Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Němečková
Vloženo 17. 3. 2020
Líbí se mi

Je to něco, jako RESTART lidstva. Zvládněme ho!

avatar
Jana Němečková
Vloženo 17. 3. 2020
Líbí se mi
Je to něco, jako RESTART lidstva. Zvládněme ho!

Je to něco, jako RESTART lidstva. Zvládněme ho!

Přátelé, nikdy jsme neměli příležitost žít tak jak žijeme právě v těchto dnech. Pro mnohé je to opravdový dar a pro jiné peklo. Cítím hluboký soucit se všemi lidmi, kteří nyní prožívají své velké zkoušky. Držte se! Byť vás všechny neznám a nejsem fyzicky s vámi, věřte mi, že váš strach, panika, bolest a ztráty se mě hluboce dotýkají. Zároveň cítím velkou radost z toho, že naopak mnozí z nás se konečně zastavili a jsou spolu, cítí se, dýchají společně, tvoří nové hodnoty a fungování v tomto světě. Je to všechno, tak moc důležité a potřebné!

Náš svět se nyní nachází ve velké transformaci. Tak dlouho jsme si ji přáli, tak dlouho jsme po ní volali. A teď ji tu máme. Přišla však v podobě, kterou z nás nikdo nečekal. A je potřeba mít k celé záležitosti respekt a zároveň se v ní neztratit. Dlouhé roky jsme žili v nerovnováze na mnoha úrovních a právě v těchto dnech máme možnost svoji rovnováhu znovu najít. A to se nestane jiným způsobem, než když se skutečně zastavíme a v tichu budeme vnímat sebe sami, naše těla, naše srdce. Kontemplovat svoje životy a svoje vztahy. Otvírat svá srdce ještě do hlubších rovin a dávat vědomou pozornost našim tělům a rozhodnutím, které každou minutu našeho bytí děláme.

Neopomíjejme v těchto dnech zodpovědnost, kterou každý máme a je velmi důležitá. Neignorujme opatření o kterých víme, že jsou tu pro naše dobro. Nestavme se do role chytrých a chytřejších. Na naše egoistické vrstvy není nyní prostor. Otevírá se tu pro nás ohromný prostor lidské spolupráce a jednoty. Využijme toho. Vždyť po ničem jiném v hloubi duše každý z nás jistě přirozeně touží.

Nevědomými způsoby jsme žili až doposud a teď máme velkou příležitost vyrůst. Věřím, že Koronavirus nás může jako lidstvo posílit, když na jeho přítomnost budeme reagovat tím nejlepším způsobem, kterým každý z nás vědomě umí. Někteří pomáháte nakaženým, druzí zajišťujete fungování státu, další hlídají naše hranice, jiní se staráte o ty, kteří jsou v panice a strachu, jiní se modlíte nebo meditujete a nebo sedíte v obchodech, aby jsem si mohli zajistit obživu. Jiní se konečně máte možnost věnovat sobě nebo svým dětem, partnerům, zvířatům nebo zahrádkám. A to je potřeba vidět! Vidět nás jako celek, který spolupracuje.
Celek, který dostal příležitost zastavit se, zamyslet se a změnit své staré zajeté a hlavně nezdravé návyky. Většina z nás nyní má čas. Čas na který se mnoho z nás dlouhé roky vymlouvalo, že není, že ho nemá. Čas, který tu byl vždy jne my ho nevnímali, neboť jsme se jako křečci točili ve svých kolečkách.

Nezapomínejte, že i když je mnoho z nás nyní doma stále jsme jedno. Jedno co je na sobě vzájemně závislé, aby jsme v naší zemi mohli znovu nastolit dobré životní podmínky k životu a přežití. A tak se zůstaňte chvíli zavření ve svých domovech se svými nejbližšími, ale nezavírejte se ve svých srdcích. tyto dveře nechte prosím otevřené nejen pro sebe a své blízké, ale i pro lidi okolo vás. Může se to zdá být jako hloupost opak je však pravdou.

Nezapomeňte si také v těchto dnech položit otázku, co vám celá tato situace o vás odhaluje a jen to pozorujte. Meditujte často a zůstávejte ve svém vnitřním tichu. Hledejte víru a naději. Otvírejte svá srdce ještě více. Věřím, že tato situace přináší i mnoho dobrého, které nejsme ještě schopni vidět, protože nás čeká ještě cesta. Ale věřím, že to tentokrát už nepoděláme, že jsem nyní ve spojení s životem a lidmi kolem nás, tak jako nikdy předtím.A že všichni děláme vše, jak nejlépe umíme pro dobro nás všech.

Jednou budeme na tuto událost vzpomínat s hlubším pochopením a věřím, že i s velkou vděčností. Byť v tuto chvíli mnozí prožívají bolestivé a náročné chvíle.

Máme to teď v rukou my všichni.????????????

Zůstaňme v důvěře v sami sebe, v život a v to co se děje i když je celá situace nová a děsivá. Nezapomeňte, že ve svém srdci se máte vždy na koho obrátit, že tam nejste sami. Stačí se jen ztišit a rozpomenout se. Čeká tam na nás všechny....????

Bude zase dobře! Jen tím potřebujeme projít a najít v sobě nový způsob, jak dál chceme a budeme žít.

S láskou a úctou k vám všem a k vašim momentální životním příběhům a situacím.????????????

Opatrujte se a buďte zdrávi!

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 18. 3. 2020

Moc hezký článek.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 17. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 3. 2020

Ano, musíme tuto dobu přežít, ve zdraví a těšit se, že bude lépe

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 995
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.