Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 12. 10. 2015
Líbí se mi

Jak využít barvy pro svůj prospěch

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 12. 10. 2015
Líbí se mi
Jak využít barvy pro svůj prospěch

Jak využít barvy pro svůj prospěch

Pan čáp ztratil čepičkuPan čáp ztratil čepičku a ta měla barvu… Tato dětská říkanka by šla i obráceně: „ Pan čáp ztratil čepičku, jejíž barva podporuje asertivitu … jaká byla čepička?“ Červená.

Tímto říkankovým úvodem jsem Vám chtěla ukázat, že každá barva má svůj význam a je dobré znát alespoň základní vlastnosti barev, kde nám pomáhají. Osobně toto cíleně používám a radím to i klientům. Podíváme se na základní barvy, jak mohou pomoci v běžném i pracovním životě.

Bílá a tělová - neutrální barva, nic nepřidá, ani nevezme.

Černá - ochranná barva, její nevýhoda je, že pokud máte dlouho oblečeno černé oblečení, máte nepropustný obal, který nic nepustí k Vám, ani od Vás. Černou doporučuji pouze krátkodobě, např. pouze na společenské akce. Černé spodní prádlo nenoste vůbec, u spodního prádla se několikanásobně zesilují účinky barev.

Žlutá - pomáhá zpracovávat emoce a situace, které nám tzv. leží v žaludku. Jdete na nepříjemné jednání, nebo na návštěvu ke tchýni? Očekáváte, že padnou slova, která by mohla zamrzet? Vezměte si žluté tričko!

Oranžová - ideální barva pro kalhotky a trenky. Podporuje sexuální energii a zároveň kreativitu a tvořivost. Chcete vymyslet novou reklamní kampaň? Vezměte si oranžové prádlo, nebo kalhoty, či sukni. Oranžová zároveň podporuje životní sílu. Lidově řečeno „drajv“.

Červená - je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchní oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení, působí na okolí až agresivně.

Růžová - emoční barva, podporuje lásku a emoce. Pozor i lásku sami k sobě, což je kámen úrazu většiny lidí.

Zelená - barva úspěchu. Pozitivní barva, která budí v lidech důvěru. Řeč je o světle zelené. Naopak smaragdově zelená je barva uvědomění.

Tyrkysová - barva komunikace. Máte prezentaci, nebo přednášku? Tyrkysová patří na krk, buď ve formě šperku, nebo kravaty. Pomáhá i v neverbální komunikaci. A máte-li dojem, že tak trochu nerozumíte sami sobě, opět sáhněte po tyrkysové.

Tmavě modrá - barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo - tedy čepice, nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.

Fialová - barva napojení. Ideální barva do ložnice, umožní Vám ve spánku zpracovávat myšlenky a emoční situace. Napomáhá učení skrze zkušenosti.

Zkuste týden volit Váš šatník podle toho, jaké situace Vás čekají. Uvidíte, že i nepříjemnými věcmi snadněji proplujete. Přidáte-li ještě úsměv a pozitivní myšlenky, budou se dít zázraky. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Clairest
Clairest 4. 3. 2018

Super:

Odpovědět
Ovace
Ovace 5. 12. 2016

Úžasné

Odpovědět
Blackie
Blackie 5. 12. 2016

Odpovědět
ruby
ruby 5. 12. 2016

super článok

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 6. 12. 2016

děkuji

CB
CB 5. 12. 2016

poridim si vice barev, nosim vetsinou cernou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 707
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.