Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 8. 3. 2020
Líbí se mi

Jak se zbavit strachu z toho se prosadit a říct svůj názor

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 8. 3. 2020
Líbí se mi
Jak se zbavit strachu z toho se prosadit a říct svůj názor

Jak se zbavit strachu z toho se prosadit a říct svůj názor

Na koučink ke mně přišla klientka Marie s tím, že si k ní lidé moc dovolují a ona jim neumí dávat hranice. Když se o to přece jen pokusí, má z toho špatný pocit. Chtěla tento nepříjemný pocit z toho, že se neumí bránit, odstranit. Abychom toho mohly docílit, musely jsme se podívat, kdy a kde problém vznikl.

Pomocí koučinku s podvědomím jsme zjistily, že tenhle blok u ní vznikl už když byla dítě a chodila na základní školu. Měla hodně střetů se svojí matkou. Když chtěla být sama sebou a něco si prosadit, vždy narazila na matčin postoj, že dospělý – autorita má vždycky pravdu a té pravdě se musí podřídit.
Nikdy se nedovolala spravedlnosti. Byla potlačovaná, umenšovaná a ponižovaná. Věděla, že ani její otec, se kterým si byla podobnější, se jí nezastane, protože byl doma pod pantoflem.

Maruška musela ustupovat, nesměla odmlouvat, když se jí něco nelíbilo. Bylo to beznadějné – jen by si ještě víc ublížila. Byla v situaci, kdy má tyran nad dítětem moc, protože je na něm závislé.

V té době u ní vznikla následující omezující přesvědčení, která ji pronásledovala i v dospělosti:
1. „Nemám právo říkat svůj názor.“
2. „Nesmím se bránit, prosazovat se a být sama sebou.“
3. „Nechávám lidi, aby mě zraňovali tím, jak mě vidí a svými názory a soudy.“
4. „Musím se nechávat od lidí utlačovat, ovládat a ponižovat.“

Minulé zkušenosti a přesvědčení, která se jí v souvislosti s nimi uložila do podvědomí byla sice pravdivá, ale v současnosti jí tyto staré „pravdy“ nijak nesloužily – naopak způsobovaly její pocity nejistoty a méněcennosti. V důsledku toho byla nespokojená se svým životem a sama se sebou, zažívala pocity selhání a měla problémy se sebevědomím Vše bylo propletené dohromady. Cítila se nešťastná, bezmocná, unavená.

S pomocí účinných technik neurolingvistického programování jsme nahradily její stará omezující přesvědčení v jejím podvědomí následujícími užitečnými přesvědčeními:
1. „Mám právo říkat svůj názor.“
2. „Smím se bránit, prosazovat se a být sama sebou.“
3. „Jsem sebevědomá a snadno a v pohodě dávám lidem hranice.“
4. „Umím se za sebe postavit a dát lidem jasnou stopku.“

Při koučinku si uvědomila také to, že její rodiče jinak vychovávat neuměli, že je potřeba jim odpustit – a tím to pustit. A také aktivně zapracovat na všech škodách, které na ní tato výchova zanechala. Velkou úlevou jí bylo také poznání, že to, jak ji viděli její rodiče a jiní lidé v jejím životě o ní nic nevypovídá ani o její hodnotě, jako spíše o nich a o jejich stupni vývoje. Promítali na ni svá vlastní omezení a preference.

Nové pozitivní programy začaly Marii z podvědomí podporovat a ona, s lepším pocitem, se začala chovat jinak. Přestala se upozaďovat, vědomě začala dávat druhým hranice, hájit svoje vlastní zájmy a šlo to stále lépe.

Připomínat si vlastní hodnotu a jedinečnost a také dobře znát sám sebe se vyplatí! To umožňuje nenechat se tak snadno ovlivnit názory ostatních. Co se týká hranic – jen vy sami máte právo vydefinovat si, co je pro vás OK a co už ne, tyto svoje hranice komunikovat ostatním a stát si na nich. Pokud žádné hranice nedáváte, lidé toho mohou zneužívat.

Dovolte si být sami sebou, postavit se za sebe, znát svoji hodnotu a dát lidem najevo, jaké chování je pro vás v pořádku a jaké ne. Nepotřebujete povolení ani potvrzení od nikoho jiného. Dovolte si dát sebe na první místo a myslet i na svoje zájmy. Koučink s podvědomím vám s tím může pomoci.

Výsledky koučinku s podvědomím:

  • Odstranění psychických bloků změnou podvědomých přesvědčení
  • Nastavení mysli na to, co chcete zažívat
  • Zbavení se negativních emocí
  • Zlepšení psychického stavu
  • Získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí

Přijďte na koučink s podvědomím. Těším se na setkání. Více zde: www.uspechzacinavhlave.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 9. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 9. 3. 2020

Odpovědět
Petra - Energy places

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 266
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.