Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi

Jak utěšit nešťastného člověka?

Duch
Duch
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi
Jak utěšit nešťastného člověka?

Jak utěšit nešťastného člověka?

Mnohokrát se mi potvrdilo, že za jakýmikoli vyhrocenými emocemi se skrývá zoufalý člověk, který volá o pomoc. Nehledě na to, co říká, ve skutečnosti signalizuje: "Je toho na mě moc, už nedokážu unést tíhu téhle situace, jsem na všechno sám".

SLABOST, CO SE NEUKAZUJE NA VEŘEJNOSTI

Největší inspirací jsem si v tomto já sama. Může se to jevit podivně, ale pokud mě přemůže emoční atak, ve skrytu duše doufám, že se v mém okolí objeví někdo, kdo uvidí tíhu života kterou právě nesu, pevně mě obejme a řekne: "Nó, ty to máš težký viď, pořád se snažíš a ono nic".

V tu chvíli nepotřebuji žádné rady nebo silácké řeči. Chci jen utěšit. Vědět, že je tu semnou někdo, kdo mě i s mými největšími slabostmi neodsuzuje. Někdo, pro koho budu i tak v pořádku.

STÁLE SILNÁ...

Když se dívám na lidi okolo sebe, vidím jejich zranění a volání o pomoc. Společnost nás naučila se za svoje slabosti stydět a teď si jaksi nemůžeme dovolit uhnout ze svých siláckých postojů.

Přitom všichni nejvíc ze všeho chceme lásku. Lásku a přijetí.

Mě samotnou zahnaly tyto situace do bodu, kdy jsem se začala utěšovat sama. Dnes všem těmto lekcím patří obrovský dík, protože mi pomohly vybudovat láskyplnou náruč uvnitř mě samé, kde vždy najdu potřebný klid a útěchu. Stálo mě to spoustu slz a sil.

VÍC BÝT, MÍŇ MLUVIT

Když dokážeme utěšit člověka, otevíráme potenciál pro změnu úhlu pohledu na situaci, ve které ten člověk trpí. Pomáháme mu vytvářet prostor, ve kterém najde řešení. Pouze tím, že přijímáme a soucítíme.

Někteří lidé jsou ve svém vzteku tak daleko, že nereagují ani na obětí. Je pro ně natolik potupné přiznat svou slabost, že se budou zuby nehty bránit zhroucení, které ve skutečnosti tolik potřebují. Těmto lidem život nejvíce naložil a právě tito lidé potřebují lásku ze všech nejvíc.

Soucit, přijetí a láska jsou aspekty, které nestojí nic a přitom nesou ten nejléčivější potenciál.

S láskou pro vás všechny 

Marika Paul

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Glady
Glady 17. 5. 2017

nemám ráda, když mně někdo utěšuje

Odpovědět
Amanda
Amanda 16. 5. 2017

Odpovědět
evionka
evionka 16. 5. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 5. 2017

Hezky napsáno.

Odpovědět
Ovace
Ovace 15. 5. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 714
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.