
Chystáte se žádat o zvýšení platu? Jdete vyřídit nepříjemnou záležitost?
V takovém případě se potřebujete se dostat do té správné nálady, mít sebejistý pocit, být vytrvalý, neústupný… Říkáte si, že takového stavu nikdy nemůžete dosáhnout? Já vám ale prozradím, že to není tak těžké, jak se může zdát. Existuje totiž management nálady - utváření pocitů, který můžete použít kdykoli a kdekoli. Skvělé, že? Teď si popíšeme, jak to funguje.
Většina z nás je schopna ovlivňovat svoji náladu. Běžně si vyvoláváme vzpomínky na šťastnou událost nebo se zaměřujeme na činnost, která nás baví a uspokojuje, vytváří nám požadovaný pocit radosti. Management nálady je postaven právě na principu vědomého použití myšlenek a vzpomínek. Zjednodušeně řečeno, na co budeme myslet, tak se budeme cítit.
Zkuste vědomě použít své myšlenky, kdykoli potřebujete dosáhnout určitého pocitu.
Při utváření naší paměti patří emoce k těm nejdůležitějším. Mozková centra paměti a emocí spojuje nervová dráha, jsou tedy neustále v kontaktu. Nejdříve vzniká emoce, ta je krátkodobá, po ní následuje pocit – tedy patrné a identifikovatelné změny a celkové vnímání jevu.
Pocit nám dává zpětnou vazbu o naší momentální náladě – pokud svůj pocit poznáme, tím spíš nás napadne, co bychom mohli udělat proto, abychom nepříjemný stav vylepšili.
Vyzkoušejte sami, jak management nálady funguje:
Jak jinak ještě můžeme aktivovat pozitivní, sebeposilující a odvahu dodávající pocity? To se dozvíte v dalším článku. Zaměříme se na tělo a emoce, protože emoce a tělo jsou spolu úzce spjaty.
Místo, kde můžeš psát a diskutovat
super
Já jsem prdlá sama o sobě, k dobré náladě nepotřebuji žádné podpůrné prostředky
To je úplně nejlepší
tato cvičení jsou opravdu lepší než pilulky
Souhlasím, chce to sice trošku cviku ,ale nemá to pak žádné vedlejší účinky...