Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 1. 2018
Líbí se mi

Jak na Nový rok, tak po celý rok.

k.eva
k.eva
Vloženo 7. 1. 2018
Líbí se mi
Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Vstup do Nového roku je zpravidla provázen bilancováním roku uplynulého a zároveň dáváním si různých slibů a předsevzetí. Moje předsevzetí se sobě nápadně každý rok podobají a jako první a hlavní předsevzetí je zhubnout minimálně deset kilo. Většinou si ještě přidávám, že se chci konečně pořádně naučit angličtinu a ve finále si stejně nejvíc přeji štěstí a zdraví pro celou rodinu.

Kromě toho si na vás může se svým vánočním přáním vzpomenout někdo, s kým už běžně nejste v kontaktu, ale přesto si na vás občas vzpomene. Jako třeba náš bývalý soused, který tady sice již hodně let nebydlí, přesto má na pobyt v naší vsi nezapomenutelné zážitky.

Tak ten se divil  – ,,Co se to tam u vás děje? Co se to tam u vás stalo, že je najednou vesnice samá kultura? Když jsem tam tenkrát bydlel, tak by mě vůbec nenapadlo, že je něco takového možné. Že by se tam nastěhovali noví lidé z Prahy? Čím to jenom může být?"

Tak noví lidé se sem asi stěhují, tak to je pravda, ale tyhle změny začaly postupně příchodem nového starosty. Tak to byla velice příjemná změna a to proto, že kromě svého působení ve vsi založil i dramatický kroužek pro děti. Tak to byl přímo historický počin, protože jedna z prvních hudebních pohádek, kterou děti zahrály, byla Červená karkulka z filmu Tři bratři a do dnešních dnů se dohaduji se svojí kamarádkou, která z těch rolí tam byla nejdramatičtější. Jestli Červená karkulka v podání její dcery Emmy, nebo jestli role vlka v podání mého Kryštůfka. V každém případě to bylo asi to jedno z nejhezčích divadelních představení, které jsem kdy viděla a všechny děti byly skvělé.  

A protože mu to bylo málo, tak kromě dramatického kroužku pro děti založil i divadelní spolek Mošna, ve kterém účinkují již dospělý. Nedávno jsem viděla jejich divadelní představení „ Limonádový Joe“ a mělo to tak veliký úspěch, že místní hospoda byla plná prasknutí a všichni žádali opakování.

A protože toho stále ještě není dost, tak si pozval Ivo Šmoldase a jeho syna Libora Šmoldase.

NO, a teď kamaráda dost naštvu ( dobře mu tak, neměl se stěhovat), protože jsem si právě vzpomněla, že mi jednou vyprávěl, že má hrozně rád  právě jazz. A právě Libor Šmoldas je náš přední jazzový kytarista a jeho koncertní a pedagogické aktivity zahrnují čtyři kontinenty a světové metropole New York, Washington, Sydney, Peking, Istambul či Londýn. Má za sebou pěknou řádku mezinárodních spoluprací a natočených desek. Ve Vraňanech ještě nebyl, tak se tady tento pátek zastavil, zahrál několik písniček na kytaru.Dozvěděla jsem se, že má tři děti a hned ráno v 8.15 má připravený taxík, který ho odveze na letiště a poletí do Austrálie. Tam bude zase učit další lidi ke hře na kytaru, tak mi to přišlo takový hezký, že se ještě před tou Austrálií zastavil u nás ve Vraňanech.

Byl tam se svým tatínkem Ivo Šmoldasem. To je náš český básník, překladatel, scenárista, kulturní publicista, moderátor, redaktor a nakladatel. V současné době pracuje jako umělec na volné noze a spolupracuje i s Českou televizí, kde připravuje pořad o knihách Knižní svět. Kromě televize je aktivní i v rádiu a na Dvojce Českého rozhlasu uvádí vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase. Aha, tak proto tam vyprávěl, že vůbec nejradši má nicnedělání.

Tak to bylo příjemné setkání s příjemnými lidmi, které se konalo hned první týden tohoto roku pod záštitou obce Vraňany a divadelního spolku Mošna.  A tím se v naší vsi otevřela nová brána do Nového roku plná dalších kulturních zážitků a setkání se zajímavými lidmi.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 8. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 8. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
avatar

Odpovědět
Clairest
Clairest 7. 1. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 237
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.