Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Arteppé
Arteppé
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi

6 tipů, jak pečovat o svoji vnitřní ženu

Arteppé
Arteppé
Vloženo 4. 9. 2018
Líbí se mi
6 tipů, jak pečovat o svoji vnitřní ženu

6 tipů, jak pečovat o svoji vnitřní ženu

V nitru každé z nás sídlí bytost naší duše, vnitřní žena, která určuje naši ženskou osobitost, naše životní směřování a náš jedinečný způsob projevu...

Vnitřní žena symbolizuje naší ženskou duši. Abychom byly šťastné, musíme vnímat její jedinečnou esenci a dostat se s ní do souladu. Musíme o ní s láskou pečovat a dbát na její potřeby.

Co všechno bychom měly udělat, aby byla naše vnitřní žena šťastná?

1. Uvědomte si svou vnitřní ženu

Prvním krokem k tomu, abychom svou vnitřní ženu mohly probudit a opečovat, je její uvědomnění. Je třeba si uvědomit, že ji v sobě máte. Vybavit si její podobu, charakterizovat ji a pojmenovat.

 

Zeptejte se samy sebe:

Jaká je vaše vnitřní žena? Jak byste chtěla, aby vypadala?
Jak vypadá místo ve vašem nitru, kde přebývá?
Jak vypadá ona sama? Jaké šaty nosí?
Jaké má vlastnosti a vyzařování?
Jakou energii skrze vás světu předává?

Vaše vnitřní žena jste vy sama, je to vaše duše. Ptejte se, co je vaší podstatou. Jaké je vaše vnitřní naladění. Je vaše vnitřní žena spíš jako víla, čarodějka, nebo indiánka?

2. Buďte s ní v kontaktu

Vytvořte si ve svém životě návyk či rituál, který vás dostane do spojení s vaší vnitřní ženou. Můžete si položit ruku na srdce a představit si, že v něm máte svou vnitřní ženu schovanou. Můžete se s ní spojit skrze tanec, nebo pohledem do vlastních očí. Najděte si svůj vlastní způsob...

Pod tímto odkazem najdete meditaci na léčení své vnitřní ženy.

Během dne se se svou vnitřní bytostí pravidelně spojujte a klaďte jí otázky:

Jak se cítíš? Chybí ti něco?
Je ti v téhle situaci dobře?
Je něco, co bys potřebovala udělat jinak?

Řiďte se tím, jaké odpovědi k vám přijdou. Pokud třeba pracujete u počítače a spojíte se se svou vnitřní ženou, můžete dojít k poznání, že potřebujete na vzduch, nebo si na chvíli zatančit a protáhnout se. Když jste se pohádali s manželem a spojíte se v tu chvíli se svou vnitřní ženou, může vám dát radu, co by bylo dobré udělat (vysvětlit něco / omluvit se), nebo co by potřebovala (objetí / procházku v přírodě).

3. Plňte její přání

Věnujte pozornost svým niterným tužbám a přáním. Pravděpodobně je k vám vysílá vaše vnitřní žena. Vyslechněte ten hlásek, který vychází z vaší duše. Pokud po něčem vnitřně prahnete, mějte se ráda a dovolte si to. Zapomeňte na chvíli na svého vnitřního kritika, který vás zrazuje z vaší cesty.

Hlas vnitřní ženy: Ano, chci si vzít na sebe tyhle šaty! Chci se cítit krásně a žensky!
Hlas vnitřního kritika: Teď není vhodná příležitost. Zničíš si je, umažeš si je. Budeš vypadat moc vyzývavě. Nech je na jindy.

Naciťte se na srdce a řiďte se dle něho. Vy samy víte nejlépe, co je pro vás dobré a vaše vnitřní žena to ví také. Řekněte jejím přáním ANO! Není čas odkládat svoje nejlepší šaty na až někdy. Jsme tu jenom na chvíli a s věcmi, které jsou pro nás důležité, není dobré otálet. Zasloužíte si je právě teď a tady.

4. Vyhýbejte se věcem a situacím, které jí ubližují

Pokud se nutíte do věcí, které vám nejsou příjemné, které vás vyčerpávají, berou vám energii, je to jako kdybyste týraly svou vnitřní ženu. Navenek sice nic není poznat, ale ona uvnitř vás pláče.

Jsme zvyklí se obětovat, plnit očekávání druhých a zapomínat na sebe. Držíme nad sebou neviditelný bič a přitom nevidíme, jak má od něj naše vnitřní žena ošlehaná záda. Nebuďte na ní tak přísné. Začněte jí vnímat a ochraňovat od všeho, co jí nedělá dobře.

Zeptejte se své vnitřní ženy, co všechno jí ubližuje a udělejte si seznam. Mohou na něm být položky jako:

  • Zahlcení povinnostmi. Nedostatek odpočinku a času pro sebe.
  • Ponocování.
  • Obětování se pro druhé na úkor sebe.
  • Věnování času lidem, kteří mě vysávají.
  • Věnování času práci, která mě nenaplňuje.
  • Potlačování vlastní divokosti a nespoutanosti.
  • Pobyt v hlučném či zakouřené prostředí.
  • Pasivita. Nedostatek pohybu.

Najděte vše škodlivé, co na vás nemá dobrý vliv, a odstraňte to ze svého života. Naopak v životě vítejte vše, co vám činí radost a naplňuje vás. Udělejte to pro svou vnitřní ženu, udělejte to pro sebe...

5. Zaplavte ji sebeláskou

Naše vnitřní žena reaguje na to, co si myslíme samy o sobě a jak se k sobě chováme. Pokud se nemáme rády, nemáme rády ani svou vnitřní ženu a naše duše strádá. Pokud se nepřijímámé takové, jaké jsme a nedáváme si lásku, nemůžeme dávat lásku ani svému okolí...

Mějte se ráda a vaše vnitřní žena bude šťastná a bude skrze vás zářit! Dopřejte si každý den chvilku, abyste vyznaly lásku samy sobě.

Pod tímto odkazem najdete meditaci s afirmace pro přijetí a sebelásku.


6. Nechte ji, aby skrze vás promlouvala

Někdy si svou vnitřní ženu (svoje vnitřní poklady, svou jedinečnost) sice uvědomujeme, ale bojíme se jí ukázat světu. Ze strachu z odmítnutí či nepochopení, zavíráme svoji vnitřní ženu do klece, aby se nemohla ukazovat a ostatní nás nemohli zraňovat svými názory.

Uvědomte si však, že tu nejsme od toho, abychom plnily očekávání druhých, abychom zapadaly do škatulek a odpovídaly jejich představám. Není podstatné, co si o nás druzí myslí, jsme tady, abychom byly samy sebou a následovaly svou vlastní cestu.

Dovolte si, projevit se takové, jaké skutečně jste, způsobem oblékání, vlastními názory, životním stylem...Nechte svou vnitřní ženu promluvit. Jen ať se projeví, ať ukáže jak výjimečná a úžasná je! 

JE KRÁSNÉ BÝT ŽENOU. DBEJTE, ABY VAŠE VNITŘNÍ ŽENA NESTRÁDALA...

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 377
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.