Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Skipinka
Skipinka
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi

Filozofie Toltéckých indiánů

Skipinka
Skipinka
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi
Filozofie Toltéckých indiánů

Filozofie Toltéckých indiánů

Don Miguel Ruiz - 4 dohody

Pokud budete vysílat zlo, bude se Vám vracet zlo.

Pokud budete přijímat zlo, budete ho i vysílat.

Když budete vysílat lásku, bude se Vám vracet.

Když budete přijímat lásku, budete ji i přijímat.

 

Velice inspirující kniha, která mi pomáhá být sama se sebou spokojená, stačí jen dodržet 4 dohody, které uzavřete sami se sebou, je velice těžké se těchto pravidel držet, ale postupem času, lze dostat tyto myšlenky do podvědomí.

Jako pomůcka poslouží napsat si 4 jednoduché věty na papírek a každý den si je tak připomenout.

1. NEHŘEŠIT SLOVEM - Užívejte slovosprávným způsobem užívejte jeho sílu ve jménu pravdy a lásky. Neříkejte to, co si nemyslíte a mluvte jako osobnost.Nepoužívejte slovo k pomluvám a odsuzování, a to ani druhých, ani sebe sama. Užívejte slovo jako"bílou magii" a začněte sami u sebe.Toto je první dohoda, kterou byste měli sami se sebou uzavřít, pokud se chcete osvobodit, být šťastní....Nehřešit slovem vás dovede k osobní svobodě, k velikému úspěchu a blahobytu. Zbavíte se veškerého strachu a změníte život v radost a lásku.

2. NEBRAT SI NIC OSOBNĚ - Nic z toho, co jiní lidé dělají, nedělají kvůli nám, ale kvůli sobě.Kamkoli jdete, naleznete lidi, kteří Vám budou lhát a jak poroste vaše uvědomění, všimnete si, že lžete také sami sobě.Neočekávejte od lidí, že Vám budou říkat pravdu, protože oni lžou i sami sobě.Budete-li ostatní vnímat takové, jací jsou, a nebudete vztahovační, nic z toho, co řeknou nebo udělají, vás nezraní.I kdyby Vám lhali, nic se neděje.Lžou, protože se bojí, abyste nezjistili,že jsou nedokonalí.

3. NEVYTVÁŘET SI DOMNĚNKY - Pouze touto jedinou dohodou dokážete změnit zcela svůj život.Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete.Komunikujte s ostatními bez emocionálního jedu tak jasně, jak jenom dovedete, abyste se vyhnuli nedorozuměním, smutku a dramatům.Mějte odvahu klást otázky, dokud Vám nebude vše tak jasné, jak by mělo být.

Problém s vytvářením domněnek je v tom, že věříme, že jsou pravdivé.Vytváříme si doměnky o tom, co jiní říkají, nebo dělají, vztahujeme to na sebe a pak je obviňujeme z vlastních negativních dojmů.

 

Předpokládáme, že ostatní myslí stejně jako my.A z toho důvodu máme strach být uprostřed jiných sami sebou.Protože se domníváme, že nás ostatní budou soudit, dělat z nás oběť, zneužívat nás a obviňovat, jako to děláme my sami.Ještě dříve než nás mají příležitost zavrhnout jiní, zavrhneme se sami.

4. VŽDY DĚLEJTE VŠE JAK NEJLÉPE DOVEDETE - Nejsi zde proto, abys obětoval svou radost nebo život.Jsi zde proto, abys žil, abys byl šťastný a miloval.Dokážeš li udělat to nejlepší, čeho jsi schopen, ve dvou hodinách, ale ve skutečnosti s tím strávíš osm hodin, jen se unavíš, mineš vyvrcholení a nebudeš mít radost ze života.

Lidé se většinou uchylují k něčemu jen proto, že očekávají odměnu, a nikoli proto, že by je takové jednání těšilo, proto nedělají vše tak, jak nejlépe dovedou.Lidé chodí do práce s myšlenkou na peníze, které dostanou.Ale máme-li doopravdy to co děláme, pak to přirozeně děláme lépe (nejlépe, jak dovedeme), bavíme se a necítíme frustraci.Začneme-li něco dělat, protože musíme, pak není možné, abychom to dělali tak, jak nejlépe umíme.Pak je lepší, když to neděláme vůbec.

Máme-li vyjádřit co jsme, musíme jednat.Jednat znamená být naživu.Můžeme mít hlavu plnou nápadů, ale bez akce nejsou k ničemu.Činnorodost je život, nečinnost je způsob, jímž život popíráme.Je třeba podstupovat to riziko vyjít ven ze sebe a dát svému snu konkrétní podobu.

 

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

;super

Odpovědět
Victoria1
Victoria1 26. 6. 2017

Skvělá knížka, četla jsem. Doporučuji každému

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 29. 5. 2017

vypadá to velmi čtivě

Odpovědět
sonamik
sonamik 28. 5. 2017

Mám obě knihy, jsou vážně super...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 078
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.