Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 5. 7. 2017
Líbí se mi

Jste zoufalí z toho, co vidíte?

LenyaS
LenyaS
Vloženo 5. 7. 2017
Líbí se mi
Jste zoufalí z toho, co vidíte?

Jste zoufalí z toho, co vidíte?

Dá se takto popsat Váš život? Když někde slyšíte, abyste mysleli pozitivně, tak si jen říkáte, že byste pozitivně klidně i mysleli, jen kdybyste se nemuseli dívat na to kolem? Že budete pozitivní, až vše kolem Vás bude jinak?… Tak jestli si tohle říkáte, tak si regulérně po štěstí šlapete sami!!! Jo. Je to přesně tak. Vy to totiž děláte opačně! Jasně, že se cítíte mizerně a frustrovaní, když Vaše emoce reagují na to, co vidí, místo, aby to bylo naopak.

 

Uvědomte si, že jestli se budete cítit dobře, i vše kolem bude lepší. Jak na věci reagujete a jak je prožíváte je zcela ve Vaší moci. Když to ale děláte opačně, pak Vaše emoce reagují na to, co vidí a nad tím nemáte žádnou kontrolu. Jak se pak můžete cítit, když se cítíte bezmocní? A to se přesně cítíte, protože se snažíte pořád ovládat okolí a to nejde. Takhle se štěstí nebuduje. Takto nemáte ani žádnou šanci ho vybudovat.

 

Přestaňte to dělat obráceně!

I když asi opět namítáte, že byste se dobře cítili, kdyby byly věci kolem Vás jinak, tak opět opakuji, záleží jen na Vaší reakci. A tu máte plně ve svých rukou. Můžete plně převzít kontrolu! A když budete mít nad věcmi kontrolu, budete se hned cítit jistější a hned Vám bude líp. Příklady vysvětlí vše názorně. Takto moc záleží na Vaší reakci:

 

1. Příklad: To je ale blbec!

Máte za sebou hrozný den! Ráno byly děti jako z divokých vajec, pak se zvrtla porada a zvyšovaly se hlasy a šlo o Vaši práci. Vás však nenapadly žádné argumenty, jak se bránit, tak jste z toho vyšli mizerně. Potom došlo v kuchyňce kafe a Vy jste si pro něho museli jít. Po cestě jste se kávou polili a to den nebyl ani v půlce. A takto to pokračovalo i dál. Večer máte sraz s přáteli a těšíte se, že se snad i pobavíte, ale jeden z nich s sebou přivedl kámoše, který má tak trapné vtipy, že máte sto chutí ho vyhodit z okna…“ 

  • Tak a teď změna!!!! Máte za sebou dobrý den:

„Ráno se děcka do školy vypravily téměř samy a včas, dokonce jste stihli i ranní kávu a koupit si něco dobrého v pekárně, která je o dvě ulice dál. Z toho máte vždy radost. V práci na poradě Vás pochválili a dokonce se porada zkrátila. V kuchyňce se někdo plácl přes kapsu a jako společnou kávu koupil kvalitní, zrnkonou kávu, která má nádech čokolády a ovoce. Večer máte sraz s přáteli a těšíte se, že se s nimi pobavíte jako vždycky. Jeden z nich s sebou přivedl kamaráda, který pořád o něčem žertuje a jeho všude plno. Pomyslíte si: „Ach hochu, s Tebou to bude mít manželka jednou těžký.“ Zasmějete se nad tím a dokonce Vám některé vtipy přijdou i infaltilně legrační…“ Jste shovívaví a nad věcí.

 

Co se změnilo?? Změnily se snad ty kámošovy trapné vtipy? Ani omylem!!!!

JEDINÉ, CO SE ZMĚNILO, JE VÁŠ POHLED NA VĚC!!!

Vidíte ten nehorázně propastný rozdíl??? Vše je ve Vás! Záleží na Vašem rozpoložení, jaké věci budou = JAK SE VÁM BUDOU ZDÁT. Záleží na VAŠEM úhlu pohledu. A protože příkladů ze života není nikdy dost, tak si přečtěte ještě jeden od Jacka Canfielda, který je mým naprostým guru v oblasti úspěchu.

 

2. Příklad: Hrozná zácpa na silnici

„Po jedné z přírodních katastrof se druhý den ráno dělaly na dálnici neuvěřitelné zácpy. Čekalo se i několik hodin, přesto lidé vyrazili do práce. Redaktor místních novin dělal s řidiči uvízlími na cestě rozhovor. První řidič mu přes okýnko sdělil:

  • „Nemůže to být horší! Už tady čekám hodinu, přijdu pozdě do práce a jen se modlím, aby mi nedošel benzín. Mám hlad a žízen. Tohle je fakt hrozná situace a zase to naše město nezvládá!“

Druhý řidič, kterého se ptali, odpověděl:

  • „Dalo se to předpokládat, že budou zácpy po tom, co se stalo. Tak jsem z domu vyrazil už v šest ráno, mám s sebou svačinu a pití, natankoval jsem si plnou nádrž, abych do práce v pořádku dojel, myslím, že šéf po mně v této situaci nemůže chtít víc. Mám s sebou kazety s mou oblíbenou hudbou a s audio knihami. Je mi tu dobře…“

 

Opět je situace stejná. Oba řidiči trčí na dálnici na cestě do práce už několik hodin. Ale jak každý z nich večer shodnotí svůj den? Jak se cítí jeden a jak se cítí ten druhý? A v čem tedy v jediném byl rozdíl? V jejich přístupu, tedy pohledu na věc. A to platí i pro Vás!

Jak na věci budete reagovat je pouze na Vaší volbě a Vašem rozhodnutí. Máte to plně ve svých rukou! Zaměřte se na to dobré a uvidíte, že brzy bude i svět kolem Vás jiný. Vy budete jiní. To u Vás dojde ke změně a pak se změní všechno. A jestli chcete tu změnu mít rychleji a chcete, aby byla velká, mějte na paměti to, co doopravdy chcete. A abyste měli jasno, jestli je Váš cíl ten pravý, přečtěte si jak na to v mém e-booku zdarma Jen správný Cíl je Start.

 

Mějte věci pod kontrolou!

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 7. 7. 2017

Super.

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 7. 2017

opravdu trefné...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 213
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.