Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 18. 11. 2015
Líbí se mi

Jak na migrénu

Jana Popelková
Jana Popelková
Vloženo 18. 11. 2015
Líbí se mi
Jak na migrénu

Jak na migrénu

Hlava třeští, žaludek se zvedá a vy chcete jediné… lehnout si do postele, do tmy a ticha… ano, řeč je o migréně. Nezvána přichází a zůstává u Vás, jak dlouho chce ona. Většina lidí si myslí, že jediné, co se s ní dá dělat, je zvyknout si na ní.

Kdybych Vám řekla, že je migréna náš přítel a pozitivní energetická bytost, zřejmě by mě většina lidí trpící migrénou ukamenovala. Nedivím se Vám. Sama jsem bývalá migrenička. Tato „kamarádka“ mě navštěvovala velmi často skoro deset let a občas se zdržela i 14 dní v kuse.

Naprosto Vás chápu, jak na migrénu nadáváte a tiše v koutku trpíte. Ale víte o tom, že je to naprosto zbytečné? Říkala jsem, že je migréna pozitivní… ano, trvám na tom, ukazuje nám totiž něco, co si máme uvědomit a změnit.

To „něco“ má společného jmenovatele a tím je vnitřní pocit bezmoci. Ano, přesně tak, někde hluboko v podvědomí má člověk, který trpí migrénou, informaci, že je bezmocný a migréna ho na to pouze upozorňuje. Je naprosto jedno, zda jste velmi vlivný – mocný člověk, či matka v domácnosti, pokud ve vašem hlubokém podvědomí bublá sopka bezmoci, navštíví Vás migréna.

Tento pocit vznikl v období početí až maximálně jednoho roku života a nyní je pouze někde dobře uložen. Jako malé dítě, jste někdy vyhodnotili situaci v dětském chápání světa tak, že jste bezmocní a už to jede. Stačí, abyste se tak někdy v životě opět cítili a migréna vstoupí do Vašich životů.

Řeknu Vám svůj příběh. Od dětství jsem mívala takové migrény, že jsem bouchala hlavou do zdi, aby to byla jiná bolest. Takto jsem si protrpěla celou pubertu až do cca 25ti let. Poté se mi podařilo najít toho skrytého šotka v podobě pocitu bezmoci. Byla jsem malé miminko, které maminka nechala spát v kočárku na balkoně a já se probudila a uviděla zavřené dveře na balkon. Z toho jsem usoudila, že když budu plakat, maminka mě neuslyší a jsem malé bezmocné miminko. To, že dveře byly přivřené a maminka samozřejmě věděla, když jsem se probudila, jsem už nezaregistrovala. A z toho mě přes deset let bolela hlava!

Stačí tento pocit najít a ideálně za pomoci terapeuta změnit na pozitivní. V tu chvíli Vám migréna zamává a odejde… navždy! Celá „operace“ trvá cca 2 hodiny a máte klid. Od té doby mě občas hlava pobolívá, ale to už je tak jedno procento z původních migrén a to většinou když jsem málo pila a tělo mi tím dává najevo, že má málo vody a že se mám napít.

Nepotřebujete podstupovat složité procedury, ani hypnózu, naprosto v bdělém stavu, se do vzpomínky dostanete, změníte a odejdete… to je vše. Zní to až neuvěřitelně jednoduše že? Ty desítky, až stovky lidí, které jsem migrén zbavila, si to mysleli taky. Nezapomínejme, že v jednoduchosti je krása.

Už Vám mé tvrzení, že migréna je pozitivní, protože pouze na něco upozorňuje, nepřijde tak zvláštní?

Nemá smysl se na migrénu zlobit, spíše bych Vám doporučila se rozhodnout, zda chcete být ve svém životě mocní, nebo bez mocní, potažmo ne mocní. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

naštěstí na migrény nějak netrpím

Odpovědět
Clairest
Clairest 4. 3. 2018

Migréna mě trápí dost často

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 11. 2015

Odstranění některých věci je dlouhodobé v řádu let.

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 3. 12. 2015

Amando, někoho to baví odstraňovat roky, někdo to vezme stejně efektivně za pár hodin a zbytek času si může užívat spokojeného života Je to vůle každého...

Amanda
Amanda 22. 11. 2015

Něco se neodstraní ani heverem...

Odpovědět
Jana Popelková
Jana Popelková 23. 11. 2015

Dovolím si nesouhlasit, toto odstranit lze a poměrně snadno, stačí jen pochopit jak funguje mozek a jeho vnímání příběhů, nikoli faktů.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 449
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.