Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Smart Dress
Smart Dress
Vloženo 7. 7. 2016
Líbí se mi

Jídlo a angličtina - světový den čokolády

Smart Dress
Smart Dress
Vloženo 7. 7. 2016
Líbí se mi
Jídlo a angličtina - světový den čokolády

Jídlo a angličtina - světový den čokolády

Jak už dnes připomínala http://www.zenysro.cz/momentky/moje-radost-a-inspirace/den-cokolady-7-jul-cervenec  dnes je světový den čokolády – World Chocolate Day. Oslavíme ho čokoládovým fondantem.

Receptů na čokoládový fondant je spousta. Mně se nejvíce osvědčil ten z Kitchenette (můj oblíbený food blog). Recept naleznete zde a mohu jej opravdu doporučit. I mně ho takhle doporučila moje kamarádka Natalie, protože jí nejvíce vyhovoval. Doba pečení je individuální, v mé troubě při dodržení celého receptu se fondant upeče na ideální konzistenci za cca 12 minut. Také se mi osvědčilo připravit si těsto do formiček dopředu a nechat v ledničce. Klidně i přes noc. Fondanty se pak dají jen upéct do trouby.

V USA je to také oblíbený dezert (dessert), najdete ho obvykle pod názvem molten chocolate lava cake. Samozřejmě je to tak trojitá porce oproti tomu na obrázku. K tomu ještě bývá opravdu poctivá čokoládová omáčka/poleva a velká porce zmrzliny. A je to skutečně „dekadentní“ zážitek, takže už jsem se setkala i s názvem chocolate decadent lava cake.

Výroba je snadná – čokoláda (chocolate), máslo (butter), vejce (eggs), žloutky (egg yolks), cukr (sugar), případně troška mouky (flour). Zapékací formičky – kokotky – ramekins – se vymažou čokoládou a vysypou kakaem (cocoa powder). Pak už šup do trouby a čekat pár minut.  Příprava je rychlá, výsledek téměř zaručený. Zkuste to třeba dneska večer.

Tak si užijte ten světový čokoládový den - Enjoy the world chocolate day!

.. a sledujte www.honeyfood.cz + https://www.facebook.com/succulentenglish/?fref=ts

 

foto: Lucie Pomijová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 8. 7. 2016

já se to snad opravdu začnu učit

Odpovědět
Glady
Glady 8. 7. 2016

mňam

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 991
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.