Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitty
Jitty
Vloženo 24. 1. 2017
Líbí se mi

Halušky a cupcake - co mají společného?

Jitty
Jitty
Vloženo 24. 1. 2017
Líbí se mi
Halušky a cupcake - co mají společného?

Halušky a cupcake - co mají společného?

Cupcake a halušky. Co asi mají společného? První, co člověka napadne - mouka, to samozřejmě taky, ale pro mě jsou především symbolem. Symbolem toho  JÍT A ZKOUŠET NOVÉ VĚCI. Protože bez vyzkoušení prostě nevíme, jaké to je....

Jakým a jak jsem k tomu došla?

Halušky se u nás nedělaly, neznala jsem je, až jeden můj šéf (Slovák) vždy oslavně pěl ódy na toto téma. A k tomu dodával, jak se musí brambory správně nastrouhat, jak je důležité odměřit mouku a co potom dělání samotných halušek z prkýnka -  prostě vrchol kuchařského umění. Alespoň  tak na to na mě působilo. Takže jsem si řekla, že tohle fakt vařit nebudu….

Cupcake, podobný příběh. Tajemné slovo, které mi připadalo jako nejvyšší meta kuchařského boha. Dokonce v Amsterdamu jsem za jeden kousek utratila několik euro, abych zjistila, že.. ale o tom dále.

Svoji první  bábovku jsem upekla v 7 letech. V 16 vařila pro partu 8 mladých mužů celých 14 dní veškeré jídlo. Vaření mě baví a uvařím, upeču, usmažím většinu jídel velmi dobře. A přesto… Tyto dvě věci pro mě byly tak tajemné, že jsem se do nich nepustila…

Až jednou moje holky přijely od babičky s tím, že měly halušky a chtějí, abych je uvařila. Hmmm, to se do toho jako fakt mám pustit? No, nějak to dopadne. Otevírám recept na netu a nevěřím svým očím. To je ono? Za čtvrt hodiny na stole i s oloupáním brambor? Uvařím, udělám pro jistotu dvě verze – se zelím i s brynzou. Jen se zaprášilo. Proč jsem to nezkusila dřív? 

Cupcake – po ochutnání tohoto nazdobeného kousku v hlavním městě Nizozemí se divím podobně. Tohle je to složité? Náročné? Téměř jen pro kuchařské mistry?  Hned doma otevřu recepty a zkouším.

Opět na první dobrou.

A já si jen říkám, kolik takových věcí v životě máme. Říkáme, že to nejde, že je to složité. A přitom jsme to ani nezkusili. Něco jsme  o tom slyšeli, něco se povídalo, bylo to zahaleno aurou  nedosažitelnosti či jedinečnosti a přitom….

Taky máte něco, o čem jste přesvědčeni, že vám to nejde? Že je to nad vaše síly? A zkusili jste to alespoň? Fakt to víte, na 100% ?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 26. 1. 2017

zajímavé

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 1. 2017

Milá Jitty, hezký příběh....halušky dělám z krabice, kapkejky jsem ještě nezkusila, nelákají mne. Ale dělám muffiny a vím, že je to podobné. Jinak u mne to bylo podobné s roládami. Nikdy jsem je nezkusila, přitom je mám ráda. Vždy jsem si myslela, jak je to hodně těžké. Ale před 6. lety, manžel měl narozeniny a já chtěla zkusit něco nového. V TV dávali zrovna Kluky v akci a oni dělali roládu a já zjistila, že je to brnkačka. Od té doby je dělám a zatím se mi všechny povedly, i ta první historická. Taktéž to mám s kynutými buchtami... nikdy jsem je nepekla, vůbec jsem asi 50 let nedělala kynut těsto jen na knedlíky (ale ty už pro změnu zase nechci jíst)...a nedávno mě zaujaly Honzovy buchty od Petry H. zde na sro. A udělala jsem první a měly víc než úspěch. Tento víkend jsem dělala podruhé, opět výborné.... Takže s nimi jsem začala až v 55 letech.

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 1. 2017

velmi zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.