Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi

Hledání smyslu pro krásu v obyčejných věcech kolem nás

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi
Hledání smyslu pro krásu v obyčejných věcech kolem nás

Hledání smyslu pro krásu v obyčejných věcech kolem nás

Dobře znám, jaké to je, když delší dobu neposlouchám, co mé tělo říká a jednoho dne najednou s plnou silou ucítím, jak mě bolí „duše“. Ve svém srdci vnímám prázdnotu, ztrátu smyslu života či svých hodnot nebo touhu po naplnění ve vztahu. Pak začnu bilancovat, a přemýšlet o tom, jaký způsob života vedu. A většinou přijdu na to, jak mě opanovala „touha“.

Nadměrně toužím po lásce, zábavě, moci, po „dokonalém a tudíž virtuálním životě“. Dokonalost sama o sobě je však statická, je smrtí jakéhokoliv zlepšování a nutí nás neustále samotné se sebou bojovat.            

Smysl pro krásu začnu vnímat ve svém srdci, když dám své duši, co potřebuje. Když se naučím věnovat jí pozornost a možnost vyjádřit se. Ke své vnitřní síle se můžeme dostat přes kreativitu a spontaneitu.  Nevidím řešení v tom, že uteču před zranitelností svého vnitřního dítěte, ale že se k ní naopak přiznám.

Občas mívám sny, ve kterých jdu sama jako dítě opuštěná vylidněnou ulicí. Dívám se okolo, kde jsou ostatní lidé, s kým si budu povídat, kdo mi pomůže. Toužím tolik po spočinutí a po přijetí.

Po probuzení  pak  dělám ve svém životě všechno pro to, abych tyto pocity ztracenosti a bezmocnosti už nezakoušela  nikdy znovu. Někdy to vydržíme celé roky nedávat najevo své slabosti. Možná celý život. A někdy dostaneme sílu přemoci své strachy a přiznáme si své slabosti. Přestaneme se vylepšovat. Dáme ve svém životě místo své nezralosti, tápání a zmatkům a uznáme je, že k nám patří.

Tak  se stáváme lidskými.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 10. 8. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 9. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 726
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.