Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Julie Svěcená je mezi hvězdami na festivalu ve Smiřicích

Eva K.
Eva K.
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Julie Svěcená je mezi hvězdami na festivalu ve Smiřicích

Julie Svěcená je mezi hvězdami na festivalu ve Smiřicích

Letošní mezinárodní festival "Smiřické svátky hudby" nabídne, u příležitosti jubilejního 15. ročníku, deset unikátních koncertů, desítky umělců zvučných jmen a výstavu malíře Josefa Velčovského. Na zahajovacím koncertu, který se konal minulou sobotu, 17. března 2018, vystoupili Janáčkův komorní orchestr z Ostravy, dětský pěvecký sbor Severáček z Liberce a Prahu zastoupili violista Karel Untermüller a herec Tomáš Töpfer. Festival potrvá do 1. dubna 2018 ve Smiřicích u Hradce Králové, v nádherném barokním prostoru zámecké Kaple Zjevení Páně.

Smiřice u Hradce Králové se staly místem konání prvního ročníku velikonočního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby již v roce 2004. U zrodu festivalu stál královehradecký rodák, světoznámý houslista Jaroslav Svěcený, spolu se smiřickým starostou Lubošem Tuzarem, a díky nim již výše uvedený krásný prostor zámecké Kaple Zjevení Páně stal prestižním koncertním místem českých i zahraničních interpretů všech generací.

Na letošních deseti festivalových koncertech představí již zmíněný Jaroslav Svěcený - v roli hrajícího hostitele - celou plejádu vynikajících a mezinárodními pódii ostřílených umělců. Každý koncert má rovněž speciálně vytvořenou dramaturgiii.

Hvězdné je i letos rovněž obsazení instrumentalistů, instrumentalistek a pěvkyň, patří mezi ně: varhaník Pavel Svoboda, trumpetista Marek Zvolánek, flétnistka Silvija Ščerbavičiúté (Litva), akordeonista Ladislav Horák, mezzosopranistky Karla Bytnarová a Eva Garajová (Slovensko), kytarista Lubomír Brabec, flétnistky Magdalena Tůmová Bílková a Žofie Vokálíková, cembalistka Jitka Navrátilová, vibrafonista Radek Krampl, houslistka Julie Svěcená a mnoho dalších.

Svátečný Velikonoční recitál Julii Svěcené, laureátky prestižní Mezinárodní houslové soutěže Tibora Vargy ve švýcarském Sionu, je na programu v sobotu, 31. 3. 2018 od 19:00 hodin a bude umocněn mluveným slovem herce Jana Šťastného.

Tradičně jsou součástí festivalu také významní čeští herci a moderátoři. Letos to bude Tomáš Töpfer, dále Roman Šmucler, Václav Žmolík, Zdeňka Žádníková Volencová, která se představí i jako scénáristka a již zmíněný Jan Šťastný.

Slavnostní závěrečný galakoncert též slibuje mimořádný hudební zážitek: společného vystoupení Jaroslava Svěceného se svou půvabnou a  nesmírně talentovanou dcerou, Julií. Kromě nich vystoupí také mezzosporanistka Karla Bytnarová, flétnistka Silvja Ščerbavičiúté, cembalistka Jitka Navrátilová a komorní orchestr Virtuosi Pragensis. Barokní hudba v barokní Kapli Zjevení Páně tak završí patnáct úspěšných let trvání festivalu Smiřické svátky hudby.

Ve výčtu koncertů není možné zapomenout na pravidelného, multižánrově disponovaného, exkluzivního hosta ze Slovenska - orchestr Cigánski diabli - v čele s nejlepším současným hráčem na cimbál, Ernestem Sarkozim.

Kromě mimořádných hudebních zážitků festival nabízí také zážitky z výtvarného umění a to prostřednictvím výstavy, která je každoročně nedílnou součástí celé akce. Letos byla premiérově svěřena vynikajícímu malíři a grafikovi Josefu Velčovskému.

Kdo z Vás má zájem a možnosti, určitě stojí za to přijet do Smiřic alespoň na jeden koncert

Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 31. 3. 2018

Díky také za milý komentář, skutečně se to krásně poslouchá

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 31. 3. 2018

Krásně se to poslouchá

Odpovědět
sipeji
sipeji 21. 3. 2018

nádherná hudba

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 30. 3. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 655
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.