Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 4. 8. 2020
Líbí se mi

Jak překonat prokrastinaci

Ing. Iveta Světlá
Ing. Iveta Světlá
Vloženo 4. 8. 2020
Líbí se mi
Jak překonat prokrastinaci

Jak překonat prokrastinaci

Mnoho lidí nežije takový život, po jakém touží a neplní si své sny např. kvůli prokrastinaci. Člověk se nemůže rozhoupat začít cvičit, učit se angličtinu, přestat kouřit nebo jinak změnit svůj život k lepšímu a někdy své cíle i léta odkládá.

Co to je prokrastinace?

Je to nepříjemný stav, ve kterém se člověk nachází a který způsobuje to, že aktivně nejde za tím, co opravdu chce. Místo toho se věnuje jiným činnostem.

Jak se projevuje?

U každého trochu jinak, ale v podstatě jsou to nepříjemné pocity a negativní myšlenky, které na člověka doléhají vždy, když by měl začít usilovat o svůj cíl.

Pokud se snaží nepříjemné pocity a myšlenky překonat pouze svojí vůlí, může se stát, že přejdou až v negativní fyzické stavy. Třeba ho rozbolí ho hlava, udělá se mu špatně od žaludku, začne kýchat apod. To mu nakonec zabrání o cíl usilovat.

Např.: Člověk potřebuje vyřídit nějaké důležité pracovní telefonáty, ale protože je z toho nervózní (což pramení z jeho myšlenky, že bude odmítnut), tak aniž by si to uvědomoval, oddaluje telefonování tím, že si jde udělat kávu, vyřizuje e-maily a tak to pokračuje, až je už na telefonování příliš pozdě.

Negativně nastavené podvědomí člověku zabraňuje jít za svým

Někdy se proto stává, že člověk i když ví naprosto přesně, co by chtěl zažívat, pokaždé, když se pokusí začít o to usilovat, dostavují se opakovaně zmiňované negativní stavy, které znovu a znovu řeší náhradními činnostmi. Když se tento bludný kruh nějakou dobu opakuje, člověk má tendenci to vzdát.

Odsune to, co chce do pozadí s tím, že je to jen krásný sen, který ale bohužel z nejasných důvodů není pro něho nebo se mu bude věnovat někdy v budoucnu.

Prokrastinace je negativní stav mysli

Takové důvody se člověk často ani nesnaží vědomě analyzovat. Odkud pramení ty nepříjemné pocity a negativní myšlenky, které mu brání jít aktivně za tím, co chce?

Prokrastinace není neschopnost ani negativní duševní stav, je to negativní stav mysli – konkrétně té podvědomé části, která je mimo naše analytické myšlení a rozhodování.

Člověk prokrastinuje tehdy, když jeho záměry nejsou v souladu s jeho podvědomými přesvědčeními

Pokud tedy člověk ví, co chce, snaží se to aktivně získat a začnou se u něho projevovat negativní stavy, je to jasný znak toho, že jeho vědomé záměry nejsou v souladu s jeho podvědomými přesvědčeními.

Tato podvědomá negativní přesvědčení, která člověk přejal v dětství z rodiny a okolí nebo také během traumatických událostí v minulosti ze svého okolí, mu pak způsobují zmiňované negativní stavy a omezují tak velmi zásadním způsobem dosahování úspěchu a štěstí v jeho životě.

Jak se dostat z bludného kruhu

Lze je odstranit koučinkem s podvědomím a tak se těchto neviditelných bloků a nepříjemných pocitů zbavit. Člověku to umožňuje s větší lehkostí jít za tím, co chce. Pokaždé, když narazí na svůj pomyslný strop, dá se to odkoučovat a člověk může jít dál bez toho, že by ho „něco“ vnitřně brzdilo.

Výsledky koučinku s podvědomím:

  • Odstranění psychických bloků změnou podvědomých přesvědčení
  • Nastavení mysli na to, co chcete zažívat
  • Zbavení se negativních emocí
  • Zlepšení psychického stavu
  • Získání odpovědí na zásadní životní otázky z podvědomí

Přijďte na koučink s podvědomím. Těším se na setkání. Více zde: www.uspechzacinavhlave.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sipeji
sipeji 25. 8. 2020

Kdo by tohle neznal, obzvláště v dnešní době kdy je tolik možností.

Odpovědět
Jana101
Jana101 24. 8. 2020

Hezký článek. Tohle přesně má moje teď už 19letádcera, nechce se jí učit, oddaluje pořád učení, až už je pozdě, je to naprostý vzdor a odpor, nebyla by nějaká jednoduchá rada?

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

někdy trochu těžko..

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 8. 2020

Já jsem člověk činu a raději vše vyřídím hned, abych to "měla z krku" než to oddalovat

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 8. 2020

tý jo, jak člověk mohl žít skoro 50 let do doby, než zjistil, že nějaká prokrastinace vůbec existuje????

Odpovědět
Jana101
Jana101 24. 8. 2020

Tohle bylo vždycky, akorát že teď to konečně pojmenovali - a to ještě je výraz přejatý z angličtiny.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 389
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.