Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 30. 12. 2016
Líbí se mi

Jak si užít šťastný rok i bez předsevzetí? Udělejte si analýzu štěstí

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 30. 12. 2016
Líbí se mi
Jak si užít šťastný rok i bez předsevzetí? Udělejte si analýzu štěstí

Jak si užít šťastný rok i bez předsevzetí? Udělejte si analýzu štěstí

Taky jste se v roce 2016 měli po většinu času „dobře“, ale nejraději byste na otázku „Jak se máš?“ vlastně odpovídali úplně jinak? Není to obligátní „dobře“ tak trochu nuda? Jaké by to asi bylo, odpovídat od srdce s pořádným úsměvem od ucha k uchu a mít se prostě skvěle? Ty chvíle, kdy bychom chtěli skákat samým štěstím známe všichni. Tak jak na to, aby jich bylo co nejvíc?

 

 

Analýza štěstí

Když chceme něco změnit, nebo zlepšit, je dobré mít představu o tom CO, KDE začínáme a KAM směřujeme. Jenže jak zanalyzovat životní štěstí a nezamotat se do toho? Nebojte, mám pro vás techniku, která vám zabere minutu. V jednoduchosti je přece krása.

Tak schválně. Zamysleli jste se někdy nad tím, z čeho se vlastně skládá váš pocit štěstí? Co vše by měl váš život zahrnovat, abyste se cítili naplnění? Pojďme si vzít jednotlivé kapitoly a pěkně si je oznámkovat. Podívejte se na kategorie níž a přiřaďte jim body na škále od 1 do 10 podle vaší aktuální spokojenosti. Desítka znamená maximální spokojenost.


Jak jste spokojení s:

  • Vztahy (přátelé, rodina, partner),

  • Zdravím,

  • Financemi,

  • Prací,

  • Časem pro sebe?

Pokud vám chybí nějaká zásadní kategorie, ještě si jí připište. Snažte se být ale co nejobecnější. Máte obodováno? Výborně, pustíme se do bodování ještě jednou. Tentokrát obodujte, jak by v jednotlivých kategoriích vypadal ideál. Budou všude desítky, nebo vám stačí někde třeba 8?

Nepřepalte tempo

Teď máte před sebou rychlou analýzu štěstí. Kde jsou největší rozdíly v bodování? Vyberte si jednu kategorii, na které byste chtěli začít pracovat. Stop! Hlavně žádná velká předsevzetí. Nezapomeňte, že i změna samotná vás může bavit. Proto si naplánujte ten nejmenší možný krok, který v dané kategorii můžete podniknout pro navýšení vaší spokojenosti. Možná to bude znamenat někomu po dlouhé době zavolat, nebo třeba zjistit, jaké jsou možnosti sportování ve vaší lokalitě. Teprve až první krůček zvládnete, plánujte další.

Učte se cestou

Možná, že máte před sebou maraton plný malých krůčků. Proto je víc než důležité, abyste na sebe byli ohleduplní. Ne každý z nás je rozený maratonec, obzvlášť co se týče navyšování životního štěstí. Proto si jednotlivé krůčky plánujte s ohledem na váš reálný život. Nemusíte vše zvládnout hned. Když si své „úkoly“ naplánujete reálně, nebudete muset čelit vnitřnímu tlaku a budete mít dobrý pocit z toho, že se vám vše podařilo podle plánu. No a když to zrovna nevyjde, berte to jako poučení a podívejte se na to, čemu se příště vyvarovat.

Každý nezdar přináší poznání

Že nevíte, čím začít nebo se bojíte, že to k ničemu nepovede? Pamatujte, že každý nezdar vám přinese nové objevy. Minimálně budete vědět, kudy ne a snížíte počet možností, které ještě vyzkoušet. Už tím jste se posunuli mnohem dál, než ti, kteří se neodváží žádného kroku. Experimentujte a užívejte si svoji cestu. Nezapomeňte se chválit, podporovat a odměňovat. A pokud ještě přemýšlíte, co je pro vaše štěstí to klíčové, můžete se inspirovat třeba tímto testem štěstí.

 

Do nového roku vám přeji hodně odvahy k novým krokům a spoustu radosti z jejich uskutečňování.

Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti,
www.coach4joy.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 31. 12. 2016

analýza štěstí-to je hezky nazváno

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 31. 12. 2016

Byla bych nejšťastnější,kdyby se mi uzdravil manžel.Víc nepotřebuji.

Odpovědět
Amanda
Amanda 31. 12. 2016

Nedávám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 326
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.