Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 11. 8. 2015
Líbí se mi

Jakou princeznu v sobě nosíme?

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 11. 8. 2015
Líbí se mi
Jakou princeznu v sobě nosíme?

Jakou princeznu v sobě nosíme?

Léto je v plném proudu. Návštěva hradu a zámku je u nás příjemnou povinností. „Musíme přeci vidět, kde ta princezna bydlela,“ vysvětluje mi moje dcera.  Kamarádka se vdává, šaty s vlečkou stříbrem vyšívané…. jako princezna. Ať chceme nebo ne, princezny byly a budou naše vzory, inspirace a sny.

Nedá mi to a hned zpovídám holky v Pracovnách. Která byla ta vaše? Popelka, věčně umouněná od popela? Zlatovláska, úžasná blond kráska? Růženka, krása až oči přecházejí, ale většinu času spící?

 

JITKA - blogerka, patronka Ankety Česká máma 

 Tak to tě zklamu, člověče.......  Nejsem princeznovský tip a nikdy jsem, co si vzpomínám, nebyla. Moje hrdinka byla Pipi dlouhá punčocha, rebelka s obrovskou sílou, hlavou plnou báječných nápadů a obrovským srdcem, do kterého se vejde celý svět Už si na ni "hraju" výjimečně   

 

Jana LeBlanc  

Milovala jsem, miluju a stále asi milovat budu Libušku Šafránkovou coby Popelku. Oželela bych vymetání popela a praní v ledové řece, ale líbilo by se mi umět jezdit na koni, střílet kuší a hodila by se i schopnost vytrénovat zvířata na domácí pomocníky. Vůbec nejvíc jsem ale Libušce vždycky záviděla růžové šaty s netopýrem a hlavně ten moment, kdy vejde do místnosti a tam se zastaví život. Tak já nevím, je to pohádka, nebo se to děje, jenom ne mně? 

 

EVA | první ŽENA s.r.o.

Je mi jedno, jestli jsem za princeznu nebo popelku, ale miluji pohádky a často se do nich vracím. I když s přibývajícím věkem mě více baví role bohyní a napravených rebelek )) 

 

Veronika Adminka ŽENA s.r.o.

Ako malá som veľmi rada počúvala, v tom čase ešte na kazetách, rozprávku o pyšnej princeznej a do dnešného dňa si spommínam na časť, keď ju princ prezlečený za žobráka zaviedol k sebe domov do chatrče, kde sa musela vysporiadať s obrovskou zmenou prostredia. Veľmi sa mi páčilo ako sa k tomu postavila a ako sa zmenila a prijala nový život za svoj. Z tejto rozprávky čerpám aj do dnes a vždy sa snažím nájsť v sebe silu a vysporiadať sa s tým, čo nám osud postaví do cesty. Pretože nikdy nevieme kto skutočne za tým všetkým stojí. A ktovie, možno niekde na konci skutočne čaká krásny princ.

 

Petra magazínka| ŽENA s.r.o.

 Když jsem byla malá, milovala jsem malou mořskou vílu, četli jsme ji pořád. Rebelka, která trošku neposlouchá rodiče, má svou hlavu, fascinuje ji svět lidí, a když jí zakážou mluvit, nedopadá to dobře. Že by mi z toho něco zůstalo? Mých 158 cm.  Dnes toužím být alespoň na chvíli Růženka a pěkně se vyspat.

Lenka Bukačová,  Pracovna ŽENY s.r.o. Teplice

Jako dítě jsem obdivovala asi nejvíc Naďu Konvalinkovou v pohádce "Honza málem králem" - když se oblékla do květin, nalíčila lesními plody a vyrazila do světa. Nikdy jsem nepochopila, proč se jí ty děti posmívaly, když byla tak krásná! A i já jsem si pletla pampeliškové koruny a pak jsme je s holkama posílaly po vodě A možná i teď, v dospělosti, stále obdivuju ty přírodní princezny a i v sobě se ji snažím probouzet a nezapomínat na ni Ale jde to těžce, když je člověk světlý typ a nevypadá zrovna jako Linda Rybová, což je pro mě asi taková přírodní princezna

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

krásné, super článek

Odpovědět
sberuška
sberuška 21. 9. 2015

moc pěkně napsané články

Odpovědět
babi
babi 20. 8. 2015

já si myslím, že malé holčičky a malí kluci jsou tak trochu princezničky a princové, mají každý svůj pohádkový svět

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.