Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Nováková
Vloženo 6. 6. 2017
Líbí se mi

I malé, postupné krůčky jsou lepší než pasivita a stagnace

avatar
Michaela Nováková
Vloženo 6. 6. 2017
Líbí se mi
I malé, postupné krůčky jsou lepší než pasivita a stagnace

I malé, postupné krůčky jsou lepší než pasivita a stagnace

Dobrý den, Ženy. Že by? Mi něco právě docvaklo...

Pročítám si zde ráda blogy, zejména mě teď baví takové ty s motivační myšlenkou. Zvlášť musím teď vyzdvihnout dvě autorky, a to Lenku Spurnou a Jolanu Fišerovou.

Dobrala jsem se k tomu, že když chci něčeho velkého dosáhnout:

- Musím pro to něco udělat, a nesedět se založenýma rukama a zavřenýma očima, a že malý pokrok je lepší, než žadný. Tedy i když nestihnu všechno, co si dám za předsevzetí, je dobré udělat každý den aspoň část plánu. Mám tendence, když už je moc hodin, nebo jsem už unavená a vím, že bych udělala jen část, říct si, že udělám zítra vše poctivě, nebo dokonce dvojnásobek. Jak se mi to nakupí a naddimenzuje, neudělám zase nic, protože dopředu vzdám jakoukoliv snahu. Prostě protože mě demotivuje, že je toho na mě moc. A to mě psychicky vyčerpá. 

Takže pero a diář, napsat velké plány, rozdělit na podbody, na malé krůčky a pak už se jen radovat, když je budeme škrtat, jak nám ubývá to, co pro náš sen musíme udělat a jak se nám náš vytyčený cíl blíží.

Zkrátka můžeme dosáhnout a získat i to, co se nám dnes zdá nedosažitelné a v nedohlednu, když se do toho však pustíme s chutí, bez prokrastinace a bez představ a předsudků, že 'jsem na tohle blbá', a 'nejde mi to'. 

Když si vzpomenu na sebe před lety, mým nepřítelem bylo počítání. Nešla mi matematika. Myslela jsem si, že jsem na ni blbá, když jsem z ní dostávala špatné známky. Učitelky matematiky mě nikdy neměly rády a já neměla ráda je a 'matiku'. 

Nebýt nepřizně osudu, nebo náhody, nikdy bych nezjistila, že jsem na matematiku naopak dobrá a jde mi ono analyticko-matematicko-logické myšlení. 

V 'blázinci', rok před maturitou, když se mi projevila první ataka schizofrenie, mi dělali IQ test, a paradoxně, ač mi na konci ZŠ, při výběru SŠ, poradily psycholožky 'humanitní' studium (podle známek a nějaké 'super' psychologické metody, kdy jsme dostali celá třída čtvrtku a měli jsme na ni namalovat strom...), tak přesto jsem v 'komplexním IQ testu' vynikala spíše v té logické části, než v té části zaměřené humanitně.

IQ test nezkoumal známky, 'čísla na škále od jedničky do pětky', ale skutečnou schopnost 'práce s čísly'. 

Až po maturitě jsem objevila svoje 'skryté schopnosti', a stal se ze mě za půl roku samostudiem, doučováním, a pomocí kurzů matematiky 'math geek'. Ne, jen žertuji, math geek je moc, ale zkrátka, jsem si doplnila znalosti SŠ matematiky na úroveň gymnázia, a objevila taje a zákoutí, jež mi humanitní SŠ byly upřeny.

Dnes mám k této vědš obrovskou úctu, myslím si. že je to čistá věda a má své kouzlo. Baví mě a mám ji ráda. Toť k mnou dříve nenáviděnému odvětví, kterému jsem se mèla vyhnout.

Dnes po přečtení těch motivačních článků si říkám, že na střední škole a na VŠ na bakaláře mi zase nešla ekonomika... Prostě nakoupím učebnice, zaplatím kurzy a hurááá vstřic nové lásce, baví mě bourat vlastní limity.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana101
Jana101 7. 6. 2017

pěkný článek

Odpovědět
sonamik
sonamik 7. 6. 2017

Opravdu moc pěkně napsané

Odpovědět
avatar
Věra Bělinová 7. 6. 2017

Taky mám tyhle články ráda a krásně jste to napsala

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 6. 2017

je to tak...

Odpovědět
Glady
Glady 7. 6. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 029
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.