Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Je sebevědomí egoismus?

Líbí se mi
Je sebevědomí egoismus?

Je sebevědomí egoismus?

Slovo "sebevědomí" je tolikrát skloňováno v různých souvislostech, že se můžete občas ztrácet v tom, co vlastně znamená. Jenže význam mu dáváte vy. Je to pro vás synonymum pro sobectví a egoismus nebo třeba pro vědomí sebe sama, svých hodnot, potřeb, tužeb, aktuálních možností atd.?

Pro mě je sebevědomí naplněno tím druhým. Skutečné sebevědomí si v mém světě na nic nehraje, je autentické, je samo sebou. Rádo se poznává, dokáže přemýšlet nad kritikou, testuje své hranice a možnosti...

Někdy říkáme "ten má ale sebevědomí" o člověku, který se chová třeba i arogantně. To není sebevědomí, to je maska pod kterou se skrývá nejistota.

Vědomí sebe sama dává člověku stabilitu, opěrný bod. Sebevědomá žena dokáže rozeznat, co jsou její přání, nároky a potřeby a co jsou očekávání někoho jiného. Může pak lépe rozlišovat, za co se postavit, kde se snažit a kde nemá smysl ztrácet čas, kde není potřeba se někomu zavděčit a kde je naopak pro ni žádoucí se za někoho postavit a posílit ho.

Ať už jakkoliv, posilujte své sebevědomí. Poznejte své touhy a potřeby, své hranice, sny, své tělo a jeho potřeby, své zdraví a životní poslání. Když na tuhle cestu vyrazíte, budete se cítit více sebejistá, budete mít větší sebedůvěru a také sebeúctu.

Nebudu vám lhát. Představa, že vás nic a nikdo nepřekvapí, že se nedostanete do nepříjemných situací a že nebudete dělat chyby je utopická. Ale vaše vědomí sebe sama vám ve všech těchto případech pomůže se rychleji vrátit zpátky do pohody ❣️❣️❣️

S úctou Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 13. 8. 2019

určitě ne, je to max. sebeúcta

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 614
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.