Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

Friedbert Becker: Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
Friedbert Becker: Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

Friedbert Becker: Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

Jak funguje lidská psychika, kde se ukládá traumata a jak je dostat pomaličku ven? Jak se můžete s pomocí terapeuta, ale i sami, dostat ke kořínkům nejrůznějších problémů? Tato kniha je malou, ale dobře zpracovanou učebnicí „kterak projít ke svým traumatům, tam a zpět“. Výborná je pro toho, kdo chce jen jednoduše pochopit lidskou psychiku, mozek – toto je jedna z těch dobrých knih, které jsou nejen teoretické, ale hodně praktické. Autor se nejen dělí o své zážitky z praxe terapeuta, ale také na příkladových rozhovorech ukazuje, jak tato metoda funguje v praxi, co odkrývá… jaké slupky se pod takto specificky vedenou cestou odkrývají. Odlupuje se všechno, mnohdy i věci, které si vědomě nepřipouštíme, ale jsou těmi hybnými pákami někde pod chováním, které nám škodí, se kterým si nevíme rady.

Právě tyto rozhovory terapeuta s klientem pro mne byly nejzajímavější. Za prvé jsem se mohla ponořit přímo do rozhovoru a do duše člověka, který přišel řešit problém. Za druhé jsem se mohla vžít do kůže terapeuta a pochopit jeho logiku pokládání otázek a jejich zpracovávání.

A za třetí jsem sem tam i našla záležitosti, které se mne samotné týkají – takže tu vlastně máte kousek takové terapie k dispozici okamžitě, ačkoliv dokončit si ji už musíte sami. Nebo se kolem ní různé pootáčet, popřemýšlet, když se na sebe dobře naladíme, můžeme celkem hladce pokračovat ve vývoji sami.

Tato metoda přímo komunikace s nevědomím je totiž dosti intuitivní, ačkoliv nevím, jestli použít slovo intuitivní, nebo „posloupně logická“. Oboje. Samotné nás napadne, jak dál: Všechno to dává smysl, je tu dost okamžiků „aha efektů“, které jsou nesmírně uspokojující: Je tu konečně něco/někdo, kdo ví, jak pojmenovat to, co zatvrdlé trůnilo někde daleko, hluboko…

Ráda jsem si přečetla také o reinkarnaci, případně regresních terapiích. Ty dle mé zkušenosti patří do rukou opravdu odborníkům. A pokud se někam vydáte sami, tak hlavně ne do úúúplné hloubky, ve které roníte slzy hrůzy nebo smutku. Tím jsem si kdysi velice poškodila budoucnost.

A proto mi přišel vhod názor odborníka Friedberta Beckera:

„Nauka o reinkarnaci vychází z teze, že člověk je strůjcem svých stávajících životních podmínek, přičemž má v každém okamžiku možnost sám si vědomě vytvářet svůj osud. Jestliže se v konkrétních případech jedná o nemoci či rány osudu, není až tak podstatné. V praxi mnoho terapeutů rozlišuje mezi reinkarnační terapií a regresní terapií. Zatímco reinkarnační terapie hledá příčiny klientových potíží v jeho dřívějších životech, omezuje se regresní terapie na prožitky ze současného života…

…Termín reinkarnační terapie přitom sugeruje, že příčina problému je v některém z minulých životů. Ve skutečnosti má však většina problémů svoji příčinu v současném životě.“

A tady vidím, že tu byl ten zásadní problém. Regresní terapie je zbytečné rozrytí ran a falešná iluze, že ti, kteří vám v minulém životě ublížili, vám to nyní přišli splatit. Přišli? Ti šťastnější ano, ale není to zákon, což vám už regresní terapeut neřekne, tedy ten nekvalitní ne. Někdy totiž nepřišli, není to jejich povinnost a naprosto s klidem vám mohli přijít znovu ublížit.

Jako by mi tato kniha otevřela některé komnaty poznání, které jsem tušila, ale nebyly si jistá. Protože je ještě nikdo nepopsal nahlas.

Děkuju za tuto knihu.

O autorovi:

Friedbert Becker (*1955) je instruktor a majitel institutu Hypnose Institut Phoenix. Jeho knihy, vzdělávací videa a audia na téma hypnóza, mentální trénink, regresní terapie, práce s energií či vědění a praktiky šamanů jsou výsledkem jeho 40 letých zkušeností na poli tréninku hypnózy a mysli. Autor žije a pracuje od roku 2002 v Brazílii a Uruguayi.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2020, www.anch-books.eu

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 4. 11. 2020

zajímavé téma...

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 11. 2020

jistě zajímavá knížka

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 827
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.