naladění je zdrojem pro uvědomění si svého poslání, svých vloh a talentů, které je důležité rozvíjet.

Každý Cestovatel potřebuje cestovní mapu, aby se mohl zorientovat a naplánovat svoji cestu, vybrat si místa, která chce navštívit. Jeho zájem je k tomu vodítkem. Když si vybíráte povolání, váš zájem o oblasti, o společenská témata, o různé činnosti může být vodítkem k tomu, abyste se vydali na svoji profesní cestu správným směrem. 

Seznamte se s 4 globálními trendy, které do roku 2030 budou ovlivňovat všechny obory a oblasti lidské činnosti. Je možné, že právě ony nebo příklady nových profesí, které s nimi souvisí, budou inspirací pro vaši vlastní volbu studijního oboru.

 

Srpen plný inspirací z cest Vám přeje

Katěrina Málková

zakladatelka Smart Course

kariérový kouč a trenér

 

Photo by Kalen Emsley on Unsplash

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 31. 7. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 7. 2017

Souhlasím

Odpovědět
lemur
lemur 28. 7. 2017

Pěkný a inspirativní článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.