Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Jak změnit svůj život

Líbí se mi
Jak změnit svůj život

Jak změnit svůj život

Včerejší přednáška Petra Ludwiga o spokojenosti mě utvrdila v tom, že všichni chceme být spokojení. V sále bylo asi 550 lidí a ani jeden člověk, na otázku: „Chce tu být někdo nespokojený?“, nezvedl ruku. Často slýchávám, že chcete změnit svůj život, ale nevíte jak.

 

KDY JE ČAS NA ZMĚNU

  • Jste nespokojení
  • Jste spokojení, ALE
  • (Dlouhodobě) se vám nedaří dosáhnout cíle
  • Býváte/jste nemocní
  • Nemáte dobrý pocit, máte výkyvy nálad nebo deprese
  • Nestíháte a chcete mít více času na sebe
  • Máte nadváhu
  • Máte problémy se spánkem

 

PRVNÍ KROK KE ZMĚNĚ

Je uvědomění. Většinou nás trápí nějaký problém nebo naopak po něčem toužíme. V obou případech je potřeba rozhodnutí. Ne rozhodnutí, které pak 4x změníme nebo zrušíme. Ale skálopevné rozhodnutí, přes které nejede vlak. A aby přes naše rozhodnutí nejel vlak, je důležité důkladně prozkoumat vaši motivaci. Zkuste si odpovědět na otázky typu: „Proč to chci?“, „Proč je to pro mě dobré?“, „Co tím získám?“.

 

ZASTAVTE SE

Náš život je jako v rychlíku. Pořád spěcháme, ráno při snídani, při cestě do práce, v práci, abychom toho co nejvíce udělali. V lepším případě kvačíme na oběd a rychle zpět do kanceláře. Po práci s vyplazeným jazykem letíme pro děti, s nimi pak na kroužky, v lepším případě domů dělat úkoly. Následuje večeře, rychle vykoupat a spát. Při zpětném pohledu se ani nemůžeme divit, že se cítíme unavení, bolí nás záda a při myšlence na to, co nás čeká druhý den, nemůžeme v posteli zabrat. Zastavte se podívejte, kde jste vy.

 

VYPNĚTE AUTOPILOTA

Celý náš život je soubor návyků. Jsme to, co děláme opakovaně. A to, co děláme opakovaně se odráží na kvalitě našeho života. Výsledkem může být stres, obezita, nemoc nebo radost, zdraví, spokojenost. Z ptačí perspektivy máte možnost vidět celkový obraz a jednotlivé souvislosti. Pro začátek stačí zastavit se a vypnout autopilota. Zkuste se zamyslet, co můžete a chcete změnit a na to se zaměřte. Začněte budovat návyk, který vám přinese radost a pozitivní změnu do života.

 

VYTVOŘTE SI PŘEDSTAVU

Z velké části slýchávám: „nevím, co chci“, „nechci to to to a to…“. A pokud se zeptám: „co tedy chceš?“, častokrát následuje ticho nebo odpověď „nevím“. Klíč k úspěchu je vytvořit si zcela konkrétní představu o tom, co chcete. Když víte, co chcete, máte napůl vyhráno.

 

JDĚTE ZA TÍM!

Je fakt jedno, jestli Maruš nebo Fanda říkají, že tohle není pro vás nebo mají jasnou představu, co je a není správné a co se pro vás ne-hodí. Důležité je uvědomit si, že je to váš život a být na své straně. Vy nejlépe víte, co chcete a co vás dělá šťastnými. A tak se obklopte se lidmi, kteří stojí při vás a vykročte vstříc novým zítřkům.  Uvidíte, že nakonec budete spokojenější.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 2. 2019

Pěkný článek.

Odpovědět
Lucie Rybková |SAMA SEBOU.

děkuji

sisinkaj
sisinkaj 8. 2. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 8. 2. 2019

Každý den si říkám: Zítra to už dokážu. Nějak se nedaří. Jsem sama na děti. Asi nemám kam spěchat. Zítřků v mém životě bude ještě tolik.

Odpovědět
Lucie Rybková |SAMA SEBOU.

Kami, když si budete říkat "dokážu to", budete stále budoucnosti. Zkuste změnit na DOKÁZALA JSEM TO a uvidíte, co se stane Držím palce! )

KamilaK
KamilaK 8. 2. 2019

KamilaK
KamilaK 8. 2. 2019

Dík

Tamara
Tamara 10. 2. 2018

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 9. 2. 2018

Super kroky Děkuji

Odpovědět
Lucie Rybková |SAMA SEBOU.

Děkuji, odzkoušeno na sobě

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 983
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.