Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi

Jak uzdravit vztah k sobě

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi
Jak uzdravit vztah k sobě

Jak uzdravit vztah k sobě

Vztah k sobě se utváří u každého z nás už v raném dětství, podle názorů našeho okolí na nás. Jsou to většinou názory našich nejbližších lidí, které na nás mají zásadní vliv. Největší dopad na to, jaký máme vztah k sobě má to, jak nás viděl náš otec, naše matka, případně další příbuzní. Pro uzdravení vztahu k sobě je tedy třeba zjistit, jaké názory na nás naši rodiče měli a co nám předali jako „pravdy“ o nás a čemu jsme my uvěřili.

Víte, čemu jste o sobě uvěřili?

Dá se to udělat koučinkem s podvědomím, při kterém lze přesně najít přesvědčení, která máme my sami ve vztahu k sobě. Je zajímavé, že často se tato podvědomá přesvědčení výrazně liší od toho, co si o sobě myslíme vědomě. Dokonce i lidé, kteří mají se sebou ve vědomí pozitivní dialog a vědomě se snaží k sobě chovat hezky – chválit se apod., často nalézají v podvědomí opačná přesvědčení.

Výchova kritikou oslabuje

Jak je to možné? Pokud někdo vyrůstá s negativně nastavenými rodiči nebo s rodiči, kteří považují kritiku za pozitivní výchovný nástroj, může se stát, že i když dítě v danou chvíli názorům na sebe ani nevěří, stačí, aby byly dostatečně často opakované a aby se u toho dítě cítilo hodně negativně a stejně se do jeho podvědomí zapíšou. Odtud pak ovlivňují jeho pocit ze sebe.

Vytvořte si vztah k sobě, jaký chcete mít

Vztah k sobě je možné si znovu úplně vytvořit, pokud zjistíme, že je to něco, co bychom měli udělat. Spočívá to v tom, najít přesvědčení, která se týkají jeho sebevědomí, sebeúcty, sebelásky, záslužnosti a sebedůvěry. To jsou takové hlavní oblasti, na kterých je třeba v koučinku zapracovat.

Uzdravte svoje vztahy díky změně svých přesvědčení

Uzdravení vztahu k sobě je naprosto klíčové pro životní úspěch a štěstí. Jenom pokud má člověk zdravý vztah sám se sebou, může mít zdravé vztahy s ostatními lidmi ve svém životě. Vztah k sobě je úzce propojený se vztahem k rodičům a to se promítá do vztahu k lidem. Platí následující rovnice:

vztah k sobě = vztah k rodičům = vztah k lidem

Pokud tedy člověk ví, že jeho vztahy s rodiči nebyly harmonické, měl by s pomocí kouče v podvědomí nalézt bloky (jedno nebo více omezujících přesvědčení na dané téma provázené silnými negativními emocemi), které se mu vlivem toho vytvořily a uzdravit je. Podvědomí zobecňuje!

Negativní programování ve vztahu k sobě

Např.:
Nezasloužím si  zájem a úctu = Rodiče o mě nestojí a neváží si mě = Matka o mě nestojí a neváží si mě = Otec o mě nestojí a neváží si mě = Lidé o mě nestojí a neváží si mě = Ženy o mě nestojí a neváží si mě = Muži o mě nestojí a neváží si mě.

Probíhá to tak, že člověk se v koučinku s pomocí kouče vrátí do situace ve své minulosti, ve které najde omezující přesvědčení (např. ohledně jeho sebevědomí). Pochopí také zásadní poznání pro svůj další vývoj a zbaví se přitom negativních emocí, které si sebou nesl z dané situace. Díky tomu ho jeho stará negativní přesvědčení přestanou ovlivňovat.

Potom následuje velice osvobozující a pozitivní technika, při které se do podvědomí místo starých přesvědčení vkládají nová užitečná přesvědčení, která člověku dodávají nový pocit ze sebe.

Pozitivní programování ve vztahu k sobě

Např.:
Zasloužím si  zájem a úctu = Rodiče o mě stojí a váží si mě = Matka o mě stojí a váží si mě = Otec o mě stojí a váží si mě = Lidé o mě stojí a váží si mě = Ženy o mě stojí a váží si mě = Muži o mě stojí a váží si mě.

Vytvořte si nový pocit ze sebe

Čím více podvědomých omezujících přesvědčení člověk ve svém podvědomí najde a změní je, tím více se postupně zlepšuje jeho vztah k sobě a uzdravuje se.

Koučink s podvědomím mu tak umožňuje vidět sám sebe novýma očima – tím, že dostane svoji podvědomou mysl na svou stranu a vyrovná se s tím, že lidé, se kterými vyrůstal, ho viděli po svém.

Výsledky koučinku s podvědomím:

  • Odstranění psychických bloků změnou podvědomých přesvědčení
  • Nastavení mysli na to, co chcete zažívat
  • Zbavení se negativních emocí
  • Zlepšení psychického stavu
  • Získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí

Přijďte na koučink s podvědomím. Těším se na setkání. Více zde: www.uspechzacinavhlave.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
JanouskovaB27
JanouskovaB27 3. 10. 2020

Zajímavé

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 9. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 23. 9. 2020

Super.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 22. 9. 2020

velmi důležité téma

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 9. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 521
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.