Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jak změnit svůj život

Líbí se mi
Jak změnit svůj život

Jak změnit svůj život

Včerejší přednáška Petra Ludwiga o spokojenosti mě utvrdila v tom, že všichni chceme být spokojení. V sále bylo asi 550 lidí a ani jeden člověk, na otázku: „Chce tu být někdo nespokojený?“, nezvedl ruku. Často slýchávám, že chcete změnit svůj život, ale nevíte jak.

 

KDY JE ČAS NA ZMĚNU

  • Jste nespokojení
  • Jste spokojení, ALE
  • (Dlouhodobě) se vám nedaří dosáhnout cíle
  • Býváte/jste nemocní
  • Nemáte dobrý pocit, máte výkyvy nálad nebo deprese
  • Nestíháte a chcete mít více času na sebe
  • Máte nadváhu
  • Máte problémy se spánkem

 

PRVNÍ KROK KE ZMĚNĚ

Je uvědomění. Většinou nás trápí nějaký problém nebo naopak po něčem toužíme. V obou případech je potřeba rozhodnutí. Ne rozhodnutí, které pak 4x změníme nebo zrušíme. Ale skálopevné rozhodnutí, přes které nejede vlak. A aby přes naše rozhodnutí nejel vlak, je důležité důkladně prozkoumat vaši motivaci. Zkuste si odpovědět na otázky typu: „Proč to chci?“, „Proč je to pro mě dobré?“, „Co tím získám?“.

 

ZASTAVTE SE

Náš život je jako v rychlíku. Pořád spěcháme, ráno při snídani, při cestě do práce, v práci, abychom toho co nejvíce udělali. V lepším případě kvačíme na oběd a rychle zpět do kanceláře. Po práci s vyplazeným jazykem letíme pro děti, s nimi pak na kroužky, v lepším případě domů dělat úkoly. Následuje večeře, rychle vykoupat a spát. Při zpětném pohledu se ani nemůžeme divit, že se cítíme unavení, bolí nás záda a při myšlence na to, co nás čeká druhý den, nemůžeme v posteli zabrat. Zastavte se podívejte, kde jste vy.

 

VYPNĚTE AUTOPILOTA

Celý náš život je soubor návyků. Jsme to, co děláme opakovaně. A to, co děláme opakovaně se odráží na kvalitě našeho života. Výsledkem může být stres, obezita, nemoc nebo radost, zdraví, spokojenost. Z ptačí perspektivy máte možnost vidět celkový obraz a jednotlivé souvislosti. Pro začátek stačí zastavit se a vypnout autopilota. Zkuste se zamyslet, co můžete a chcete změnit a na to se zaměřte. Začněte budovat návyk, který vám přinese radost a pozitivní změnu do života.

 

VYTVOŘTE SI PŘEDSTAVU

Z velké části slýchávám: „nevím, co chci“, „nechci to to to a to…“. A pokud se zeptám: „co tedy chceš?“, častokrát následuje ticho nebo odpověď „nevím“. Klíč k úspěchu je vytvořit si zcela konkrétní představu o tom, co chcete. Když víte, co chcete, máte napůl vyhráno.

 

JDĚTE ZA TÍM!

Je fakt jedno, jestli Maruš nebo Fanda říkají, že tohle není pro vás nebo mají jasnou představu, co je a není správné a co se pro vás ne-hodí. Důležité je uvědomit si, že je to váš život a být na své straně. Vy nejlépe víte, co chcete a co vás dělá šťastnými. A tak se obklopte se lidmi, kteří stojí při vás a vykročte vstříc novým zítřkům.  Uvidíte, že nakonec budete spokojenější.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
lemur 9. 2. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
avatar

děkuji

avatar
sisinkaj 8. 2. 2019

Odpovědět
avatar
KamilaK 8. 2. 2019

Každý den si říkám: Zítra to už dokážu. Nějak se nedaří. Jsem sama na děti. Asi nemám kam spěchat. Zítřků v mém životě bude ještě tolik.

Odpovědět
avatar

Kami, když si budete říkat "dokážu to", budete stále budoucnosti. Zkuste změnit na DOKÁZALA JSEM TO a uvidíte, co se stane Držím palce! )

avatar
KamilaK 8. 2. 2019

avatar
KamilaK 8. 2. 2019

Dík

avatar
Tamara 10. 2. 2018

Odpovědět
avatar
Tvořilka97 9. 2. 2018

Super kroky Děkuji

Odpovědět
avatar

Děkuji, odzkoušeno na sobě

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 133
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.