Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 27. 10. 2017
Líbí se mi

JAK SE DOSTAT ZPĚT DO FORMY

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 27. 10. 2017
Líbí se mi
JAK SE DOSTAT ZPĚT DO FORMY

JAK SE DOSTAT ZPĚT DO FORMY

Nevím jak vy, ale s prázdninovým rozvolněním se stále nemůžu dostat zpět do cvičebního tempa. Listopad a Vánoce na krku, a tak jsem zapátrala v paměti, co mi během minulého roku pomohlo dostat se do formy a sepsala si na lednici seznam, který mě pomůže vrátit se do dobré kondice bez které nemůžu fungovat. Po operaci páteře u mě totiž bolesti zad nastupují již po týdenní nečinnosti... 

 

CO (MI) FUNGUJE:

  1. Nečekat na Nový rok, na nový měsíc, nový týden, prostě už na nic nečekat a začít teď hned. Lepší tisíckrát začít než začátek neustále odsouvat a na něco se vymlouvat. To nikam nevede.
  2. Nechtít zázraky na počkání, ba naopak přestat vnímat čas a nechat se příjemně překvapovat postupnými výsledky. Zvyšovat zátěž postupně a mít na paměti, že zdraví je vždy na prvním místě.
  3. Uvědomit si za čím jdu a nenechat se zblbnout retušovanými fotkami z časopisů a reklamy, které ve mně akorát vyvolávají pocity nedostatečnosti. Tak si raději na lednici nebo na tapetu mobilu lípnu vlastní fotku, kde mám pocit, že mi to fakt sluší, to je ta nejlepší motivace.
  4. Seženu si sparing partnera a řeknu o svém úmyslu spřízněným duším, které vím, že mě podpoří, případně se i rádi zapojí. Spolu je lepší než sama.
  5. Používám selský rozum. Žádný nesmyslný diety nebo zázračný pilule. Když spojím pravidelný pohyb, vyvážený jídelníček, dostatek neslazených tekutin, odpočinek a spánek, mám vyhráno.
  6. Udělám si reálnou představu o tom, co budu dělat a stanovím si min. a max. limity. Sleduju můj pocit a ne „čisilka“ na váze.
  7. Přestává občasné pití slazených nápojů, když je chuť (a ta se vždy najde) a hlídám si, abych denně vypila min 2l tekutin
  8. Myslím dopředu, co budu jíst. Dodržuji pravidelnost v jídle, nakupuji a vařím zdravě, nejlépe dle sezónní nabídky a na co mám chuť. Jím dostatečně velké porce, které mě zasytí, a také pak nemám chutě na sladké nebo potřebu se dojídat. Zapojím celou rodinu, zdravě jíst a mlsat, prospěje celé rodině, ne jenom mě. 
  9. Sportuji pro radost, ne pro výsledek. Vždycky, když jsem se pachtila za nějakým, často nereálným výsledkem, viz. bod 3, byla jsem z toho akorát ve stresu. V momentě, kdy jsem výsledky vyměnila za radost, začala se mi postava měnit doslova před očima, přestaly mě bolest záda a cítila jsem se fit.
  10. Odpočívám fyzicky i mentálně a dopřávám si dostatek spánku. Když jsem ve stresu, přibírám na váze, mám oslabenou imunitu, blbou náladu, a ještě ke všemu nevím, co bych „spltla“.

 

A v neposlední řadě vynechám alkohol, protože: jedna sklenka sem, jedna sklenka tam, sklenky kam se podívám…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 10. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 31. 7. 2019

Každý si musí přijít na to své, co mu funguje. Mně pomohlo, že jsem zkoncovala s přejídáním https://www.omlazeni.cz/clanky/Prejidate-se-riskujete-zdravotni-potize.html a místo toho jsem si vybrala proteinovou dietu, díky které postupně hubnu.

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 9. 8. 2019

Super, Ali, jak píšete. Hlavně, že se Vám to daří. Přeji hodně štěstí, zdraví a lásky. Krásný den, L

KamilaK
KamilaK 28. 1. 2019

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 28. 1. 2019

gustawka
gustawka 9. 2. 2018

To potřebují

Odpovědět
SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU. 9. 2. 2018

Držím palce!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 990
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.