Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Markéta Greenberg
Vloženo 4. 4. 2017
Líbí se mi

Jarní detox prostředí kanceláře i domova

avatar
Markéta Greenberg
Vloženo 4. 4. 2017
Líbí se mi
Jarní detox prostředí kanceláře i domova

Jarní detox prostředí kanceláře i domova

Venku stoupá teplota, odložili jsme zimní kabáty a je tu jaro. Ideální doba na detoxikaci organismu i pracovního prostředí. V zimě máme přirozenou tendenci se obklopovat věcmi, abychom si přivodili pocit tepla a bezpečí. Jaro je právě opačná chvíle, které můžete využít pro prospěch (nejen) své kanceláře.

Pracovní stůl

  • Všechny dokumenty, materiály, podklady a další věci, které jste už více než měsíc nepotřebovali, zařaďte je, kam patří. Pěkně pryč ze stolu. Díky tomu budete mít pocit, že můžete volně dýchat.
  • Jestli máte kdekoliv na stole nebo v šuplíku jakékoliv nefunkční kancelářské potřeby, jako jsou propisky, koně, nefunkční hodinky, děrovačky a zlomená pravítka, šup s nimi do koše. Vyhozením starých nefunkčních věcí dáváte prostor pro nové myšlenky a způsoby práce.
  • Utřete prach z monitoru, vyčistěte si klávesnici, zespoda očistěte myšku. Zajistíte si tím čistý úsudek.

Prostor kanceláře i domácnosti

  • Důležité je, aby šly dveře hladce otevřít (bez drhnutí a skřípání) a klika byla čistá. Nezapomeňte zkontrolovat funkčnost zámku, a zda k němu máte klíč. Když dveře fungují, mohou jimi přijít dobré zprávy.
  • Máte v prostoru zanedbané či suché květiny? Nahraďte je za čerstvé a živé! Přinesou Vám spoustu pozitivní energie.
  • Často větrejte, abyste zimní pomalou a usazenou energii dostali ven z kanceláře. Čerstvý vzduch přináší nové nápady, plány a chuť do práce.
  • Podobně jako na stole vyhoďte všechno, co je v prostoru nefunkční a zařaďte vše, co je měsíc bez hnutí, na své místo. Uvolníte tím veškerá pracovní napětí, což přinese nové projekty a zakázky.

Pracovní plocha na počítači

  • Kontrola disku pomocí čistícího programu jako je například CC cleaner najde a zlikviduje zastaralé soubory, které zpomalují počítač. Jakmile bude Váš počítač rychlejší, dostanete pocit, že máte vše pod kontrolou.
  • Všechny soubory na ploše, které nepoužíváte každý den, zařaďte do složky, kam patří. Volná pracovní plocha odbourává pocit stresu a hektičnosti.
  • Vyberte si nový obrázek na plochu, který ve Vás vyvolává pozitivní emoce. Stačí i taková drobnost, abyste měli z práce lepší pocit a těšili se do ní.

 

Těchto pár jednoduchých kroků detoxikace kanceláře i domácnosti Vám přinese radost, chuť do práce a budete připravení na nové výzvy. Změnu poznáte nejen Vy, zaznamená ji každý, kdo do Vašeho prostoru vstoupí. Všimněte si, že se u Vás začnou kolegové scházet častěji. Nebude se jim chtít odejít, jak se budou cítit dobře. Zároveň se u Vás budou rodit ty nejlepší nápady, kterých se stanete součástí, čímž Vám ve firmě i doma poroste hodnota a důležitost.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
avatar
Markéta Binerova 4. 4. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 4. 4. 2017

tak to mě nenapadlo, ihned po uzávěrce se do toho pustím

Odpovědět
avatar
Markéta Greenberg 4. 4. 2017

Vřele doporučuji, je to jako nádech po pobytu pod vodou

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 477
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.