Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ančí - Anna Bartošová
Ančí - Anna Bartošová
Vloženo 2. 1. 2018
Líbí se mi

Jaký rok vás čeká... ?

Ančí - Anna Bartošová
Ančí - Anna Bartošová
Vloženo 2. 1. 2018
Líbí se mi
Jaký rok vás čeká... ?

Jaký rok vás čeká... ?

V jednom příběhu se vypráví o rabínovi, který uměl předpovídat budoucnost. Když umíral, zavolal si syna, aby mu tuto schopnost předal. Chlapec si přisedl k otcovu loži a pozorně naslouchal, jak mu otec říká:

„Synu, není to nic těžkého. Když někdo přijde, abys mu předpověděl, jaký rok ho čeká, tak se nejprve zeptej, jaký rok prožil. 
Když ti poví, že se mu vedlo dobře, že to snad ani nemohlo být lepší, pověz mu, že to nebude mít snadné, protože po každém slunečním období jednou přijdou deště a bouře.

Když ti poví, že se mu vedlo špatně, že to snad ani nemohlo být horší, tam mu můžeš říci, že se mu ani nadále nepovede dobře, protože ten člověk vše vidí černě.

A když ti poví, že to nebylo snadné, ale mohlo to být i horší, tak mu klidně předpověz, že se mu povede dobře, protože je to člověk, který dokáže vidět svět i z té lepší stránky a je dobré ho v tom povzbudit.

Není totiž až tak důležité, co ty lidi čeká. Šťastné a radostné i smutné a bolestné události totiž potkávají po celý život každého. Důležité však je, jak se k nim postaví, jak si jich všímají a jak je vnímají.

 

Bc. Anna Bartošová

www.akademiezivota.cz

www.tian-de.eu

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
HaHaHanka
HaHaHanka 3. 1. 2018

zajímavé a diskuze je ještě zajímavější, přeji vám všem hodně sil

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 3. 1. 2018

Něco můžeme ovlivnit, něco ne....roku 1997 jsem studovala vysokou školu. kamarádky v mém věku moc nechodily na diskotéky a já začala všude jezdit se sestřenicí o 3 roky mladší. Obě jsme jely ve stejném automobilu. Já měla mnohem horší zranění s trvalými následky. Mamka mě mnohokrát opakuje: Já ti říkala: Nikam nejezdi. Ale ty jsi neposlechla. Sestřenici nikdo nic nevyčítá - má manžela, jedno dítě, dokáže řídit automobil a chodí do práce.

Odpovědět
Jana7
Jana7 3. 1. 2018

je i není to tak, pokud Vám zemře dcera, rodiče a staráte se o nemocného manžela a postiženého bratra, tak moc radosti nemáte

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 026
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.