Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva Jakešová
Eva Jakešová
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi

Je sebevědomí egoismus?

Eva Jakešová
Eva Jakešová
Vloženo 13. 11. 2020
Líbí se mi
Je sebevědomí egoismus?

Je sebevědomí egoismus?

Slovo "sebevědomí" je tolikrát skloňováno v různých souvislostech, že se můžete občas ztrácet v tom, co vlastně znamená. Jenže význam mu dáváte vy. Je to pro vás synonymum pro sobectví a egoismus nebo třeba pro vědomí sebe sama, svých hodnot, potřeb, tužeb, aktuálních možností atd.?

Pro mě je sebevědomí naplněno tím druhým. Skutečné sebevědomí si v mém světě na nic nehraje, je autentické, je samo sebou. Rádo se poznává, dokáže přemýšlet nad kritikou, testuje své hranice a možnosti...

Někdy říkáme "ten má ale sebevědomí" o člověku, který se chová třeba i arogantně. To není sebevědomí, to je maska pod kterou se skrývá nejistota.

Vědomí sebe sama dává člověku stabilitu, opěrný bod. Sebevědomá žena dokáže rozeznat, co jsou její přání, nároky a potřeby a co jsou očekávání někoho jiného. Může pak lépe rozlišovat, za co se postavit, kde se snažit a kde nemá smysl ztrácet čas, kde není potřeba se někomu zavděčit a kde je naopak pro ni žádoucí se za někoho postavit a posílit ho.

Ať už jakkoliv, posilujte své sebevědomí. Poznejte své touhy a potřeby, své hranice, sny, své tělo a jeho potřeby, své zdraví a životní poslání. Když na tuhle cestu vyrazíte, budete se cítit více sebejistá, budete mít větší sebedůvěru a také sebeúctu.

Nebudu vám lhát. Představa, že vás nic a nikdo nepřekvapí, že se nedostanete do nepříjemných situací a že nebudete dělat chyby je utopická. Ale vaše vědomí sebe sama vám ve všech těchto případech pomůže se rychleji vrátit zpátky do pohody ❣️❣️❣️

S úctou Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 703
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.