Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Pernicová
Jana Pernicová
Vloženo 5. 1. 2019
Líbí se mi

Jste bohyní nebo ošklivým káčátkem?

Jana Pernicová
Jana Pernicová
Vloženo 5. 1. 2019
Líbí se mi
Jste bohyní nebo ošklivým káčátkem?

Jste bohyní nebo ošklivým káčátkem?

Jsou dny, kdy se cítím jako bohyně. Zářím uvnitř a usmívám se i navenek. Všechno kolem mě je krásné a plné lásky. Život voní svěžími květinami, mořskými vlnami a kokosovým mlékem. No a pak jsou dny, kdy to mám úplně naopak. Obloha je šedivá, ve vzduchu je cítit smog a při pohledu do zrcadla se mi chce hrůzou křičet.

Teď si představte následující situaci

Je odpoledne a váš přítel se vrací domů. Dnes nebyl v práci, zašel si na střelnici, strávil tam tři hodiny a náramně si to užil. Chce vám o tom říct úplně všechno. Určitě čekáte, že bude mluvit o zbraních, nábojích, terčích a jiných (pro mě) nesmyslech. To se taky děje.

Mezitím se jen tak mimochodem zmíní, že ten kurz vedla žena.

„Jasně, musela to být nějaká mužatka,” pomyslíte si.

Přítel povídá dál a dál a mezitím vám jen tak mimochodem ukáže na mobilu, jak ona žena vypadala. Pokud jste do té doby jeho povídání moc nevnímala, teď možná cítíte, že vám v hlavě bliká červený světlo a hlásí: POZOR CIZÍ ŽENA POBLÍŽ MÉHO PŘÍTELE!!!

Jakto, že nevypadá jako mužatka?? Jakto, že je to vlastně krásná holka, co by mohla v klidu konkurovat modelkám?

A teď jsou tu dvě možnosti

BUĎ

Jste právě ve fázi „jsem bohyně“

  • zběžně mrknete na fotku té ženy, řeknete si něco jako „jo pěkná holka“ a život jde dál, protože toto vás nemůže absolutně rozhodit. Ne teď. Ne v době, kdy se cítíte skvěle a znáte svoji hodnotu. A možná si jen vzpomenete na to, jak jste flirtovala s jedním božským mužem v autobuse. Protože teď vám prostě leží svět u nohou, svítíte jako sluníčko a ostatní to neskutečně přitahuje.

NEBO

Jste zrovna ve fázi „já dnes ale vypadám“

  • pak se blíží malá pohroma. Najednou máte rudo před očima, hrne se vám krev do žil a slyšíte samy sebe, jak křičíte na svého partnera: „Cože? Ty jsi byl tři hodiny s touto ženskou, jo? Hm, a jak sis to užil? Doufám, žes ji někam pozval…“ Záleží, jak teď váš partner zareaguje. Možná tu bouři uklidní, ale vám to ještě chvíli bude vrtat hlavou…

V době, kdy píšu tento článek, jsem doma. Nemocná. Mám silné nachlazení. Včera to bylo horší. Oči jak králík, bledá pleť, kruhy pod očima, oteklý krk, zabalená v několika vrstvách oblečení, protože jsem trpěla zimnicí.

Pohled do zrcadla mi říkal: „Holka, ty máš ale ránu!“

Jediné, co jsem v tu chvíli dokázala, bylo ležet na gauči s tunou kapesníků a čekat na přítele, až přijde a uvaří mi čaj. A skutečně, on přišel. A začal mi vyprávět o tom, jaké to dnes bylo na střelnici…  

Milé ženy,

přeji vám, abyste se co nejčastěji cítily jako bohyně, abyste zářily uvnitř i navenek, aby vás nesžíraly tyto negativní emoce. Ale jsem taky žena, takže vím, že se ty fáze střídají. Proto vás chci jen ujistit, že i když teď prožíváte etapu „jsem úplně nemožná“, věřte mi, že brzy zas budete zářit. A vy, které právě svítíte pro sebe i své okolí, užívejte si to 

Krásný den všem přeje Jana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 6. 1. 2019

Hezky napsané

Odpovědět
Jana Pernicová
Jana Pernicová 6. 1. 2019

to mě moc těší, že se líbí

lemur
lemur 6. 1. 2019

Moc pěkné.

Odpovědět
Jana Pernicová
Jana Pernicová 6. 1. 2019

moc děkuji

KamilaK
KamilaK 5. 1. 2019

Krásný den přeji.

Odpovědět
Jana Pernicová
Jana Pernicová 6. 1. 2019

krásný den i vám

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.