Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AniLuky
AniLuky
Vloženo 31. 5. 2016
Líbí se mi

Jak si vnést do vztahu nový náboj?

AniLuky
AniLuky
Vloženo 31. 5. 2016
Líbí se mi
Jak si vnést do vztahu nový náboj?

Jak si vnést do vztahu nový náboj?

Stereotyp je jedním ze zabijáků vztahu. Po prvních měsících plných emocí a nadšení si na sebe začnete s partnerem zvykat a veškerá vášeň postupně klesá.

Začínáte řešit různé situace, které jsou mnohdy i nepříjemné. Přichází společné bydlení, svatba, děti a společné plány do budoucna. Zjišťujete, že občas musíte ustoupit, protože se na některých věcech neshodnete. Zvyknete si na společný život a každý den probíhá ve stejném tónu. Každý den je jako evergreen a do vašeho vztahu se postupně začíná vkrádat nezvaný host – stereotyp. Partnerovu přítomnost berete jako samozřejmost.

I já jsem se ve svých vztazích s tímto nezvaným hostem potkávala. Nějak mi nešlo na rozum, proč se mi stále dokolečka opakuje stejný koloběh. Nějakou dobu to trvalo, ale přiznala jsem si, že se mi vlastně odráží mé nitro. Uvědomila jsem si, že to není v partnerovi, ale ve mně. Zjistila jsem si, že já jsem ta změna, kterou potřebuji udělat.

Jak vyklouznout ze stereotypu?

Obnovte svůj vztah a vneste do něj něco nového. Zkuste do vztahu přidat trošku originality. Stačí partnera mile překvapit. Nemusí to být nic obrovského. Stačí maličkost, která mu udělá radost. Překvapení totiž může váš vztah oživit. Udělejte něco jinak. Pošlete partnerovi do práce romantickou smsku, nebo si spolu vyjděte na menší procházku. Pokud jdete do práce a partner je ještě doma, nechejte mu na ledničce nebo na jiném viditelném místě lísteček s romantickým pozdravem do nového dne. Každá drobnost, kterou uděláte jinak vás vytáhne z šedi stereotypu.

Snažím se partnerovi zavděčit, ale neocení to

Máte pocit, že pro partnera děláte maximum, ale ocenění se nedočkáte? Pravděpodobně je to způsob, který je pro něj těžko srozumitelný.  Zkuste zjistit, čím byste se mu mohla zavděčit. Někdy stačí maličkost, která by vás ani nenapadla. Pro vašeho muže však může být důležitá. Zjistí díky ní, že vám na něm opravdu záleží.

Možná touží, abyste mu častěji říkala, že ho máte ráda. Když zjistíte, že slova nejsou stěžejní může ho potěšit drobné překvapení nebo dárek. Nebo má raději objetí a pohlazení? Pokud jsou pro něj tyto projevy důležité, pak nemusí plně vnímat, že mu jako důkaz lásky upečete koláč. Nechci tím říct, že by si vaší obětavosti nevážil, ale protože je pro něj tento způsob lásky hůře srozumitelný a bude cítit nedostatek lásky, i když u vás je to jinak.

Totéž platí opačně. Pokud je pro vás důležité, že vám partner pravidelně říká, jak vás má rád, budete hůře vnímat jeho projevy pomoci objetí či pohlazení. Když vzájemně nevědomky přehlížíte projevy, které jsou pro vás důležité, máte po nějaké době pocit, že strádáte. Ptáte se sama sebe, jestli vás má partner vůbec ještě rád. Stejnou otázku si jistě pokládá i on. Citová nádrž vám bude postupně vysychat.

Jak to dopadne, když vám v nádrži auta dojde benzín? Nepojede. Jediným řešením je dotankovat nádrž. Tím mu dodáte „energii“ a budete moci dojet do cíle. Vaši lásku si můžete představit jako nádrž. Pokud bude prázdná, nebudete mít chuť ani sílu pokračovat ve společné cestě dál. Pokud ji budete udržovat plnou, budete si udržovat dobrou partnerskou harmonii.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 31. 5. 2016

Snažíme se a užíváme si to

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 31. 5. 2016

my se snažíme s manželem oba

Odpovědět
Lucifera
Lucifera 31. 5. 2016

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 31. 5. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 137
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.