Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Monika Brigit
Monika Brigit
Vloženo 23. 6. 2017
Líbí se mi

FLOWER POWER

Monika Brigit
Monika Brigit
Vloženo 23. 6. 2017
Líbí se mi
FLOWER POWER

FLOWER POWER

"Toltécký bojovník čeká, i když neví na co. Ale až to přijde, bezpečně to pozná.“

Včera jsem byla na představení Jaroslava Duška Pátá dohoda. Bylo úžasné. Odcházely jsme plné dojmů a pocitů. Inspirovalo mě to podělit se s Vámi o krátký příběh, který souvisí s tím, co nyní dělám. 

S Bachovou květovou terapií jsem se setkala poprvé těsně po revoluci, kdy jsem kapičky dostala  při astrologickém poradenství. Často jsem potom využívala Krizovou esenci při zkouškách nebo před veřejným vystoupením. Bývala jsem hodně nervózní, když jsem měla mluvit před lidmi a nic moc nezabíralo. Bachovky mi pomáhaly tyhle stavy lépe zvládnout. V Anglii, kde jsme potom nějaký čas žili, byli esence běžně dostupné v lékárnách i drogeriích, stejně jako homeopatika. To mě fascinovalo. Brufen, Paralen, Bachovky a vitaminy. Naprosto samozřejmě v řadě vedle sebe. Znovu ke mně přišly v minulém roce. Cítila jsem chuť rozšířit si obzory, blížila se maturita mé dcery a já prožívala v práci velké stresy. Neměla jsem vůbec v plánu dělat Bachovu terapii pro druhé. Jenže jsem míchala pro sebe, pro naše kočičky, děti, potom i pro dobrovolníky. Zapojila jsem znalosti a zkušenosti z jiných kurzů a hlavně ze Života a začalo TO fungovat. Brzy přišli kamarádi, potom kamarádi kamarádů, jejich děti, domácí mazlíčci a dokonce jsem byla poctěna důvěrou čerstvé babičky. Odešla jsem z práce a i když jsme nevěděla, co přesně budu dělat, začalo se to nějak samo skládat. Bachovky už fungovaly a lidí chodilo víc a víc. Měla jsem radost.

Postupně ke mně přišla také inspirace vytvořit pro terapii svoji „značku“, profil na facebooku i nový web. Bylo to pozvolný proces, který mě učil, že vše má svůj čas. Dobrá kvalita pro někoho, kdo chce mít všechno rychle hotové, nejlépe hned J Chtěla jsem svoji milovanou a teď jaké mám použít slovo?...činnost, práci, koníček... pojmenovat výstižně, vtipně a s lehkostí. Ideálně, aby tomu rozuměli i Angličané. Zkoušela jsem vymýšlet hlavou a přišel mi název „Bachovky do aktovky“- To fakt ne, mami, to je retro, říkali moje děti i kamarád a zároveň odborník na marketing. Byla jsem trochu zklamaná, vždyť se to rýmovalo , ale nevadí. 

Čekala jsem jako toltécký bojovník, nevěděla na co a pak to přišlo. FLOWER POWER. Úplně to se mnou zarezonovalo. Síla květů, TO JE ONO! A ještě tomu budou rozumět i anglicky mluvící. Byla jsem nadšená. Ověřila jsem, zda je název volný a víc jsem neřešila. Až po nějaké době jsem zjistila, že tohle slovní spojení má ještě další rovinu. Používali ho květinové děti – hippies. Jejich postoj byl nebojovat proti systému, proti Životu, ale užívat jemnou sílu – sílu květin. Wow! Přesně jako to dělá Bachova terapie, která nepotlačuje, nebojuje, jen jemně a nenásilně ladí to, co prožíváme. Děkuji za tuhle  inspiraci  a doufám, že inspiruje i Vás!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
JanKaJordan
JanKaJordan 10. 3. 2018

Zní to velmi zajímavě ) krásný příběh

Odpovědět
Monika Brigit
Monika Brigit 10. 3. 2018

Děkuji

lemur
lemur 25. 6. 2017

Také ji znám.

Odpovědět
Monika Brigit
Monika Brigit 26. 6. 2017

hudlenka
hudlenka 24. 6. 2017

ZAJÍMAVÉ, TAKY JSEM UŽ O BACHOVĚ TERAPII NĚCO SLYŠELA , TAK DÍKY ZA VÍCE SLOVÍČEK

Odpovědět
Monika Brigit
Monika Brigit 26. 6. 2017

Díky za vzkaz

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 604
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.