Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 1. 4. 2020
Líbí se mi

Jarní úklid "vaší hlavy" :)

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 1. 4. 2020
Líbí se mi
Jarní úklid "vaší hlavy" :)

Jarní úklid "vaší hlavy" :)

Náš mozek je úžasný nástroj, který nás však může vás přivést k úspěchu, štěstí a pohodě, stejně jako nás může dostat až na samotné dno nejtemnějších myšlenek a šedých dnů, strávených v chudobě a nemoci.

Svůj život si z velké části ovlivňujeme sami. Nemůžeme ovlivnit, do jaké rodiny se narodíme, ale můžeme ovlivnit to, jak se budeme dnes cítit, co budeme dělat a jak se chováme k ostatním kolem sebe.

Pokud chcete provést jakoukoli změnu, je důležité si uklidit v hlavě. Možná to bude trošku bolet, možná to bude zpočátku nepohodlné, ale věřte, že výsledky budou stát za to!

 

Úklid hlavy prakticky

S úklidem hlavy je to jako s vyklízením spíže. Některé věci používáme, jiné jsme si tam schovali na potom a spousta věcí už tam jen tak leží ladem a zabírá místo, na kterém mohlo být už něco nového, praktičtějšího a užitečnějšího. S myšlenkami, názory a vzpomínkami je to právě tak. Spoustu věcí máme zažitých a používáme je nevědomky a neuvědomujeme si, že nám škodí.

 

Prozkoumejte svoji spižírnu

Stejně, jako ze spižírny vyhazujeme staré, plesnivé zavařeniny, měli bychom čas od času prozkoumat svoji hlavu a ty „plesnivé“ myšlenky a názory vyhodit do koše.

Zkuste vybrat, najít a hlavně si NAPSAT myšlenky a situace, kdy se vědomě připravujete o úspěch.

Jsou to myšlenky typu – „To nezvládnu. To nemůžu udělat. Nedokážu to. Nejsem na to dost dobrá/dobrý. Nejsem tak hezká jako… Nejsem tak chytrá/chytrý jako… Neumím to.

Napište si je a zkuste se na ně podívat jinýma očima a otočit je. Přepište si každou z těchto negativních vět na pozitivní – Zvládnu to. Můžu to udělat. Dokážu to. Atd…

Prostě ty negativní myšlenky přepište. Jakmile je budete zapisovat na papír, váš mozek si je přeprogramuje a začne přemýšlet přesně v těchto nových myšlenkách

 

Vyhoďte „musy a bychy“

Ještě máte v koši trošku místa? Vhoďte do něj taky všechny vaše „musy“ a „bychy“. Musím udělat to, a proto nemůžu udělat tohle. To asi všichni důvěrně známe, že?

Kdybych to věděla, tak bych to určitě udělala! Kdybych to jen tušila, tak bych tam ani nešla.

Doporučuji bychy a musy neschovávat pro pozdější použití!!! Ani nevíte, kolik neplechy už napáchali ve vašem dosavadním životě a na kolik se ještě chystali. Takže je jednou pro vždy nekompromisně VYHOĎTE!

 

Utřete a vyčistěte regálky

Stejně jako spíž po vyházení starých, plesnivých věcí, musíte vytřít a vyčistit, úplně stejné je to i s naší hlavou. Musíme ji vyčistit a jednotlivé šuplíčky v ní otevřít, poutírat a vyvětrat!

Nejlépe to uděláme meditací. Náš mozek každý den pracuje na plné obrátky, a to dokonce, i když spíme. Ukládá dění z celého dne, třídí jednotlivé zkušenosti do oněch šuplíčků a štelářků a vlastně nikdy pořádně neodpočívá. Proto bychom mu měli jednou za čas, a nejen při úklidu, dopřát meditaci.

 

Vložte nové, čisté a voňavé

V naší mozkové spižírně jsme udělali pořádný kus práce, máme vyčištěno a připraveno místo pro nové, čisté a voňavé myšlenky a názory.

Zapřemýšlejte, co by to mohlo být. Pokud chcete ve svém životě něco opravdu změnit, musíte začít myslet nově.

Pozitivní přeprogramování znamená to, že na všem špatném se snažíte uvidět, co mě to má naučit.

Další přeprogramování své hlavy můžete udělat tak, že kdykoliv se před vámi objeví nová překážka, tak ji prostě zdolejte! Přestaňte si říkat, že to nemůžete, nezvládnete, neumíte. Zkuste se zaměřit spíš na to, JAK to můžete zvládnout a JAK to můžete udělat. Pokud se začnete zabývat těmito myšlenkami, mozek udělá všechno pro to, aby vám našel požadované řešení

Uložit

Uložit

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Svata
Svata 18. 4. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 1. 4. 2020

prima, jdeme na to

Odpovědět
Kateřina Hanáková

super

gustawka
gustawka 1. 4. 2020

to potřebuji

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 1. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 840
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.