Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Lenka Nejedlá
Vloženo 6. 9. 2018
Líbí se mi

Jak se vymanit z pocitu nespokojenosti z práce?

avatar
Lenka Nejedlá
Vloženo 6. 9. 2018
Líbí se mi
Jak se vymanit z pocitu nespokojenosti z práce?

Jak se vymanit z pocitu nespokojenosti z práce?

Zažívání pocitu nespokojenosti a neštěstí v práci je něco, čím si lidé průběžně procházejí po celý život. Někdy prostě pracujete, jak nejlépe dokážete, ale šance a vyhlídky na povýšení jsou prostě mizivé. Nebo dostanete nového šéfa, který vám vaši rutinu naopak nabourá. Přitom informovat manažera, že nejste spokojeni, může být riskantní – vždy existuje šance, že si bude myslet, že si hledáte jinou práci, a začne s vámi podle toho tak i jednat…

Nicméně, mluvit s vaším šéfem může také přinést pozitivní změnu. Pokud totiž váš šéf neví, že je někde problém, nemůže ho řešit. Když s ním promluvíte, je tu šance na zlepšení.

A změnit k lepšímu své současné pracovní prostředí je mnohem jednodušší než začít hledat novou práci – takže stojí za to trochu riskovat.

A kdy a jak na to?

ANO

Pokud můžete identifikovat problém (a znáte i řešení), je to vždy velké plus. Pracovat s plánem, kdy znáte řešení a víte, že změny nebudou tak bolet a nebudou tak náročné, je vždy dobré.

NE

Na druhou stranu, pokud si nejste jisti, co by vás mohlo udělat spokojenějším, raději si to předem promyslete. Určitě znáte větu podobnou té: „Nefňukejte mi tu, radši přijďte s nějakým řešením.“ Ta nejlépe vystihuje postoj vašeho nadřízeného ke stížnosti z kategorie neproduktivních.

NE

Pokud vám šéf ve skutečnosti nemůže pomoci, tedy když jste například nespokojeni v důsledku změny firemní politiky, špatného rozhodování jednoho ze šéfů vašeho šéfa nebo jiných faktorů mimo jeho kontrolu, pak je zbytečné obracet se na vašeho šéfa. Tady je na místě kontaktovat spíše HR oddělení.

ANO

Pokud je vaše nespokojenost tak veliká, a víte, že už máte na 90 % novou práci, a nyní se jen snažíte ujistit, že se skutečně nedá nic dělat, respektive váš šéf není ochoten nic udělat, nemáte co ztratit… Alespoň budete mít dobrý pocit, že jste zkusili vše.

ANO

Má váš šéf dobrou pověst? Víte, že se o lidi stará, naslouchá jim a reaguje na problémy? Tak víte, že to asi stojí za to, a zkuste to.

NE

Když je vaše práce právě teď jediná možnost a potřebujete si ji udržet za každou cenu, nic neriskujte. Místo toho se pokuste problém vyřešit sami a uvažujte o tom, jaké změny můžete udělat teď i do budoucna. Trocha trpělivosti a zdrženlivosti se určitě vyplatí.

NE

Kdžy víte, že šéf není váš spojenec..Pokud se i přesto svěříte, můžete v důsledku toho nakonec dostat do měsíce výpověď. Ano, jsme realisté, i tak to chodí..

Nezapomeňte, že nespokojenost v práci může mít silně negativní vliv na kvalitu vašeho života. Pečlivě si proto vše promyslete, než zaťukáte u šéfových dveří. Ujistěte se, že nepůsobíte dojmem, že jste na cestě ven. Naopak, dejte mu najevo, že máte snahu něco změnit, že vám na firmě a vašem místě v ní opravdu záleží.

Lenka Nejedlá, Marketing, FreeLancer

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 957
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.