Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

I muži stárnou. Dnes slaví narozeniny herec Martin Stránský

KamilaK
KamilaK
Vloženo 9. 2. 2019
Líbí se mi
I muži stárnou. Dnes slaví narozeniny herec Martin Stránský

I muži stárnou. Dnes slaví narozeniny herec Martin Stránský

Narodil se v Jihlavě 11. února 1970. Martin Stránský hrál v divadle už jako dítě, ale tehdy ještě po herecké kariéře netoužil. Studoval gymnázium v Telči a věnoval se sportu - závodně hrál volejbal - a uvažoval o fakultě tělesné výchovy a sportu. Ovšem po odehrání ochotnického představení se souborem, kde vystupoval také jeho otec, se rozhodl pro DAMU. Přijímačky vyšly až napodruhé a tak Martin strávil rok v jihlavském Horáckém divadle jako elév. DAMU absolvoval roku 1994 rolí Laca v Její pastorkyni.


Od roku 1993 je ve stálém angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, kde ztvárnil na desítky komediálních, psychologických, vážných či historických rolí. Dokonce ukázal i svůj hudební talent v představení Šakalí léta. Odtancoval i odzpíval hlavní roli Bejbyho. V současné době zde mimo jiné exceluje ve hře W. Shakespeara - Zkrocení zlé ženy v titulní roli Petruccia.

Martin se nebrání ani hostování v dalších českých divadlech, zahrál si například Valmonta ve Velmi nebezpečných známostech v ND Brno, Randalla Patricka McMurphyho v Přeletu nad kukaččím hnízdem v pražském Divadle Pod Palmovkou, kde ho můžete vidět také jako Cyrana z Bergeracu.

Od roku 1996 se věnuje dabingu (hlavní role v seriálu MacGyver, Dr. House) a také se objevil v několika českých seriálech (Ulice, Agentura Puzzle, Pojišťovna štěstí, Kriminálka Anděl, Ordinace v růžové zahradě 2), televizních filmech (Devatenáct klavírů, Boží duha, In nomine patris), pohádkách (Anička s lískovými oříšky, Peklo s princeznou) či celovečerním filmu (Pravidla lži, Crashroad, Habermannův mlýn).

Martin má rád společnost a rád se baví. Když chce ale být sám, hraje prý počítačové hry nebo si přečte nějakou dobrou knihu. U sportů vyhledává ty kolektivní a nejlépe se odreaguje při hokeji nebo squashi.

V současné době si hlasu Martina Stránského můžete užít i prostřednictvím některé z audioknih které skvěle namluvil. Velký úspěch zaznamenala trilogie Milénium Stiega Larssona stejně jako Životopis Stevea Jobse od Waltera Isaacsona nebo tetralogie Odkaz Dračích jezdců Christophera Paoliniho.

Je ženatý a žije v Plzni.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 2. 2019

Gratuluji.

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 13. 2. 2019

Ordinačka

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 9. 2. 2019

Velká gratulace.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 003
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.