Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Marky Volf
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi

I motýli pláčou/ recenze

avatar
Marky Volf
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi
I motýli pláčou/ recenze

I motýli pláčou/ recenze

Ráda bych vám představila svou knihu I MOTÝLI PLÁČOU

Moc mě těší, jaký názor na knihu mají čtenáři a zde je jedna z nich:

 

Okopírovaná recenze z Kosmas:

Každý má svůj příběh, fantastický příběh života. V knize I motýli pláčou odhaluje Marky rok svého života. Rok, který ji sežvýkal, rozkrájel na malé kousíčky a vyplivl. Ale každá žena, i ta sebekřehčí, má v sobě kus bojovníka, a jen tak se nevzdá. Bude bojovat, co jí síly stačí, za rodinu, za dítě, za muže, za domov, za lásku a hlavně za sebe. Už podle obálky je čtenáři jasné, že protivník je silný, neúprosný a udeří tam, kde se mu zachce. Marky zabojovala a své vzpomínky na rok plný nejen zdravotních, ale i životních kotrmelců předkládá čtenáři s nebývalou otevřeností a vnitřní silou, která jí v její nelehké životní etapě všemu navzdory provázela. Motýlek se setřenými křídly, který nemohl vzlétnout a bojoval o život, je naštěstí zpět, a silnější než dřív. O sebepoznání. O sílu opravdového přátelství a lásky. Poznal, jak vypadá peklo, a tak si o to víc dokáže vážit nebe, slunce a rozkvetlé louky.
Napadá mě, že na zemi se dějí věci, které postrádají jakoukoliv logiku, neexistuje pro ně žádné vysvětlení, nemají žádný záměr a nejsou ani odplatou nebo odměnou… prostě se neodvratně dějí. 

Marky přišla před téměř dvaceti lety do Itálie a už tam zůstala. Vdala se tam, pak rozvedla, ale z manželství se narodil milovaný syn a tak v Itálii zůstala. Je to její druhý domov, i když kvůli synovi vlastně první. Vášnivá sportovkyně milující moře a sníh, usměvavá kráska s vášní pro svou práci, si brala od života, co jí dával, byla přátelská, vstřícná, milující a milovaná. Prostě šťastná. Co chtít víc. Žila přítomností, se srdcem na dlani, obklopena přáteli. Užívala si přízeň mužů, kteří se o ni ucházeli. Jenže jednoho dne si ve sprše nahmatala maličkatou bulku v prsu a rázem se všechno změnilo. 
Nelehké období plné strachu a bezmoci, ale také neutuchající odvahy a odhodlání porazit tu příšernou hydru, jí pomohli překlenout její blízcí. Maminka, syn, její láska a ti nejlepší přátelé, kteří ji neopustili ani v těch nejtěžších chvílích. Ale tohle není příběh o nemoci. Je to příběh o důležitosti přátelství a lásky. Kvůli tomu totiž stojí za to žít. 
Někde jsem četla, že vztahy se rozpadají, protože nejsme schopní oběti. Jenže já mám pocit, že i kdybych si vyrvala srdce z těla a položila ho na obětní oltář, tak to stačit stejně nebude. 

Dojímá mě, že Marky dokázala „jít se svou kůží na trh“. I to, že za každou cenu chtěla zůstat ženou, ne onkologickým pacientem. Snažila se pečovat o sebe a vždy se nalíčit a pěkně se obléknout. Líbit se sama sobě i svému okolí. 

Věřím, že o Marky toho ještě hodně uslyšíme. Psaní má totiž v krvi. Je niterné, jde až na samotnou dřeň. Její příběh vás pohltí svou citlivostí, otevřeností, upřímností, vděčností i nadhledem. Je to žena s velkým Ž, i živočich. Vztah mezi mužem a ženou je v tomto příběhu zásadnější než nemoc, protože i nemocná žena potřebuje být hlavně milovaná a nikoliv litovaná. Marky ze sebe všechno vypsala, a i to je jistý způsob terapie. Kniha I motýli pláčou je jejím příběhem, může být však pomocnou rukou těm ženám, které si podobnou anabází prošly nebo právě procházejí, a ze všeho nejvíce potřebují cítit, že v tom nejsou samy. Že to, co se jim děje, lze přežít a uzdravit se, naučit se mít se ráda, a také najít nový směr své životní cesty. 

A co je větší výhra než uchopit svůj život pevně do rukou a vést loď po proudu svých snů? 

Doufám, Marky, že brzy napíšeš novou knihu, a že v ní bude chybět nemoc, ale nebude v ní chybět láska. Ta, co hory přenáší! 

 

Pokud vás kniha zaujala, kontaktujte mě.

Budu se na váš těšit

Marky 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 11. 6. 2019

skvělé

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

Ovace
Ovace 11. 6. 2019

krásná recenze

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

gustawka
gustawka 11. 6. 2019

moc pěkné

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

děkuji

hudlenka
hudlenka 11. 6. 2019

Hezky napsaná recenze, už o knize vím a ráda se po dí podívám

Odpovědět
avatar
Marky Volf 11. 6. 2019

to mě těší a moc děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

2 922
testovaných produktů
86 632
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.