Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 8. 3. 2017
Líbí se mi

Existuje skutečně jarní únava, nebo jde o pouhý marketingový tah?

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 8. 3. 2017
Líbí se mi
Existuje skutečně jarní únava, nebo jde o pouhý marketingový tah?

Existuje skutečně jarní únava, nebo jde o pouhý marketingový tah?

Vždy mě překvapovalo, proč tento termín vůbec existuje. Na jaro se přeci všichni těšíme a jaro je naopak známé svým přílivem nové svěží energie, tak proč únava?

Může to snad být tak, že po období klidu, které je spojeno se zimou, se energie, která odpočívala, vrací a to nám činí potíže? Nebylo by lepší ji nazývat tedy zimní únavou?

Žijeme v podnebném pásmu, kde se střídají roční období. A proto bychom i my lidé měli být v souladu s přírodou a ctít tedy její období. Naši předci to uměli přeci jen lépe. Neměli totiž tolik vymožeností, které potírají právě roční období, jako neustále dostupné teplo, světlo, potravu, zdravotní péči atd. V knihách z dob minulých se dočteme, že lidé překonali zimu, nikde se nepíše, že měli jarní únavu. Naopak jaro vítali s velkou radostí a o únavě nepadlo ani slovo.

Kde se tedy vzala jarní únava? Je to myslím dobrý marketingový tah. V tomto období jsou časopisy a internetové diskuse plné návodů jak překonat jarní únavu, farmaceutický průmysl se také raduje a nabádá, čím vším můžeme náš organismus „nakopnout“.

Jistě je fajn využít nabídky přírody a doplnit stravu například na velikonoce jarními bylinkami, jako je třeba kopřiva do nádivky. Tohle je v souladu s přírodou, tady jsme na té správné frekvenci. Těšíme se z jarního sluníčka, které už má větší sílu, dny se prodlužují, příroda se probouzí a my s ní. Tak proč toto období nenazvat místo: „Jarní únava“ - „Jarní probouzení“?

Mám obavu, že se to neujme. Příliš jsme si zvykli na negaci. Zaměřujeme pozornost více na to negativní, a proto máme podzimní deprese, letní přehřátí a strach z UV záření, zimní ztrátu imunity, chřipková období a jarní únavu.

Pojďme alespoň ji přejmenovat a vychutnat si tu radost společně s přírodou. Ocení to jak naše tělo, tak duše. Představte si, že se setkáte kamarádkou či kamarádem a místo o únavě se budete bavit o probuzení a přílivu energie. Je známým faktem, že na co se soustředíme v našem životě nejvíce, roste. Pokud tedy zaměříme v souladu s jarem naši pozornost na příliv energie, budeme ji mít také. Tak co? Nepřejmenujeme ji přeci jen?

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 13. 3. 2017

Jako mladá jsem to nepociťovala, ale poslední roky ano...pode mne prostě JDE O JARNÍ ÚNAVU...změny počasí a s tím související věci ....

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 13. 3. 2017

já mysím, že to tah není, že je to fakt. Tělo se regeneruje po zimě. Jak mu pomůžeme, je na nás, ale myslím, že marketingový tah to není... také jsem si teď únavou prošla... myslím, že je to koloběh, že to tak funguje...

Odpovědět
sipeji
sipeji 8. 3. 2017

Já jsem poslední dva týdny unavená hrozně, až mi to nahání strach.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 514
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.