Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 30. 3. 2016
Líbí se mi

Jak (ne)komunikovat s negativními lidmi

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 30. 3. 2016
Líbí se mi
Jak (ne)komunikovat s negativními lidmi

Jak (ne)komunikovat s negativními lidmi

Určitě to znáte sami, když jste v přítomnosti některých lidí, připadají vám jako sluníčko, jsou pořád nabití energií a po setkání s nimi se cítíte, buď stejně jako předtím, nebo naopak mnohem více uvolnění, v dobrém rozpoložení, trošku jako dobití energií.

Naopak další druh lidí jsou tací, jejichž přítomnost je vám až téměř fyzicky nepříjemná. Necítíte se dobře a po rozhovoru s nimi (v horším případě návštěvě) jste zralí na panáka a máte chuť si jít lehnout a energii nemáte žádnou.

Negativní lidé mohou být také takoví lidé, kteří jsou vyloženě „negativní“. Všechno je špatně, nic nefunguje, všechno se zdražuje…zkrátka takoví, kterým se věčně nic nelíbí a nic a ničím se jim nedá zavděčit.

glass-300558_960_720

 

Čí společnost, je vám více příjemná?

Vsadím se, že jistě těch prvních. Pokud máte mezi svými kamarády a přáteli takovéhle negativní lidi, je možná na zvážení, zda je ve svém okolí opravdu potřebujete, zda je váš vztah naplněn a v rovnováze je MÁ DÁTI – DAL. Když dáváte jenom vy a oni si „jen“ berou a zejména vaší energii, není to úplně v pořádku.

Někdy ale tito negativní lidé mohou být takoví lidé, které tak snadno se ze svého okolí odstranit nemůžete. Například rodinní příslušníci, či kolegové, nadřízení v práci či obchodní partneři, klienti.

Jak se proti takovým lidem bránit a jak jim nedovolit, aby vám brali vaší energii?

Můžete se také setkat s názvem „energetičtí upíři“. Název není úplně tak od věci, protože někteří takoví vám energii doslova vysávají. Není to v pořádku, že to dělají, ale oni to zkrátka zkusí a vy jim to dovolíte. Takže je nebudeme měnit, oni ať si dělají, co dle svého nejlepšího vědomí a svědomí myslí, že je v pořádku a zapracujeme na vás.

Až budete v přítomnosti takového negativního člověka, můžete udělat následující:

– Prostě se rozhodněte, že on/a vám vaši náladu nezkazí. V případě, že začnou svůj pesimistický monolog, diplomaticky jim do toho vstupte a změňte téma
– Pokud se vám chce a uvidíte, že by to mělo smysl, zkuste ho/jí rozesmát či zlepšit náladu
– Další z jednoduchých a kdekoliv praktikovatelných způsobů je ten, že když budete sedět, nebo stát, a jste v hovoru s takovýmhle člověkem – dáte si dlaně na břicho v úrovni pupíku, hezky jednu ruku přes druhou… pohodlně si tak odložíte ruce a vypadá to naprosto nenápadně. Možná to někteří z vás děláte automaticky. I tento způsob zabrání tomu, aby z vás druhá osoba brala energii.
– Mně úplně nejvíc funguje to, že sama jsem vesele naladěna a tohle moje naladění negativní lidí odpuzuje. Dá se říct, že si mě v podstatě ani nevšimnou a nepovažují mě tak za vhodný objekt pro spolupráci.

 

Více článků na mém webu - www.alenaratajova.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Užitečné

Odpovědět
Trendy Rendy
Trendy Rendy 5. 4. 2016

Taky jsem "nabíječka" pro upíry, ale když to cítím, hodím přes sebe pomyslný skleněný trychtýř a je hotovo a to se dá i při telefonování, neboť někteří jsou schopni vysávat i přes mobil.Ona totiž jen dobrá nálada nestačí, moje dcera mě vycucává a ani to někdy neví. Odcházím od ní vyčerpaná a ona ožívá, ale já se pak rychle dobiju, proto ji nechávám

Odpovědět
laira
laira 4. 4. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 244
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.