Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 9. 2. 2019
Líbí se mi

Jak změnit svůj život

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 9. 2. 2019
Líbí se mi
Jak změnit svůj život

Jak změnit svůj život

Včerejší přednáška Petra Ludwiga o spokojenosti mě utvrdila v tom, že všichni chceme být spokojení. V sále bylo asi 550 lidí a ani jeden člověk, na otázku: „Chce tu být někdo nespokojený?“, nezvedl ruku. Často slýchávám, že chcete změnit svůj život, ale nevíte jak.

 

KDY JE ČAS NA ZMĚNU

  • Jste nespokojení
  • Jste spokojení, ALE
  • (Dlouhodobě) se vám nedaří dosáhnout cíle
  • Býváte/jste nemocní
  • Nemáte dobrý pocit, máte výkyvy nálad nebo deprese
  • Nestíháte a chcete mít více času na sebe
  • Máte nadváhu
  • Máte problémy se spánkem

 

PRVNÍ KROK KE ZMĚNĚ

Je uvědomění. Většinou nás trápí nějaký problém nebo naopak po něčem toužíme. V obou případech je potřeba rozhodnutí. Ne rozhodnutí, které pak 4x změníme nebo zrušíme. Ale skálopevné rozhodnutí, přes které nejede vlak. A aby přes naše rozhodnutí nejel vlak, je důležité důkladně prozkoumat vaši motivaci. Zkuste si odpovědět na otázky typu: „Proč to chci?“, „Proč je to pro mě dobré?“, „Co tím získám?“.

 

ZASTAVTE SE

Náš život je jako v rychlíku. Pořád spěcháme, ráno při snídani, při cestě do práce, v práci, abychom toho co nejvíce udělali. V lepším případě kvačíme na oběd a rychle zpět do kanceláře. Po práci s vyplazeným jazykem letíme pro děti, s nimi pak na kroužky, v lepším případě domů dělat úkoly. Následuje večeře, rychle vykoupat a spát. Při zpětném pohledu se ani nemůžeme divit, že se cítíme unavení, bolí nás záda a při myšlence na to, co nás čeká druhý den, nemůžeme v posteli zabrat. Zastavte se podívejte, kde jste vy.

 

VYPNĚTE AUTOPILOTA

Celý náš život je soubor návyků. Jsme to, co děláme opakovaně. A to, co děláme opakovaně se odráží na kvalitě našeho života. Výsledkem může být stres, obezita, nemoc nebo radost, zdraví, spokojenost. Z ptačí perspektivy máte možnost vidět celkový obraz a jednotlivé souvislosti. Pro začátek stačí zastavit se a vypnout autopilota. Zkuste se zamyslet, co můžete a chcete změnit a na to se zaměřte. Začněte budovat návyk, který vám přinese radost a pozitivní změnu do života.

 

VYTVOŘTE SI PŘEDSTAVU

Z velké části slýchávám: „nevím, co chci“, „nechci to to to a to…“. A pokud se zeptám: „co tedy chceš?“, častokrát následuje ticho nebo odpověď „nevím“. Klíč k úspěchu je vytvořit si zcela konkrétní představu o tom, co chcete. Když víte, co chcete, máte napůl vyhráno.

 

JDĚTE ZA TÍM!

Je fakt jedno, jestli Maruš nebo Fanda říkají, že tohle není pro vás nebo mají jasnou představu, co je a není správné a co se pro vás ne-hodí. Důležité je uvědomit si, že je to váš život a být na své straně. Vy nejlépe víte, co chcete a co vás dělá šťastnými. A tak se obklopte se lidmi, kteří stojí při vás a vykročte vstříc novým zítřkům.  Uvidíte, že nakonec budete spokojenější.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 9. 2. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 9. 2. 2019

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 221
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.