Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 4. 8. 2020
Líbí se mi

Jak efektivně relaxovat a čerpat sílu

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 4. 8. 2020
Líbí se mi
Jak efektivně relaxovat a čerpat sílu

Jak efektivně relaxovat a čerpat sílu

V době plné stresu, spěchu, kdy se soustředíme na řešení různých pracovních povinností nebo soukromých problémů je vhodné se občas zastavit, nadechnout se a své síly opět načerpat. Není nutné trávit hodiny týdně na masážích, v saunách nebo wellness centrech, kde necháváme nemalé částky za potěšení. Zeptali jsem se známé koučky, lektorky, spisovatelky Ivany Reginy Kupcové Sádlové, jak efektivně relaxovat, čerpat síly, aby nás to přitom nestálo desetitisíce korun. A jak vlastně relaxuje samotná Ivana Regina Kupcová Sádlová? Jaké salóny navštěvuje a proč? Přinášíme Vám zajímavý rozhovor.

Ivano, Vy osobně se setkáváte s lidmi, kteří jsou spíše vyčerpaní, a to z různých důvodů – osobní problémy, práce, rodinné vztahy a další. Co byste svým klientům doporučila, aby se nadechli a načerpali nové síly?

V první řadě věřit si a nepřipouštět si prohru. Když si nepřipustím prohru, probouzí se vnitřní síla k další regeneraci jedince. Pitný režim, vitamínové koktejly, pravidelná strava, pohyb, nejenom fyzický ale také psychický (muzikoterapie, aromaterapie, léčba barvami) a samotná matka příroda, tam je největší dar pro nás všechny.

Jste zastánce pravidelných návštěv různých wellness a relaxačních center?

V žádném případě. Tyto zařízení bych brala jako luxus, na které bychom se měli těšit, a právě to těšení je ozdravující. Pobyt je výživně prospěšný. Nesmí to být součástí běžného života, pak už to pro nás není vzácnost. Těšení má léčivou sílu.

Relaxace je důležitá, jak často a jakým způsobem je vhodné relaxovat?

Každý člověk je originál. To znamená, že naše tělo a naše orgány jsou biologické hodiny, biologický počítač. To znamená že každý jedinec vycítí, kdy má dostatek energie na práci a kdy je potřeba relaxovat a odpočívat. Relaxačních procesů máme několik druhů a zde zmiňuji, každý z nás vidíme jinak svět a jinak odpočíváme. Někdo si rád čte, někdo si potřebuje popovídat, někdo potřebuje aktivní pohyb, procházky, sport. Často je potřeba nastavit si zrcadlo pravdy a vyplavit ze sebe veškeré negativní síly, které nás trápí. Tím pádem dojde k restartu a urovná se v organizmu hladina serotoninu, zvýší se hladina endorfinů – hormon štěstí. Musíme mít vždy pocit, že děláme něco, hlavně pro sebe.

Jak relaxujete Vy osobně?

Ve své podstatě jsem hyperaktivní člověk. Když už mám na sebe čas čerpám sílu z přírody. Jednou za čas si dovolím pobyt v lázeňském zařízení, kde je to pro mě velký luxus, protože konečně se nestarám já, ale někdo o mě. Chtěla bych poděkovat celému personálu v Mariánských lázních, kde je vynikající fyzio terapeutka, která uvolňuje mé neposedné pohyblivé ústrojí a dále odbornice v kosmetickém oddělení, která ošetřuje a zachraňuje nedostatky na mé pleti. Můžu odtajnit, že opravdu za několik měsíců dokáže ubrat i několik let.

Máte krásnou pleť, jaké za ní tkví tajemství?

Moje pleť je tak trochu výrobní prostředek, protože pracuji s lidmi, pracuji v médiích, takže nezbytnou součástí každodenního ranního rituálu jsou bylinkové čaje.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 16. 8. 2020

fajn tipy

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 8. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 5. 8. 2020

Obdivuhodná žena.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 5. 8. 2020

nejvíce mne nabíjejí výlety do přírody a mé děti vč. vnuček

Odpovědět
lemur
lemur 5. 8. 2020

Nejlepší je pobyt v přírodě.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 479
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.