Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Němečková
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi

Hlava nebo srdce?

avatar
Jana Němečková
Vloženo 13. 2. 2020
Líbí se mi
Hlava nebo srdce?

Hlava nebo srdce?

Hlava nebo srdce? Jak to máte ve vztahu vy?

Setkáváme se s páry, které spolu komunikují a snaží se vyřešit vzájemné "boje" intelektem. Je to vždy zvláštní chvíle, kterou nezávisle chvíli mlčky pozorujeme. Je to chvíle, kdy každý říká to své a jeden druhému nerozumí. Většinou taková komunikace mezi mužem a ženou je plná výčitek, obviňování, nároků, nepochopení, odmítání a nepřijetí. Vždy to chvíli vypadá, že je to příprava na boj. Všichni to známe, všem se to občas děje...naše poznání bychom vyjádřili nějak takto:

"Pokud se svým partnerem/partnerkou komunikujeme intelektem (hlavou) nemůžeme se v tu chvíli potkat a být spolu. Je to jako dlouhý most, který nás od sebe dělí. Neboť mysl má charakter oddělení. Obzvláště v lásce to platí dvojnásob.

To co nám v tuto chvíli mysl dovolí může znít nějak takto: " Já, individualita se bavím s tebou individualitou a můžeme maximálně dosáhnout respektu, když spolu nebudeme bojovat".

Ale to není cesta pro vztah pro partnerství. Nebo't partnerství je tehdy, když jsme spolu v srdci. Tomu se říká partnerské spolubytí. Je to čas, kdy se skutečně vidíme a slyšíme.

Mnoho mužů a žen je dnes stále ať už vědomě či nevědomě na bitevním poli. Historie vzájemných zranění je velmi bolestivá a krvavá. A tak mnoho mužů a žen v partnerském vztahu spolu dnes neumí být. Jsou stále podvědomě v mužsko-ženském boji. Jsou odděleni sami v sobě. Ve svém srdci. A tak jsou odděleni i ve svém vztahu. A právě naše mysl má velkou zodovědnost za toto oddělení. Nedávejme ji takovou MOC.

partnerskacesta.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 15. 2. 2020

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 14. 2. 2020

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 13. 2. 2020

Důležitá je rovnováha

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 2. 2020

Určitě srdce

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 997
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.