Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Jaký web zvolit, 7+1 možností

Luciana
Luciana
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Jaký web zvolit, 7+1 možností

Jaký web zvolit, 7+1 možností

Dnes, kdo nemá webovou stránku jako by neexistoval. Můžeme to říci i o sociálních sítích, ale pokud chcete podnikat je důvěryhodnější pokud si vás klient může takzvaně “vygooglovat”.

Jako první si musíme říci, co je předmětem podnikání. Chci prezentovat své služby, nebo to bude e-shop či chci jen blogovat?

Následuje rozpočet. Kolik peněz jsem ochoten investovat do webu, hostingu a vlastních emailových adres.

Jaká je moje znalost angličtiny.

To všechno určuje jaký nástroj pro vytvoření webu použiji.

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud začínáte podnikat, tak nechcete utrácet mnoho peněz za web, když si ani nejste jistí, zda a kolik peněz vyděláte. Ale na druhou stranu jde o vaši prezentaci a reklamu tudíž byste neměli šetřit.

 1. Squarespace.com

  Na tomto jsme začínali, vřele doporučuji. Nastavení stránek je jednoduché, v nabídce je mnoho šablon, které můžete upravovat podle svých představ. Nutností je základní znalost angličtiny, bohužel pokud plánujete akce, tak se data zobrazují v angličtině, to pokud jste zaměřeni na český trh je trochu nepříjemné. Ceny začínají na 11 EUR za měsíc. Dražší verze nabízí i možnost e-shopu a přijímání plateb online. Na squarespace máme web dlouho a nemohu si stěžovat.

 2. Wix.com

  Zde jsem na zkoušku vytvářela stránky, přijde mi to jako něco mezi squarespace a wordpressem. Nabízí mnoho verzí předplatného, tak si můžete zvolit podle oboru. Ovšem je zde opět nutná základní znalost angličtiny. Jediný problém mi nastal ve chvíli kdy jsem vytvořený web chtěla propojit českou doménou, kterou to bohužel nepodporuje. Tudíž je lepší si ji koupit od nich. Tyto webovky můžete mít od 8 EUR za měsíc.

 3. Mioweb.cz

  Ha! Je v češtině s českou podporou což je nesporná výhoda. Nabízí 4 druhy předplatného. Záleží jestli potřebujete členskou sekci nebo e-shop nebo oboje. Běží na bázi wordpressu, ale nabízí již předpřipravené šablony a Akademii, kde vás provedou tvorbou webu. V předplatném je již zahrnut poplatek za doménu, hosting a email. Což je fajn a nemusíte to řešit. Mioweb zkouším teprve krátce, ale zatím jsem nenašla nic proč bych ho nedoporučila, jen ze začátku mě systém vytváření webu přiváděl k šílenství, snažili se o zjednodušení wordpressu, ale,… Startovací balíček je od 299 Kč/měsíc. Výhodou je možnost zapojení se do jejich Affiliate programu, a tím si na webovky můžete vydělat.

  1. WordPress.com

   Hodně oblíbenou volbou pro tvorbu webu je wordpress. Popravdě jsem z toho chvílemi šílela a nemohla pochopit jak a co udělat, naštěstí je všude mnoho chytrých lidí a postupů, tak se do toho pomalu dostanete. Běží v češtině i v angličtině. Pro svou cenu ho doporučuji. Těm kteří by chtěli začít blogovat, ale musíte být připraveni na nesnáze.

  2. Webnode.cz

   Levná šablona jednoduchá na úpravu. Obsluha je dost intuitivní. Takže pokud hledáte levný web, pro portfolio nebo blog, který můžete do hodinky spustit. Pak bych volila tuto variantu.

  3. Šablony zdarma

   Stále méně oblíbená varianta, ještě občas vidím jejich využití u některých živnostníků. Jsou sice zdarma, ale kvalita již neodpovídá dnešní době. Tak zkuste raději jinou variantu.

  4. Web na míru

   Samozřejmě to je nejideálnější volba, ale také nejdražší a časově náročná. Doporučuji těm, kteří potřebují specifické funkce a myslí to s podnikáním opravdu vážně.

  Takže co zvolit? Nechám to na vás, myslím, že v případě webu se vyplatí časová i finanční investice, ale co víc, nesmí vás představa úpravy stránek na určité platformě stresovat. Mnoho z uvedených platforem má možnost webu na zkoušku, to doporučuji, alespoň si to takzvaně osaháte a nebudete po zaplacení webu litovat.

  Pro fotografy bych doporučila Squarespace, nebo levnou variantu Webnode. Pro blogery bych doporučila wordpress.

  Přejem hodně štěstí a úspěchů v podnikání.

  PS: Blogger od Googlu ani nepopisuji, po pár marných pokusech jsem to vzdala a přešla jako mnoho ostatních blogerů na wordpress.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 7. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Macina Nováková 7. 2. 2020

Já mám svůj vlastní blog, který běží právě na Wordpressu a musím říct, že zatím mi to bohatě stačí. Jen teda mám trochu problém s nízkou návštěvností. Docela tedy přemýšlím, jestli by nestálo za to můj blog zpropagovat nějakou reklamou na internetu. Koukala jsem, že o tu by se dokázal postarat například tento PPC specialista: https://marekpech.cz/

Odpovědět
avatar

Co se té nízké návštěvnosti týče, tak si myslím, že by to možná mohlo být i špatnou SEO optimalizací. Zkuste si najít někoho, kdo by se vám na to podíval. Já za sebe můžu doporučit třeba https://kvalitneseo.cz/

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 491
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.