Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LindaLindaLinda
LindaLindaLinda
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi

Inspirace od P&G, jak na dlouhodobý home office

LindaLindaLinda
LindaLindaLinda
Vloženo 27. 3. 2020
Líbí se mi
Inspirace od P&G, jak na dlouhodobý home office

Inspirace od P&G, jak na dlouhodobý home office

Většina zaměstnanců pražské pobočky Procter & Gamble, stejně jako zaměstnanci celé řady dalších firem, pracuje už téměř dva týdny z domu. Vzhledem k tomu, že společnost nabízí zaměstnancům možnost home office i v běžném provozu, tak ani v této situaci pro ni není toto nastavení překážkou v tom, aby lidé mohli svou práci vykonávat naplno.

„Zdraví a bezpečí zaměstnanců je pro nás prioritou, proto jsme našim lidem v pražské kanceláři plně umožnili pracovat z domu. Všichni jsou informováni o bezpečnostních pravidlech práce a připojování z domova a řídí se pravidly pro nakládání s interními informacemi. Vzhledem k tomu, že víme, že základem úspěchu každé firmy je komunikace v týmech i napříč odděleními, které navíc v některých případech fungují i v běžném provozu mezinárodně, není pro nás žádnou novinkou využívat nejrůznější IT komunikační nástroje (např. Webex nebo Teams). Zároveň se naše lidi snažíme podporovat nejrůznějšími tipy, jak efektivně a zdravě z domu pracovat,“ vysvětluje country manager P&G pro Českou republiku Zdeněk Řiháček.

Barbora Kratochvílová, manažerka marketingu, k tomu dodává svoje postřehy: „Poměrně často pracujeme s manželem z domova, takže jsme na určitý systém zvyklí. Nyní nám jen chvilku trvalo vyřešit rozdělení péče o naše 3 děti, které v těchto dnech nemůžou do školky. Pomohlo nám vytvořit si doma pravidelný každodenní režim. Oceňuji, že je moje práce nastavená tak, že můžu bez problémů pracovat na dálku, a to i delší dobu.“

Společnost P&G poskytuje svým zaměstnancům celou řadu benefitů, jedním z nich je „Zaměstnanecký asistenční program“. Jedná se o bezplatnou telefonní linku,  na kterou se může zaměstnanec, případně i jeho rodinný příslušník, obrátit v případě, že potřebuje pomoc s řešením osobních problémů – ať už jsou to problémy rodinné, jako onemocnění člena domácnosti, rozvod nebo například osobní problémy s financemi apod. Tato linka funguje 24/7 a poskytuje našim lidem rady v oblasti psychologie, financí či práva.

P&G zároveň svým zaměstnancům pravidelně poskytuje podporu a inspiraci pro efektivní a zdravou práci z domu. Není žádným tajemstvím, že i v takových situacích je potřebné udržovat dostatečný sociální kontakt (alespoň skrze virtuální nástroje), nezapomínat na pravidelný pohyb a relaxaci a v neposlední řadě i omezit sledování médií, aby nekonečný příval negativních informací neovlivňoval psychické zdraví lidí. I proto pražské P&G pravidelně informuje o relevantních zprávách z ověřených zdrojů, aby svým lidem umožnil soutředit se na jejich práci a samozřejmě i na jejich soukromé aktivity.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
avatar
Lenka Polášková 29. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 28. 3. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 27. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 214
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.