Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 7. 2017
Líbí se mi

Je to Tvá vina, když nesneseš upřímnost

LenyaS
LenyaS
Vloženo 19. 7. 2017
Líbí se mi
Je to Tvá vina, když nesneseš upřímnost

Je to Tvá vina, když nesneseš upřímnost

Všimněte si, jak se začala v poslední době upřímnost čím dál více používat jako zástěrka pro to, aby si někdo vylil svůj slovní jed na druhého. A odpovědí útočníka, když se ptáte, jestli to bylo nutné je: „Že je přece „jen upřímný“ a to je kladná vlastnost, která se cení.“ A když proti strana není schopná „jeho upřímnost“ skousnout, tak je to vlastně jen její chyba…

 

Kde to jsme?

Upřímnost je skvělá vlastnost, ale musí jít ruku v ruce s taktem a ne se slovními průjmy. Používat tuto ctnost, která vytváří naprosto čisté vztahy, a která pomáhá v každodenním životě nechodit kolem horké kaše a být čestný a rovný člověk, jako zástěrku toho, že má někdo potřebu říct druhému za každou cenu něco hnusného, to můžu s čistým svědomím nazvat jako sprosťárnu!

 

Takt je důležitá součást našeho života. A kdo ho nemá, může se mu naučit. Kdyby tomu tak nebylo, nikdy by nebyly položeny základy diplomacie. Být taktní znamená, že vím, kdy je vhodné něco říct a především vím, jak to říct. Žádné hrubé napadání a už vůbec ne s přetvářkou, že je vlastně všechno v pořádku, protože se jedná o upřímnost. Minimálně lze vše vyjádřit slušnou formou. Maminka mi vždy říkala:

„Když nemáš nic hezkého, co říct, tak mlč.“

 

Vůbec bych se nedivila, kdyby Vás v tuto chvíli napadl člověk, který se přesně takto chová. Myslím, že jsme v životě na takového, alespoň na jednoho, narazili všichni. A tak pro Vás mám radu:

„To, že někdo používá svoje slova k napadání a útoku, není a nikdy nebyla, žádná upřímnost.“

 

Narcistní, manipulativní hra na to, že je všechno Vaše vina

Nenechte se vtáhnout do manipulativní hry těchto lidí se sklony k narcismu. (Narcismus je normální psycho analýza.) Budou Vás totiž přesvědčovat, že když nezvládáte „jejich upřímnost“, tak je to Vaše chyba. A možná Vás i nazvou přecitlivělými.

Neberte to osobně. Ten, kdo plive slovní jed je uvnitř zraněný člověk. A je jedno, kdo ho zranil. S největší pravděpodobností Vy ne. Takže se Vás to vůbec netýká. A jestli Vy ano, tak jen proto, že jste u něj brnkli na jeho slabou notu a tak jde do protiútoku. A tak to opět není Vaše vina, ale vlastně jeho vlastní, přecitlivělá reakce. Nic z toho, co se mu stalo a co ho dovedlo do bodu, že jeho tak zvaná upřímnost srší ven v podobě netaktního hulváství, často plného vulgárních výrazů, není Vaše vina.

Politujte ho a odejděte. Tohle není Váš boj a tak u toho nemusíte být. Vy přece chcete být šťastní a splnit si svá přání. Tak se neobklopujte lidmi, kteří ve Vás budou budit pocit úzkosti a méněcennosti.

 

„Hlavu vzhůru! Máte plně na vybranou, s kým se budete stýkat a s kým ne.“

 

A jestli po tomhle článku nemáte dobrou náladu a cítíte v sobě cokoliv negativního, přejděte na nějaký můj další článek, protože obvykle jsem já to sluníčko, které tu pro Vás je. Je však třeba i upozornit na zlo, které je kolem nás a vědět pak co s ním. Takže si udělejte radost něčím pozitivním. Klidně třeba mou velkou knihou Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Naučíte se ovládat svoje myšlenky a půjdete si pro svoje sny jednou a provždy!!!!

 

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 20. 7. 2017

Odpovědět
avatar
Jolana Fišerová 19. 7. 2017

Upřímnost je upřímnost. Každý má právo vyjádřit se, jak chce a jak to cítí. A ten druhý má zas právo nebrat si to osobně Když mi někdo řekne něco, co se mě dotkne, tak je to jen proto, že já sama to ještě u sebe nemám dostatečně "v cajku". A dává mi to vlastně příležitost si to do pořádku dát.

Odpovědět
LenyaS
LenyaS 19. 7. 2017

To si právě nemyslím. Chtít cíleně urážet a pokusy o manipulaci schovávat za upřímnost, je podle mě nepřijatelné a naprostý rozdíl. Je to jako nesmyslná a konstruktivní kritika. Proto zmiňuji takt. Schopnost kominkovat je umění, ale jde naučit. Děkuji za Váš názor.

avatar
Jolana Fišerová 19. 7. 2017

Je v pořádku, že si to nemyslíte. A určitě je skvělé, když spolu lidé jednají s láskou a porozuměním. Nicméně náš svět zatím je takový, jaký je. Nemůžeme změnit ostatní, můžeme se jen naučit pracovat s re-akcemi na naše akce tak, aby nás nezraňovaly, ale abychom (v první fázi) si z nich brali poučení a (v druhé fázi) už nás takové re-akce vůbec nepotkávaly.

Amanda
Amanda 19. 7. 2017

Hm

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 373
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.