Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitty
Jitty
Vloženo 29. 4. 2016
Líbí se mi

Jak využít rituály poslední dubnové noci? Aneb trocha magie nikoho nezabije :-)

Jitty
Jitty
Vloženo 29. 4. 2016
Líbí se mi
Jak využít rituály poslední dubnové noci? Aneb trocha magie nikoho nezabije :-)

Jak využít rituály poslední dubnové noci? Aneb trocha magie nikoho nezabije :-)

 

Využijme sílu rituálu ve svůj prospěch 

Otázka k 30. dubnu, tedy ke dni, kdy se pálí čarodějnice, se vytvářela docela lehce. Inspirovala mě ale k tomu, najít si o magii této noci více. A třeba to bude zajímavé i pro Vás.

Jaké pohanské zvyky k nám mohou promlouvat, co můžeme vyzkoušet?

Prvotní význam pálení čarodějnic byl takový, že se pálilo vše nepotřebné v nás, co se již v našem životě přežilo, co nefungovalo, co již nemělo smysl. Tímto svátkem se otevíral nový – světlý půlrok. Byl to nový počátek a také se tak oslavoval. Bohužel víme, jak to církev zneužila.

Ale vraťme se zpět. Tyto pohanské rituály byly často oslavou nového života – proto se jich i velká část váže k sexualitě. Během této noci se lidé nejen pod rozkvetlým stromem líbali, ale i milovali, byla velká šance, že zplodí potomka. Dokonce bylo povolené sundat prstýnky a být na jednu noc v roce opět svobodní a užít si to.

Ale my pojďme k ohni a k rituálům kolem něho.

Spalme nepotřebné, přejme si nové

Během magické noci lidé často skákali přes ohně. Můžeme to vyzkoušet taky a  přitom velmi intenzivně myslet na to, co si přejeme a čeho se chceme zbavit. A  zázraky se mohou začít dít.

Můžeme na to jít ale i jinak a přání si zformulovat jasně a sepsat a pak je spálit. Jak na to?

„Každá žena je čarodějka, jen se musí se svou magickou silou naučit zacházet,“ říká Marcela Košanová – čarodějka a kartářka a dodává tip, jak rituálně využít oheň. Potřebujeme: 2 listy papíru a tužku, červenou a černou stužku a samozřejmě oheň.

Co s tím? Popište své přání co nejpřesněji

V první řadě je potřeba se rozmyslet, co opravdu chceme a čeho se potřebujeme zbavit. Pohrát si s tou správnou formulací, protože tak, jak přání napíšeme, tak se nám může splnit. Splní se nám prý přesně to, co jsme napsali.

Na jeden list napíšeme to, co potřebujeme dostat pryč z našeho života a ten je třeba zavázat černou mašlí. Druhý list  pak nese naše přání a svážeme ho červenou mašlí. A teď využijeme ohně. Obejdeme oheň nejprve se směru hodinových ručiček a v duchu máme poprosit vyšší síly, aby nás zbavily toho, co již v životě nechceme, co je nám na obtíž a hodíme do ohně list svázaný černou mašlí. Nyní obejdeme ohniště ještě jednou, nyní proti směru hodinových ručiček a necháme spálit list s červenou mašlí. A čekáme co se začne dít… Někdy to trvá déle, někdy kratší dobu, ale prý se přání opravdu splní.

A jak na lásku?

A ještě jeden tip této zajímavé dámy. Na otázku v jednom rozhovoru - Jak by si lidé mohli na jaře přičarovat lásku?, odpověděla:
„Ten, kdo na prvního máje při svítání pozdraví bohyni Venuši a přivítá Slunce hlubokou poklonou, a to vše v březovém háji, přivolá si velkou lásku nebo oživí nějakou tu starou. My, čarodějky, zdravíme svítání na prvního máje každoročně. Ovšem chcete-li přitvrdit, udělejte to jako královna ze Sáby. Pozdravte Slunce na prvního máje v březovém háji a na krk si dejte náhrdelník ze smaragdů. Tím získáte věčnou lásku.“

Tak co Vy na to?

Moje racio tomu nerozumí, ale to není podstatné, přece jen asi něco vyzkouším (rituál s ohněm je pro mě zajímavý), protože  zkusit se má všechno a třeba…  zázraky se přece dějí….

A co z toho vyzkoušíte Vy?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 1. 5. 2017

bezva článek

Odpovědět
Jana7
Jana7 1. 5. 2017

já si dám prášek, mám chřipku

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 4. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 232
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.