Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ella
ella
Vloženo 30. 1. 2021
Líbí se mi

Jsi dost dobrá, víc než dost dobrá!

ella
ella
Vloženo 30. 1. 2021
Líbí se mi
Jsi dost dobrá, víc než dost dobrá!

Jsi dost dobrá, víc než dost dobrá!

 

Naší nejzákladnější potřebou je být milována a přijímána. Proto tomu podřídíme celé naše žití, naše konání.  Snažíme se být dokonalí, bojíme se neudělat  chybu, něco nezkazit  a tak žijeme v neustálém strachu ze selhání a následné kritiky.

Kritika, výsměch, posměch, nepřijetí, neuznání nás ochromuje, činí nás zranitelnými, a neuvěřitelně bolí. Máme za to, že když nejsme dokonalí, bezchybní, perfektní, vše umějící a znající, tak nás nebude mít nikdo rád, protože nejsme dost dobří.

A tak se rozhodneme, že raději nebudeme riskovat, že zůstaneme malí, nepatrní, neviditelní, jen abychom nebyli konfrontováni s vlastní případnou nedokonalostí, chybami a pochybeními.

Mnoho velkých objevů zůstalo zapomenuto, stejně tak mnoho mužů neoslovilo ženu svých snů, protože se báli výsměchu a odmítnutí a mnoho žen se nepustilo do svých projektů, aby nebyly terčem kritiky. V dnešní době tak snadno dostupné díky sociálním sítím. Bojíme se, jsme v zajetí svého strachu.

Americký prezident Roosevelt však řekl: „Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek.“

Vzpomeňte si však, kdo vás v minulosti kritizoval? Byl to člověk, který byl v životě velký, dokázal následovat svoje touhy a uskutečňovat své sny a nebo to byl člověk, který seděl v obýváčku na gaučíku s pivkem v ruce a hodnitil vaše činy?

Zřejmě ten druhý případ, proto jeho kritika je naprosto k prdu.

Napište si seznam všeho, co umíte, co znáte, co jsou vaše dovednosti, talenty, v čem jste dobří, výjimeční. Buďte k sobě ohleduplní a vypište úplně všechno, a nepřestávejte, odkud nebudete mít  napsaných nejméně 150 svých kvalit.

A pak si je každý den přečtěte, ráno i večer, v poledne, před snídaní, po svačině, v metru nebo na záchodě, prostě kdykoliv si vzpomenete. A dělejte to tak dlouho, dokud se Vám nezadřou pod kůži a i vy sami uvěříte v sebe, ve svoje schopnosti a již více nebude pochyb o tom, jak jste dobrá.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

zajímavé

Odpovědět
sipeji
sipeji 31. 1. 2021

150 kvalit - tak to tedy nevím, ale zkusit bych to měla.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 1. 2021

Tak zatím jsem nikdy nebyla ve fázi, že bych se takto nad sebou zamýšlela, nějak na to nebyl čas a asi ani potřeba.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 1. 2021

jojo, podobnou terapií jsem kdysi procházela. Zapsala jsem si, v čem jsem dobrá a co chci ještě umět... je to fajn na zvýšení sebevědomí -))

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 847
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.