Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

jana14
jana14
Vloženo 29. 9. 2018
Líbí se mi

Jak si zvýšit sebevědomí

jana14
jana14
Vloženo 29. 9. 2018
Líbí se mi
Jak si zvýšit sebevědomí

Jak si zvýšit sebevědomí

„Myslíš-li, že můžeš, máš patrně pravdu. Myslíš-li, že nemůžeš, máš pravdu také.“

Zamysleli jste se někdy, co stojí za pocitem - žít naplněným životem? 

Je to vzdělání, tvrdá práce, profesionalita? A co sebevědomí? Nezapomněli jste tak trochu na tuto důležitou lidskou vlastnost? Vědomí vlastní hodnoty a přijetí sebe sama se všemi klady a zápory - to je skutečný základ životní spokojenosti a úspěchu v osobním i  pracovním životě.

Vědci zkoumali přes tisíc talentovaných lidí z různých oborů; sportovce, umělce, doktory, a další. U všech těchto lidí zjistili, že jejich rodiče věřili, že mají nějaký talent, ještě dříve, než ho tito lidé nějakým způsobem projevili.

Nedostatek sebevědomí se projevuje různě

1. Člověk, který se povyšuje nad ostatními, nebo je ponižuje, není vůbec sebevědomý - tím, že se snaží druhé srážet k zemi, získává alespoň dočasně pocit, že je lepší. Ve skutečnosti trpí pocity nedostatečnosti, jinak by takové jednání neměl zapotřebí.

2. Opačný příklad - lidé neumějí říci ne, i když jim je něco nepříjemné, jen aby si neznepřátelili druhé. Neodvažují se říct svůj názor; například při debatě s přáteli. Bojí se obhájit svá práva, nezakročí, když jim někdo nějak škodí. Nezkusí nové příležitosti, nedají přihlášku na školu, nepožádají o nové zaměstnání, nejdou na konkurz.

3. Perfekcionalizmus může být také projevem nízkého sebevědomí. Například žena, která než vůbec vyjde ven, se hodiny připravuje, aby bylo vše dokonalé. Nebo pří jakékoli činnosti se člověk snaží, aby udělal tu věc úplně dokonale, a nedovolí si sebemenší chybu.

4. Dalším projevem je žárlivost - pokud není opodstatněná. Člověk má pocit, že není dostatečně dobrý pro svého partnera a cítí se ve vztahu nejistý, myslí si, že ostatní ženy, či muži jsou lepší, než on.

Důležité je vědět, že nízké sebevědomí, nízká sebeúcta a také pocit méněcennosti jsou ve vašem životě jako výsledek negativních zážitků z minulosti. 

Nakolik je vaše sebevědomí nízké, záleží od intenzity a četnosti těchto zkušeností. Tím, jak procházíte životem, působí na vás sugesce mnoha lidí, které vstřebáváte a stávají se vašimi názory na sebe samé, na lidi a celý svět. A díky tomu, jaké jste tímto procesem získali názory na sebe, se nyní nějak světu prezentujete a ten na vás zpětně reaguje.

Jestli chcete zvýšit své sebevědomí, budete muset na sobě zapracovat. Budete muset přeprogramovat svou mysl tak, aby vás podporovala.

A v přístím článku se podíváme na to, jak můžete začít 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 1. 10. 2018

Léta mi trvalo, než jsem si zvýšila sebevědomí, které mi můj první manžel trvale srážel kritikou a ponižováním mé osoby...Dneska to už nikomu nedovolím

Odpovědět
jana14
jana14 1. 10. 2018

Přesně tak. Je to dlouhý a někdy i bolestný proces. Mít ráda sama sebe je to nejdůležitější. Když jsme sebevědomé a známe svoji hodnotu, nedovolíme nikomu, aby "po nás šlapal"

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 540
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.